KASU EI MISKIT: Isegi kui ID-kaart on alles, aga tarvis on sellele uusi paroole, nõuab seadus mitmesuguseid tõendeid ja lubab kaardi väljastada ainult riigi volitatud isikule, mitte sugulasele. Foto: Tiina Kõrtsini
Mattias Tammet 30. november 2015 06:00
"Siis tuleb ema politseisse kanderaamiga viia," on voodihaige naise tütar Marika õnnetu. Seadus keelab isegi arstitõendite ja volitustega sugulastel teistele sugulastele dokumente kätte saada.

"Siis tuleb ema politseisse kanderaamiga viia," on voodihaige naise tütar Marika õnnetu. Seadus keelab isegi arstitõendite ja volitustega sugulastel teistele sugulastele dokumente kätte saada.

Praegu kehtiv isikut tõendavate dokumentide seadus ei tee erandeid: teovõimelisele isikule väljastatakse isikut tõendav dokument või uuendatakse isikutunnistuse sertifikaati ainult juhul, kui ta isiklikult politsei- ja piirivalveameti teeninduspunkti kohale ilmub.

Ent nagu Marika avastas, ei ole seadus oluliselt leebem ka siis, kui inimene ei ole võimeline ise kohale ilmuma. Tema ema on voodisse aheldatud, kuid kasutab isiklikku sülearvutit ja ka internetipanka. Juhtus nii, et ta kaotas vajaminevad ID-kaardi paroolid ära. Segaduste vältimiseks uuris Marika ka politsei infotelefonilt, kuidas oleks õige käituda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (42)

läbikäidut tee 30. november 2015 18:12
Maadlesin sama probleemiga kevadel. Ise pealinnas, liikumisvõimetu, kuid teovõimeline lähisugulane teises maakonnas hooldusravil. Peaga vastu seina, täpselt! Sots-tädi sinna ei sõida, hooldusasutusel sotstöötajat ei ole. Sõidavad omaksed, asju ajavad omaksed, sotsosakonda jooksevad omaksed. PPA käratab "nii on ja leppige sellega!" Ja kaardi kättesaamine venib ja venib.
Hinge tegi täis, kirjutasin enda poolt valitud rahvasaadikule. Tänaseni - null vastust! Aga pole enam inimest, pole probleemi. Ei jõudnudki ära oodata. Kolm päeva peale matuseid kontrollisin PPA lehte, seal märge - ID-kaart VÄLJASTATUD. Kuhu, kellele? Liiva-annuse juurde? Sots-tädi ei teadnud muidugi midagi, soovitas aga uurida, kellele see väljastatud. Selgus, et PPA süsteemi viga...
mokka mööda! 30. november 2015 13:08
Muutke seadused ringi.Kui ei oska,küsige Keskerakonna juhtidelt,kuidas seda teha!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS