Eesti uudised

Jaanus Karilaid: "Loodeti, et esimehe väljavahetamisega saab pressi alt välja" (41)

Karoliina Vasli, 30. november 2015 12:23
Foto: Tiina Kõrtsini
Keskerakonna aseesimeheks valitud Jaanus Karilaid arvab, et Kadri Simson sai kongressil nii palju hääli, kuna osa erakondlasi on väsinud pidetavast vastandamisest, kus Keskerakonda võrreldes teiste parteidega maha tehakse.

"Ükskõik, kes teine oleks kandideerinud, oleks samasuguse tulemuse saanud. Osa inimesi on väsinud pidevast vastasseisust - isegi massimeedias tehakse Keskerakonda kogu aeg maha. Loodeti, et esimehe väljavahetamisega saab pressi alt välja," arutleb ta, ent lisab, et muutused erakonnas on võimalik ka Edgar Savisaare käe all.

Ta toob näiteks, et suvel käisid mitmete teiste erakondade esindajad Savisaarega koalitsiooniteemal vestlemas ehk Keskerakonnal pole valitsusse pääsemiseks vaja Kadri Simsonit esimehe rollis. 

Nii tema ise kui teised aseesimehed olid sisevalimistel Savisaare toetajate hulgas, kuid Karilaid rõhutab, et see ei tähenda, et edaspidi teisi arvamusi kuuldagi ei võetaks. "Jüri Ratas kandideeris ka ju Savisaare vastu, aga on siiani riigikogu asespiiker. Me oleme väga avatud erakond, stagneerumisest pole juttugi."

Samal teemal

01.12.2015
YANA TOOM: küll me klaarime asjad omavahel ära!
30.11.2015
Siret Kotka: kapo saatis Keskerakonda oma agendid