Eesti uudised

Õigusteadlane: miks burka kandmine segab suhtlemist rohkem kui suusamask (51)

LISA KOMMENTAAR

meid on õnnistatud 1. detsember 2015 01:26
geneeetiliste lömitajatega? kartulikotti saavad nad kanda oma kultuuriruumis, kui nad tahavad siin elada, elavad nad nii nagu eestlased, miks me peaksime neid primitiive kuidagi eriliselt kohtlema?
Peeter 30. november 2015 23:37
Selle loogika järgi võiks neil ju burkat suusarajal lubada, sest seal ehk kohtab suusamaske, aga tänaval ei ole ma neid suusamaske näinud, seega ei tohiks seal ka burkasid kohata. Islamimaades reisides peame meie arvestama riietumisel ja käitumisel piirangutega. Kui nad on siia tulnud, siis ei pane neid keegi sunniviisiliselt pasteldesse- rahvariietesse, aga kohalikud käitumistavad ja teatud piirangud riietusele, need tuleb neil omaks võtta.
A.H. 1. detsember 2015 00:45
Nii ta on , nende maal miniseelikus ja topis jalutamine... Siin aga peame jälle meie nende järgi joonduma, ja kõiksugu arulagedad valgekraed, kellel peas ajude asemel pruunikas haisev ollus, seda soosivad, nimetades seda tolerastiaks, sallivusels ja multikultlusels.
A.H. 30. november 2015 22:27
Muidugi burka ei sega, vahi kui tore, jääd purjuspeaga roolis vahele, luba konfiskeeritakse, siis võtad naise oma, tõmbad burka pähe ja kärutad edasi. Või leiad tänaval mõne naisterahva ID-kaarti, siis jälle kähku burka pähe ja panka ning tõmbad vaesekese arved tühjaks. Hea ka lihtsalt penskareid kas või südalinnas kurikaga läbi peksta ja pinsiraha eksproprieerida, turvakaameratesse näitad keskmist näpu. Või proovi sa nägu katva suusamütsiga ja tsello vutlariga panga peakontorisse siseneda, burkaga teine asi, jälle keegi ei kahtlusta, ja AKMS mahub ilusti kaltsudest hilbu alla. Tore ju. ;)Teisi sõnu, järjekordne näide, et meil liiga palju igavlevaid valgekraesi, kes suurest igavusest ei oska oma energiad kuskile kasulikusse kohta suunata, ja vajavad selleks abi.
neil on vaja ennast tõestada, mitte meil rsk. 30. november 2015 21:48
Nii kaua kui nad seda jura omal peast ära ei korja, pole nad kuskilt põgenenud, see pole vaidlemise koht, kui need tahavad vaielda mingu vaielgu moslemi mehikestega, saavad kiirelt kivi rahe.
Mõistusega inimene 30. november 2015 18:54
On vapustav, et õigusteadlane sellist jama kokku kirjutab. Mis puutub temaatikasse suusamask. Kes käib meil poes, kohvikus või teatris suusamaskiga? Kas see "õigusteadlane" on ikka normaalne?
Kui 30. november 2015 16:18
nemad burkades, siis meie suusamaskides? Miks ka mitte!
30. november 2015 16:04
noo burkat ju ei v6ta need moslemid 2ra kui kuhugi siseruumi l2heb v6i kui keegi temast aru ei saa aga ega suusamaskiga ju keegi koolis ei istu. kuidas saab nii jabur selgitus olla
Evi Dence 30. november 2015 15:50
Mõtlesin endamisi, et kui mu kõrval kinos, teatris, ühissõidukis, jne. istuks naine, kel ainult silmad paistavad.... Kas ma julgeksin ta kõrval istuda ? Vist mitte, hoolimata mida õiguslased arvavad siin ja seal.

