PROTEST: Moskvas Türgi saatkonna juures avaldasid eile teist päeva meelt peamiselt noored mehed. Nad hoidsid plakateid, millel kujutati Türgi presidenti terrorirühmituse Islamiriik toetajana, ning loopisid saatkonnahoonet kivide ja munadega. Saatkonna mitme akna klaasid purunesid.Foto: AFP / Scanpix
Aadu Hiietamm 26. november 2015 06:00
Nimetuks jääda soovinud USA allikas kinnitas agentuurile Reuters, et teisipäeval alla tulistatud Vene ründelennuk Su-24 käis küll Türgi õhuruumis, kuid tabamuse sai juba Süüria kohal. Türgi president ütles seejärel, et lennuk oli tulistamise ajal Türgi õhuruumis, kuid alla kukkus Süüriasse

Nimetuks jääda soovinud USA allikas kinnitas agentuurile Reuters, et teisipäeval alla tulistatud Vene ründelennuk Su-24 käis küll Türgi õhuruumis, kuid tabamuse sai juba Süüria kohal. Türgi president ütles seejärel, et lennuk oli tulistamise ajal Türgi õhuruumis, kuid alla kukkus Süüriasse. 

Türgi president Recep Tayyp Erdogan ütles eile Istanbulis, et tabamuse saanud Vene lennuki mõned osad kukkusid Türgi pinnale ja koguni vigastasid kaht Türgi kodanikku. Seetõttu ei saa olla kahtlustki, et Su-24 oli tabamuse ajal Türgi õhuruumis.

Erdogan lisas, et patrull-lennul olnud hävitajate F-16 piloodid ei teadnud, et piiririkkuja on Vene lennuk, sest selle meeskond ei vastanud hoiatustele.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99