Madis MillingFoto: Kuvatõmmis / VICE News
Õhtuleht.ee 26. november 2015 16:55
Rahvusvaheline uudisteagentuur VICE News uurib, kuidas valmistutakse piiririikides Venemaa võimaliku rünnaku vastu. Viimati avaldas meediakanal videoklipi Eesti kaitseliitlastest, kes koos NATO ja USA sõjarditega lahingväljaõpet läbisid.

VICE News jälgis 800 kaitseliitlase lahinguharjutusi, et kindlaks teha, kuidas nad valmistuvad võimalikuks vastasseisuks idanaabriga.

"Kui Venemaa teab, et Eestit rünnates ei ole see pargis jalutamine, siis ta võib-olla mõtleb enne kaks korda," tutvustas kaitseliitlase mõttekäiku tuntud artist, riigikogu liige ja aktiivne kaitseliitlane Madis Milling.

VICE News tutvustas ühtlasi Eesti tausta, et alates Venemaa sekkumisest Ukraina konflikti eelmisel aastal on Balti riigid kõrgendatud valmiduses. Kõige pisem neist, Eesti, kirjutas eelmise aasta detsembris alla sõjalise varustamise kokkuleppele, mille maksumus on 138 miljonit eurot. Eestil on kasvav omakaitse, Eesti Kaitseliit, milles on 15 000 vabatahtlikku.

Organisatsioon täienes 10 protsendi liikmetega pärast Krimmi annekteerimist Venemaa poolt eelmisel aastal. Peamiselt eesti rahvusest kaitseliitlased kardavad, et Venemaa laiendab taas piire lääne poole.