mitte mingil juhul 30. november 2015 14:36
ei tohiks burkat keelata,sest siis on näha ,et kes on kes ja kui suur on võõraste invasioon ja kui kaugel või lähedal on meie tsivilisatsiooni lõpp!
tõusku lendu need nahkhiired 30. november 2015 13:14
Burkakandjad näevad nii hirmsad välja, et tuleb tahtmine õudusfilmist mõelda!Olen ühte tonti juba vanalinnas istumas näinud.Jube!
Õigusteadlane, suuna nad oma õigustega kodumaale!
Vanapagan Jurka 30. november 2015 12:48
Minu arvates peaks küsimust tõstatama kui põhjuseta näo varjamist üldkasutatavas ruuumis, mis peaks olema keelatuid. Ei midagi usulist ega muud diskrimineerimist
no 30. november 2015 12:29
ega suusamaskiga ei käidagi suhtlemas, vaid suusatamas!
to no 30. november 2015 13:18
Kui midagi asjalikku pole öelda, siis öeldakse kas või midagi demagoogilist. Peaasi, et ütlejal oleks autoriteetne nimi j tiitel. Et uskuma jäädaks.
anon 30. november 2015 12:18
Huvitav, et keegi pole veel burkaga röövimas käidud. Tuleb meelde steen Zero Dark Thrity kus spec ops läks burkadega maskeeritult kedagi kinni püüdma.
PPV 30. november 2015 12:17
Mootorratta kiivri kasutamist avalikus ruumis ei taha ära keelata?
Ma korra olen näinud, kuidas mingi tegelane astus kiiver peas poodi sisse.
Ajuvaba üldistus 30. november 2015 11:46
Tartu ülikooli õigusteaduskonna dekaan Jaan Ginter .....
Demagoog mis muu, sest nö. burkas käiakse ringi igal pool ja läbi aasta kuid eeldan et suusamaskiga suurema osa ikka talvel ja kas siis metsas, suusamäel või kalal viibides no ja jääb võimalus et ka panka röövides.
Iga haritud ja harimata inimene saab vahest aru kui ainult ise TAHAB. Onju, eks, sm Jaan Ginter julgen arvata et uhkusega kosmopoliit ja tolerantsest ühingust?
taevas appi 30. november 2015 11:44
inimesed tänaval ei kanna suusamaski, vaid suusatades

HansR 30. november 2015 11:37
Huvitav mida inimene rohkem koolis käib seda lollimaks läheb ja lõpetab seevaldis.
11:37-le 30. november 2015 17:29
Üleõppinud loll, öeldi vanasti.
A 30. november 2015 11:30
Igal maal tuleb täita selle maa kombeid. Araabiamaades ei ole harv kui karistatakse oma maa seaduste mittetäitmise eest sissesõitnuid kepihoopidega. Tundub meie jaoks võõrastav. Miks siis ei võiks meie nõuda enda maa kommete järgimist.
JUHAN 30. november 2015 11:20
Maskeeritud nägu äratab instinktiivset hirmu ja ebakindlust. Läheksin näiteks kusagil tühjal põiktänaval või pargis ja mingi burkakandja tuleb vastu. No las tuleb, Allah temaga! Aga kui äkki kõrvale jõudnult käib äkki varukast kinžall välja ja burka tagant koorub välja mingi musta habemega vihane moslemiradikaal? Kes lolli uskumatu koera teise ilma läkitab?
Muuseas, maskeeriv burka võimaldaks ka kihu täis tõmmudel meesel näiteks naiste privaatsetesse ruumidesse hiilida, näiteks naiste WC-desse. Et seal endale uut vägistamisohvrit välja valida.
burkaaustajaile 30. november 2015 11:16
Isiku tuvastamiseks on lihtne keevitus- ujumis ja teised siin üles loetud maskid korraks eest võtta
Kuid ka burkat kandvalt (mehelt) ei eelda keegi, et ta selle võib olla ainsa riietuseseme isikutuvastamiseks korraks seljast võtaks
See ongi põhjus miks tänapäeva Euroopasse kus pommid plahvatavad
ei tohi burkat lubada
küsimus: 30. november 2015 11:16
Millegipärast oli olemas ka timikal mask! Miks?
SIIM 30. november 2015 11:13
Kas see polnud mitte Mark Twain, kes oma Tangeri külastusega seoses araabia kultuuri kirjeldas? Või mõni teine humoorikas maaailmarändur? Et vahel, kui moslemimehi ligidal pole, paljastab mõni edev mosleminaine hetkeks pisut oma nägu, et väljamaalasele naeratada. Aga pärast seda on Twain veendunud burkade pooldaja, sest sellist inetust nagu araabia naine peabki eesriide taga varjama. Araaba tüdruk olevat ilus vaid nooruses, õiteajal. Aga kui puberteet läbi, algab kire vananemine, nii et mingi 30-ne ringis araabia naine olevat näost juba täitsa kortsus vanamutt.
Vahest ongi õigem, kui igasugused Baaba Jagaad oma kortsus näod varjul hoiavad?
Eesti ei ole 30. november 2015 11:07
islamikalifaadi osa,nii lihtne see ongi.

Kellamees 30. november 2015 11:06
Sellistele ,,teaduritele" peaks Perekonna Ametisse porutama, et samasuguseid sigitisi nagu see ,,teadur" on, enam siia Maarjamaale ei sigiks......
Sellist tolvani paska annab kolbas juba välja haududa......!
See ei ole juba mottemaailma erisus, vaid haige sonimine.....
!!! 30. november 2015 11:05
Kuigi mina ei tiku end teadlasega võrdlema, ma arvan, e asi on näo varjamise kestuses ning eesmärgis. Nägu varjavad paljud, näiteks keevitajad. Kuid vaid näo kaitseks keevitamise ajal. Akvalangist sukeldumise ajal. Kirurg operatsiooni aja. Ja suusataja suusatamise ajal. Nende kandmine on tingitud vajadusest ning üldiselt lühiajalne. Maskis olles võõrastega nagu eriti ei suhelda. Burkal on aga teine. Varjata nägu pidevalt ja ilma erilise vajaduseta. Eesmärk on burkal just anonüümseks jäämine.
Miks te õigusteadlast peksate? 30. november 2015 09:58
Lööge pugejalik reformipartei laiali ja burkad kaovad iseenesest. Vot, kus nüüd keda peksta! Vale tüüri juures seisate!
MAX 30. november 2015 09:52
Kui suusamaski kannad mäe peal, pole lugu. Kui aga suvel linnas siis oskavad inimesed suusamaskiga lollakast eemale hoida. Kui aga neid Burkasid on igalpool lehvimas, siis ei tea kunagi mis terrorist või vägistaja end kuskil maski taga peidab.
et siis 30. november 2015 09:35
Selline "teaduse" mees. Aga karumask, ilvesemask, seamask, koeramask, kassimask jne. Võib jutlustada igasugu jaburaid teooriaid.
Ja-jah 30. november 2015 09:33
Huvitav,kuidas selline õigusteadlaseks on saanud?
kui 30. november 2015 09:29
inimesed põgenevad oma kodumaalt, siis ei ole nad ilmselt rahul seal valitsevate tingimustega. Paljudest erinevatest raamatutest võib lugeda, et ega see burka kandmine ei ole meeldiv tegevus, aga see on seal maa kohustuslik traditsioonide osa. Meie kultuuriruumi jaoks on see absoluutselt võõras ja isiklikult minu jaoks vastuvõtmatu. Kui talvel on väga külm, siis saab kanda salli, mütsi, aga mitte ilmaski BURKAT! Kui inimene VABATAHTLIKULT tuleb elama teise kultuuriruumi, teiste traditsioonidega maale, siis vähemalt avalikus ruumis peab ta järgime kohalike traditsioone ja tavasid. Kodus nelja seina vahel kandku või ärgu kandku miskit, söögu ja joogu millal tahab ja mida tahab. Palvetagu või ärgu palvetagu.....Aga meie tänavapilti - ei mingit BURKAT!
kuule 30. november 2015 14:49
sa oled ikka lasteaia lapse mõistusega ehk naivismi etalon.Need ,kes riiki tulevad,on armee.Nad vihkavad meid südamest ja sülitavad meie kultuuri ja kommete peale!Neil on sama põhimõte,nagu juutidel."gooid on lambad ja meie nende hundid"Meie oleme neile lihtsalt lojused.Tsiteerin"....lojused oma nüriduses ei näe nende sündmuste taga meid,nende segaduste tegelikke dirigente.Nad ei ole selleks lihtsalt võimelised!"
õigusteadlene, my a*s 30. november 2015 08:54
õigusteadlesele veel puremist: kas keevitajamaskiga tohiks koolis käia?

sportlane 30. november 2015 08:26
....aga ujumismaskiga võib avalikku kohta tulla?
reptiil 30. november 2015 08:21
Huvitav tutvusringkond mehel. Ma enda omast ei tea küll ühtegi, kes läbi suusamaski suhtleks.
haige loogika - 30. november 2015 08:16
võrrelda suusamaski ja burkat!!! Päästke meid sellistest "teadlastest"!
no 30. november 2015 08:13
õigusteadlane my ass.. äkki peaksid ameti kraavikaevaja vastu vahetama? Näeksid targem välja. Paljud Eestis asutustes suusamaksides käivad? Kasvõi üksainus näide? Oma lollide teooriatega ja fantaasiatega võib iga de.biil ennast õigusteadlaseks nimetada. Suusamaske, kui selliseid ei näe isegi tänavapildis.
parandus 30. november 2015 08:14
ats 30. november 2015 07:50
Huvitav kas teadusemehe arvates oleks pangas, politseis, jt. riigiasutustes käimine suusamaskiga OK. Nii mõttetut juttu pole ammu lugenud. Suusamaskiga suusatatakse
Mõni "suusatab" 30. november 2015 09:55
suusamaskiga just lausa panka. Ainult ilma suuskadeta.
30. november 2015 07:42
Kui burkaga naistega suhtlema kipud võidakse sind ära ka pussitada?
turban 30. november 2015 07:35
Burkadega kõdugu oma kodumaal, nii palju kui tahavad ja kasvõi magagu nendega, pole minu asi,
aga siin Eestis - tänan, ei!

Paapua osa hõime ei kanna aluspükse ning peenis on peidetud spetsiaalsesse tuppe . Ma leian et ka see EI SOBI Eestisse . 30. november 2015 07:24
Sm. õigusteadlane , lõpetage DEMAGOOGIA ! Burka on meile VÕÕRA kultuuri ja usundi atribuut , mida kasutatakse MEILE EESTLASTELE absoluutselt ARUSAAMATUTEL ASJAOLUDEL . Suusamask on just MEIE JA MEIE NAABRITE loodud , et KÜLMA ILMA puhul saaks harrastada rahvaspordi staatuses olevat murdmaa suusatamist .
Raivo Paas 30. november 2015 08:15
Kas burka kandmine või naiste ümberlõikamine segab suhtlust või soodustab ei ole nende keelamise põhjus sa ei puutu asjase sm õigusteadlane hämamise asjus.
mina 30. november 2015 08:43
Just nimelt, et harrastada suusatamist! Vastavas kohas, vastava ilmaga. Kui sportimisest isu täis, vahetatakse riided ja võetakse mask eest. Tänavatel, igapäevaselt, inimesed siiski suusamaskides ringi ei käi. Tundub nagu üldse kohatu võrrelda spordipeakattena kautusel olevat suusamaski burkaga.
:) 30. november 2015 06:37
Mingu suusamaskiga panka kaua lastakse seal olla . Suusamaski kantakse külma eest mitte näo varjamiseks .
Mask 30. november 2015 10:07
burkat kantakse liivatormi ja päikese eest ning ka himurate võõraste meeste pilkude eest. Neid siin ju ka ei ole. Nii et burkat EV-sse ei ole vaja. Kui leitakse et seda siiski on vaja, siis sobib ka suusamask väga hästi avalikku ruumi ;) miks peaks üks lubatud olema aga teine mitte? :)