Eesti uudised

Leht: Ossinovski peatas seadusemuudatuse, mis võib tema isa äri mõjutada (31)

Äripäev, 27. november 2015 09:13
Jevgeni OssinovskiFoto: Laura Oks
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) jättis kooskõlastamata majandusministeeriumist kooskõlastusringile saadetud elektrituru seaduse eelnõu, mis võib Äripäeva väitel mõjutada tema ettevõtjast isa Oleg Ossinovski ärihuve.

Väljaanne kirjutab, et Ossinovskile ei meeldinud, et Eesti Energia saaks Narva elektrijaamades puidu põletamise eest toetust ja need puidu põletamise mõjud on läbi analüüsimata ning tema hinnangul on eelnõu põhjendamatult diskrimineeriv tuuleenergia suhtes, kuna toetuste saamisel säilib 600 GWh suuruune aastane mahupiirang.

Leht väidab, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna suursponsoril Oleg Ossinovskil on samas ärihuvid Läänemaal Hanila vallas asuvas 12 MW võimsusega tuuleparki omavas Skinest Energias, millest talle kuulub Skinest Grupi kaudu 36,7-protsendiline osalus ning ta on ka ettevõtte nõukogu liige.

Jevgeni Ossinovski kinnitas lehele, et tema esindab erakonda, mitte isa ja tema otsus seaduse edendamist pidurdada ei ole seotud tema isa tuuleenergiaäriga.

"Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seisukohad põhinevad meie valimisprogrammil ja ühel varasemal juhatuse otsusel, kus juhatus toetas "Taastuvenergia 100 protsenti" programmi," ütles Jevgeni Ossinovski.

Refereeritud artikli täistekst Äripäevas.

Samal teemal

07.01.2016
Oleg Ossinovski kuulutati Läti altkäemaksuasjas kahtlustatavaks
07.01.2016
Nestor tagastas arupärimise Oleg Ossinovski kuriteokahtlustuse kohta
16.12.2015
KAHTLUSTUS: Oleg Ossinovski andis suures ulatuses altkäemaksu
26.11.2015
PINGED VALITSUSES: valitsuse pressikonvetsil lahvatas tüli Ossinovski ja Tsahkna vahel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee