Eesti uudised

Seadus keelab pereliikmeil voodihaige ID-kaarti kätte saada (42)

Mattias Tammet, 30. november 2015, 06:00
KASU EI MISKIT: Isegi kui ID-kaart on alles, aga tarvis on sellele uusi paroole, nõuab seadus mitmesuguseid tõendeid ja lubab kaardi väljastada ainult riigi volitatud isikule, mitte sugulasele. Foto: Tiina Kõrtsini

"Siis tuleb ema politseisse kanderaamiga viia," on voodihaige naise tütar Marika õnnetu. Seadus keelab isegi arstitõendite ja volitustega sugulastel teistele sugulastele dokumente kätte saada.

Praegu kehtiv isikut tõendavate dokumentide seadus ei tee erandeid: teovõimelisele isikule väljastatakse isikut tõendav dokument või uuendatakse isikutunnistuse sertifikaati ainult juhul, kui ta isiklikult politsei- ja piirivalveameti teeninduspunkti kohale ilmub.

Ent nagu Marika avastas, ei ole seadus oluliselt leebem ka siis, kui inimene ei ole võimeline ise kohale ilmuma. Tema ema on voodisse aheldatud, kuid kasutab isiklikku sülearvutit ja ka internetipanka. Juhtus nii, et ta kaotas vajaminevad ID-kaardi paroolid ära. Segaduste vältimiseks uuris Marika ka politsei infotelefonilt, kuidas oleks õige käituda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. oktoober 2015, 13:54
Põhiseaduskomisjon kaalub ID-kaardi ja passi kehtivusaja pikendamist
5. oktoober 2015, 18:48
Igor Gräzin | Jaan Tatikas Eesti ID-kaardi kallal jõudu katsumas
5. oktoober 2015, 18:44
Juhtkiri | E-riigi veerand miljonit vigast ID-kaarti
28. september 2015, 07:00
Sajad tuhanded uued, kuid vigased ID-kaardid vajavad parandust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee