Kommentaar

SAVISAAR SIMSONILE: kui erakonna rahaasjad ei oleks korras, siis poleks kõiki neid Kadri pildiga reklaame trükitud (61)

Õhtuleht.ee, 27. november 2015 15:22
Foto: Teet Malsroos
Edgar Savisaar kirjutas oma Facebookis arvamusloo vastukaaluks (tegelikult pakuti Savisaarele võimalust arvamuslugu samaaegselt Simsoniga Õhtulehes avaldada, kuid sellest võimalusest ta keeldus - toimetaja) täna Õhtulehes ilmunud Kadri Simsoni arvamusloole "Edgar Savisaar Keskerakonda valitsusse ei juhi", et erinevalt Kadrist on ta elu jooksul neljal korral edukalt valitsuskõnelusi pidanud ja kolm korda valitsuses töötanud.

Savisaare kommentaar täismahus:

Samal teemal

Kadri Simson avaldas täna Õhtulehes artikli "Edgar Savisaar Keskerakonda valitsusse ei juhi". Tema kolm põhiteesi olid "valitsusse pääsemine", "nõrgemate kaitsmine" ja "erakonna rahaasjad".

Esiteks, valitsusse pääsemise küsimus. Erinevalt Kadrist olen ma elu jooksul neljal korral edukalt valitsuskõnelusi pidanud ning kolm korda valitsuses töötanud, peaministri, majandusministri ja siseministrina. Paraku, Kadril sellist kogemust ei ole. Kadril on olnud võimalus end tõestada, viia meid Pärnus valimisvõiduni ja linnavalitsusse. Paraku, pole ühte ega teist.

Sellele võib vastata, et asi on pahas Savisaares ja sellepärast ei tehta meiega koostööd. Aga kuidas siis nii, et samas kõrval Haapsalus oleme edukalt koalitsioonis? Miks seal paha Savisaar ei takista. Keskerakond jõuab kindlasti valitsusse siis kui tekib võimalus luua selline valitsus, milles saab ellu viia keskerakondlikku poliitikat. Just keskerakondlikku poliitikat. Mitte reformierakondlikku poliitikat. Selleks on aga vaja võita järgmised valimised. Paraku Kadri juhtimisel pole me ka Pärnus valimisi võitnud ega võimule tulnud.

Teiseks, nõrgemate kaitsmine. Olen ühiskonna nõrgemaid elanikke kaitsnud kogu oma poliitilise karjääri jooksul. Neid, kes kannatasid erastamise ja omandireformi tõttu. Me oleme kõige järjepidevamalt seisnud eakate inimeste eest. Erakorraline pensionitõus, pensionilisa Tallinnas jne. Majanduskriisi ajal aitasime Tallinnas neid, kes kaotasid töö, kes sattusid raskustesse, lõime sotsiaalseid töökohti jne. Jällegi. Siin on eeskätt vaja praktilisi kogemusi.

Kolmandaks, erakonna rahaasjad. Erakonna rahaasjad on väga heas korras. Pankrotis on Estonian Air, mida juhtisid parempoolsed. Keskerakond on rahaliselt tugevas seisus, finantssekretär Kalev Kallo jälgib seda kõike kullipilguga ja ühtegi senti ka ei kulutata ilmaasjata. Kui meie rahaasjad ei oleks korras, siis ei oleks me kindlasti viimastel valimistel nii head tulemust teinud taas ja ega ka kõiki neid Kadri pildiga reklaame poleks trükitud ja avaldatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee