Päästeameti uus redelauto.Foto: Teet Malsroos
Liis Vaksmann 28. november 2015 06:00
Päästeamet esitles eile Tallinnas Vabaduse väljakul kuut uut redel-autot, mis läksid maksumaksjale maksma üle kolme miljoni euro.

Kuut redelautot õnnistas sisse Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu. Kui laevad lastakse dokist vette naisterahva poolt vastu laevakeret puruks löödud vahuveinipudeli saatel, siis päästeautode puhul sai selle au osaliseks siseminister Hanno Pevkur. Vahuveinipudel purunes vastu päästeauto toetusjalga alles teisel katsel.

Minister lisas, et järgnevatelgi aastatel on päästeametil uusi masinaid oodata. "Põhiautosid hakkame järgmisel aastal väga suures mahus välja vahetama. Järgneva paari aasta jooksul on tellimisel üle 80 uue auto, millest pooled on siis põhiautod ja paakautod või konteinerautod," täpsustas minister.

Kuue redelauto saabumise üle tundis suurt rõõmu ka päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. "Ma pole oma 20aastase karjääri jooksul sellist pilti veel näinud, kus kuus uut redelautot on ühel ajal Eestis," räägib Tammearu.

Tammearu loodab, et redelautosid polegi vaja praegu juurde osta. "Nad on ikka väga kallid. Üks redel-auto maksab üle 500 000 euro," märkis ta.

Uutel autodel oleva redeli tõstekõrgus on 30 m, kaalub 16 tonni ja on 85 sekundiga pärast objektile jõudmist töövalmis. Uued autod lähevad Narva, Jõhvi, Tartu, Pärnu ning kaks autot Tallinna.