Eesti uudised

Kooseluseaduse rakendamise eelnõu oleks peaaegu prügikasti visatud (61)

Karoliina Vasli, 25. november 2015 16:36
Kooseluseaduse arutelu riigikogus.Foto: Teet Malsroos
Kooseluseaduse rakendamise eelnõu esimesel lugemisel toetas selle tagasilükkamist 41, selle vastu oli 42 riigikogu saadikut.

Kolmapäevasel istungil eelnõud tutvustanud Heljo Pikhof (SDE) sõnas, et vähemuste kaasamine ühiskonda näitab reaalse vabaduse olemasolu. "Meie näemegi Eestit kui vabadusriiki, mitte kui inimeste võimalusi piiravat stagnatsiooniriiki," märkis ta.

EKRE esindaja Martin Helme aga kritiseeris: "Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei toeta kooseluseaduse rakendamist, sest me ei toeta kooseluseadust. Meie arvates on tegemist äärmiselt halva poliitilise praktika produktiga ja erakordselt ebaõnnestunud õigusloomega."

Hääletusele pandi eelnõu tagasilükkamine, ent kuna see ei leidnud piisavalt toetust, siis läheb eelnõu edasi teisele lugemisele.

Paraku pole tänane tulemus seadusetoetajatele siiski optimistlik, kuna lõplikul hääletusel peab eelnõu saama vähemalt 51 toetushäält. Kooseluseaduse enda puhul piisas vaid häälteenamusest: toona jagunesid hääled 40 poolt ja 38 vastu, hääletamata jättis 10 saadikut.

Samal teemal

26.10.2015
Põhimõtted muutusid? Kadri Simson kooseluseaduse rakendamist ei toeta
26.10.2015
Sibul Maire Aunastest: ma pole kindel, kas Aunaste peaks IRL-is jätkama
25.10.2015
Andres Herkel: Paarkonna seadus toob rahu ja tagab samasooliste õigused
25.10.2015
MEELEOLUD TOOMPEAL: kooseluseadus tõmbab uttu!