Eesti uudised

Pärnumaa mees küpsetas parima koduleiva (2)

Linnaleht, 26. november 2015, 16:31
Allan Toodo pomerantsilisandiga peenleib tunnistati tänavu parimaks koduleivaks. Foto: Kristi Kamenik
Leiburi koduleibade võistluse „Leiburi leivategu” võitis tänavu Surju vallas elav Allan Toodo, kes pääses finaali teist aastat järjest, mullu jäi ta teiseks.

Leiburi tootearendusjuhi Tiina Rühka sõnul oli tänavune võistlus mitmest küljest erandlik: esimest korda pidid võistlejad küpsetama peenleiba, finaali pääses rekordarv mehi, finaalis esitleti rekordarvu leibu, mis ei olnud vormis küpsetatud, ning esimest korda võitis võistluse mees.

Parimaks leivaks tunnistati Allani peenleib, mille autor on Allan Toodo Surju vallast Pärnumaalt. Tema leiva eripära on pomerantsi maitseaine kasutamine. „Peenleib oli minu jaoks esmakordne katsetamine – seda oli huvitav proovida. Kui ei oleks konkurssi olnud, ei oleks ma ilmselt seda julgenud proovidagi,” ütles Toodo võidudiplomit vastu võttes.

 

Pomerants tuli appi

Võitja sõnul oli peenleiva retsepti raske leida, pidi isegi raamatukogus käima, kuid ühel hetkel avastas ta internetist huvitava retsepti, kus kasutati pomerantsipuu maitseainet. „Hakkasin uurima, mis asi see pomerantsipuu ja vastav maitseaine on. Pärnust ma seda ei saanud, kuid lõpuks leidsin hoopis Tallinnast ja katsetasingi retsepti,” rääkis Toodo, kelle leiba söödi võistluse finaalis peetud degustatsioonil ka kõige rohkem.

Toodot nakatas leivaküpsetamise pisikuga tütar sel ajal, kui ta ise palju leiba küpsetas. Ühel päeval tõi ta ka isale esimese juuretise. „Hakkasin samuti leiba tegema. Esialgu ei tulnud eriti välja, aga lõpuks hakkas nii meeldima, et tütar on ammu käega löönud ja sööb ainult isa leiba,” tõdes võitja.

Võistluse võitjat premeeritakse 1500 euroga, võiduleib võetakse tööstuslikuks tootmiseks kohandatult Leiburi tootevalikusse ning uus toode ilmub lettidele uue aasta esimeses kvartalis. Mullusel võistlusel jäi Toodo seemneleib napilt teisele kohale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee