Eesti uudised

Põhimõtted muutusid? Kadri Simson kooseluseaduse rakendamist ei toeta (49)

Karoliina Vasli, 26. november 2015, 12:00
Kadri Simson  Tiina Kõrtsini
Aastake tagasi aitas ka keskerakondlase Kadri Simsoni hääl kaasa, et kooseluseadus riigikogus läbi läks. Nüüd ta rakendusaktide vastuvõtmist aga ei toeta. 

Eile pärastlõunal läbis rakendusaktide eelnõu esimese lugemise, kuna selle mahahääletamist toetas 41, vastu oli 42 saadikut. Kadri Simson istungil ei osalenud, ta sõitis hoopis Kuressaarde, kus kohtus kohaliku piirkonna keskerakondlastega. Seda kritiseerisid avalikult fraktsiooni liikmed Siret Kotka, Heimar Lenk ja Peeter Ernits, mispeale Simson rõhutas, et fraktsioonis polnud esimese lugemise hääletuse osas mingeid kokkuleppeid. "Küll aga oleme fraktsioonis kokku leppinud, et kooseluseaduse rakendusakt ei saa lõpphääletusel keskfraktsiooni liikmete poolthäält," teatas ta eile meediale.

Samal teemal

Õhtuleht meenutas täna Simsonile, et aasta tagasi hääletas ta ju kooseluseaduse poolt. Teie vastusest loen välja, et fraktsioon – ehk ka teie – hääletate vastu. Aga siis jääbki arusaamatuks, kas aastaga on teie põhimõtted/seisukohad muutunud? Kui jah, miks?

Simsoni kirjalik vastus on üldsõnaline. "Antud seaduseelnõu vajab vastuvõtmiseks 51 poolthäält. Otsustasime fraktsioonis, et meie poolt neid hääli ei tule," märgib ta lisab: "Arvan, et seaduste rakendamise eest vastutab valitsuskoalitsioon. Ka need rakendusaktid on justiitsministeeriumi poolt ette valmistatud. Seega ei saa justiitsminister koos oma erakonnaga õigusselguse  küsimuses olla mugavas pealtvaataja positsioonis, vaid kandma valitsusvastutust."

See on muidugi vaid spekulatsioon, aga ehk võib meelemuutuse taga olla ka pingeline vastasseis partei sees - nimelt toimub juba pühapäeval Keskerakonna kongress, kus Simson kandideerib Edgar Savisaare vastu. Savisaare toetajad on Simsonile ette heitnud sedagi, et ta kooseluseadust toetas. Näiteks Läänemaa keskerakondlased eesotsas Jaanus Karilaiuga on avalikult rõhutanud, et toetavad Savisaart, sest Simson hääletas kooseluseaduse poolt.

49 KOMMENTAARI

t
Tasakaal on olemas 27. november 2015, 09:09
Miks kooseluseaduse suur vastane Karilaid ei olnud saalis ja ei hääletanud eelnõu väljahääletamise poolt?Põhjus on sama mis Kadril, sest Kadri oli Kuresaares ja Karilaid Põlvas.
l
LAASI, TOOBAL., KADRI 27. november 2015, 08:37
TOOBALI, LAASI JA KADRI reeturliku käitumise pärast aasta tagasi homoabieluseadus kooseluseaduse nimel all täna üldsegi veel agendas on! Kadri on ise endale poliitikuna vee peale tõmmanud ja võimuahne Kadri isa endale samuti! Suurest võimuahnusest ajasid isa ja tütar pilli lõhki!
Loe kõiki (49)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee