Eesti uudised

Järsult pidurdanud liinibussis sai viga 88aastane reisija

Toimetas Kristin Aasma, 29. november 2015 08:32

16 KOMMENTAARI

i
IRVITAMA AJAB SEE KIIRABITEENUS ....../ 1. detsember 2015 19:37
.... INIMENE viidi 100 m kaugusel oleva Põhja Regionaalhaigla juurest Ravi tn. Ida-Tallinna haiglasse ......., vaadake me oleme sots.min. plaanide järgi nii perses oma abiga ja kulutused , millised .......!
Huvitav, et kommenteerijad ei suuda aduda tegelikku toimuvat jama
ja ajakirjanik samamooodi.
j
järmine bussijuht/ 30. november 2015 15:47
Aga kui bussijuhil oli valida, kas sõita otsa jalakäijale või pidurdada?
a
A.H./ 30. november 2015 23:01
Sõltub jalakäiast. Kui jalakäia on täiskasvanud ja ikka nii loll et liikluseeskirjast ei tea tuhkagi, siis peaks ikka kõigepealt hoolitsema reisijate elu ja tervise eest. Mis puutub bussijuhte, siis pooled kinnaliini omad ei oska sujuvalt pidurdada isegi tavaolukorras, mis me siin ekstreemolukorrast räägime. Lisaks bussijuhtidel peaks olema juba nii palju staazi, et oskavad ohtlike olukordi ette prognoseerida, siis reeglina ei pea keskmist pedaali lolli jõuga tallama, vaid teha seda mõistusega. Kui seda oskust aga ei ole, siis on ehk otstarbekas need oskused *ittapüti roolis lihvida, muideks pooliku tsisterniga sõites areneb välja ka oskus hästi pehmelt ja sujuvalt kurve välja võtta.;)
l
Lihtne/ 30. november 2015 10:52
Osad tahavad jala k2ima hakata, kuna igas pidurdavas bussis on moni lahtine vm.
b
Bussijuhtidele/ 30. november 2015 10:25
Kui teile on antud õigus töötada bussijuhina siis on teil ka kohustus vastutada reisijate turvalisuse eest!
a
anni/ 30. november 2015 07:38
olin seal bussis ja tõesti pidi bussijuht pidurdama, sest teine auto sõitis talle ette, vanaproua tõusis et liikuda ukse juurde, sest kohe tuli kalmistu peatus, ja see juhtus enne peatust,,,aga mis teravad asjad on bussis, vot see on küsimus, sest peahaav oli korralik ja veri jooksis, inimene kaotas ka teadvuse, sest hoop oli vägev...kohutav õnnnetus ma ütleksin...
p
Penskar/ 30. november 2015 01:28
Kui juht poleks järsult pidurdanud, mida mõni loll siin ette heidab, siis oleks võinud avariis kogunisti laipugi olla. Või tosin vigastatut. Teiseks, miks too vanur üldse seisis? Kui mina noor olin, siis koolis ikka õpetati, et vanale inimesele tuleb bussis istet pakkuda. Ja kolmandaks, kui inimene on juba sedavõrd rauk, et enam kinni hoidestki püsti ei püsi. siis ilmselt ei maksa enam saajata bussi minnagi. Liialt riskantne. Kuna mina ise olen liikumispuudega invaliid, siis mina ennast ja oma võimeid üle ei hinda ja bussi peale seiklema eii roni. Kasutan hädavajadusel tuttavate abi ja autosid. Muidugi mõista võtab see minu pensionist märkimisväärse osa (ega keegi midagi ju jumalamuidu tee), mistõttu ei saa ma seda teenust iga päev kasutada. Seega istun enamasti kodus paigal. Ealine ning tervislik paratamatus kahjuks!
K
!!!/ 30. november 2015 01:16
Kui juht poleks pidurdanud ja buss oleks teise masinaga kokku põrutanud, olnuks vigastatuid veel märksa rohkemgi. Teiseks, kas 88-aastasele siis istet ei pakutudki.? Kas ta seisis püsti? Ja kui seisis, miks ta siis kusagil millestki korralikult kinniei hoidnud?
t
to Tom/ 29. november 2015 17:34
Annaks jumal, et sina kunagi vanaks ei saaks ja arsti juurde sõitma ei peaks. Kahjuks võibki mõnel põduramal vanaproual või -härral olla raske istumast püsti saada. Maha oleks järsul pidurdamisel võinud kukkuda ka sina, Tom. Ja loodetavasti oskad sa Tom ka vanematele inimestele abikätt aidata. Ka bussijuhtidel võib ette tulla vajadusi järskudeks pidurdamisteks, kui mõni poolearuline sõidukijuht teele jääb, Kuid ärgem siiski materdage vanainimesi, neil on niigi elu raske siin Eestimaal, kui neil oleksid rahalised võimalused, siis küllap nad selle takso ka kutsuksid, millega arsti juures ära käia.

t
Tom/ 29. november 2015 15:47
Olete tähele pannud, mis vanuses inimesed liinibussides kukuvad? Õigus, eranditult surmad. Kas bussijuht on invabussi juht? Ei ole! Kui vaevalt püstiseisvad tudisevad vanurid ühistranspordis sõidavad, võtavad nad vastutuse enda peale. Muuseas on nad veel kangust täis, ei taha sugugi istuda, põhjenduseks järgmises peatuses väljumine.
v
Veel üks bussijuht/ 29. november 2015 14:07
m
murueit/ 29. november 2015 12:30
Mis siin ikka öelda on, sellises vanuses inimene saab viga ka jalg jala ette tänaval astudes...Bussijuhti küll milleski süüdistada ei saa (kui igavlevad kommentaariumi-tigedikud välja arvata).
m
mitte see bussijuht/ 29. november 2015 12:29
Ikka on bussijuht syydi...kuigi suutis ära hoida varalise kahju.
a
A.H./ 29. november 2015 14:40
Sinusuguse kommarinäraka meelet inimelu ja tervis pole muidugi varajaline kahju? Kui bussijuht oli peateel siis hoiab kõigepealt reisijaid, kes oma elu ja tervise tema kätte usaldasid. Bussi mõlkimise plekkib süüdlase kindlustus, ja loll kes sõita ei oska saab korraliku õppetundi.
r
Reisija/ 29. november 2015 10:18
Kindlasti ei jaksanud reisija bussi pidurdamisel ennast kinni hoida ja sai viga... Võtku siis saatja, kes tema eest hoolitseks... Vanaduse eest pole meil kellegil pääsu ja siis tulekski igas elu-olus õigesti toimida. Vanurile aga head paranemist.
a
A.H./ 29. november 2015 11:02
Hoopis bussijuhile peaks saatja kaasas olema, kes teda sõitma õpetaks ja vajadusel kõrvakiilu jagaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee