Eesti uudised

Kohus andis lapse esialgu emale. Miks kohtumäärust ei täideta?

Katrin Helend-Aaviku, 25. november 2015 06:00

23 KOMMENTAARI

o
oks/ 25. november 2015 22:13
Naised saavad lapsi kergemini kui mehed, nii et ongi õige mehe soovile vastu tulla, kui ta tahab last kasvatada
n
naine/ 25. november 2015 14:02
Kallid naised ärge kiruge siin mehi. Olen juba kuue lapselapse vanaema ja elu näinud küll. Aga kahjuks naised kasutavad oma lapsi ainult meeste terroriseerimiseks.Lapsed on teile ainult ettekäändeks,et ex meeste elu rikkuda. Mina kasvatan oma pojaga tema last,kuna naine läks litutama ja vabadust nautima,kui laps oli alles imik. Juba paar aastat lapse ema jalutab ega maksa lapse ülalpidamiseks mitte sentigi.Aga lapse isa terroriseerib siiani ja rikub tema elu. Pole te naised sugugi nii pühakud. Ükski petminre ei saa teoks kui pole vastastikku soovi.
õ
õudus/ 26. november 2015 00:24
Olen kuulnud juhtumist, kus vanem naine ja tema poeg kasvatavad poja endise elukaaslase kolme last – kõik poja eksnaise varasematest kooseludest erinevate meestega. See vanem naine ja tema poeg kasvatavad täiesti võõraid lapsi, kes on neile kaela määritud! Kusjuures nii laste ema kui ka lihased isad mitte mingil viisil lapsi ei toeta ega suhtle nendega üldse.
r
raivo/ 25. november 2015 11:30
Lahutusega ei lõppe abielu vaid selle soolasem pool alles algab.
u
usume usume/ 25. november 2015 11:28
Ei usu mitte ühtegi halisevat "isa". Kuna omal ka see läbi elatud, siis tean kuidas elatisest kõrvale hoitaks, kuidas kogu aeg on nii kiire nii kiire, et pole aega lapsega kokku saada, teda enda juurde võtta - mis teha uued pruudid ja meelelahutused ju tähtsamad. Aga küla peal valetatakse, et ma ei luba last näha. Nii et hoidke oma haige mula endale.
l
lubi/ 25. november 2015 11:49
Kuidas on lood "halisevate "emadega ? Tean oma tutvusringkonnast rohkem kui ühte kes käituvad täpselt nii nagu ülalkommitud isa.
l
Lugupeetud mehed,/ 25. november 2015 11:05
Aidake mõista "isa", kes üle 6 aasta pole lapsest huvitatud olnud. Mitmendal korral peale lapsele elatise määramist on sundseisus ja paari aasta elatise tagasiulatuvalt maksab, sest maad ja varad olid sundmüügis. Seejärel kandib need kolmandatele iskutele (sõpradele). Ja siis äkki hakkab väitma, et tal on samasugused hooldusõigused ning nõuab lapsega kohtumisi. Ja mitte ainult - ähvardused ja kättemaks ei lõpe. Elatist edasi ka ei maksa, sest kõik on nii korraldatud, et "varandust pole" ja "töökohta pole". Ka see enam ei sobi, et ema on nõus elatisenõude tagasi võtma - peaasi, et rahule jäetaks. Mees naudib olukorda, nõuab oma õigusi, sest ka selle eest on vaja kätte maksta, et kunagi vastu tahtmist pidi DNA-analuusi andma isaduse tuvastamiseks. PS Enne lapse sündimist oli lapse emaga tuttav üle 7 aasta.
k
küsimus/ 25. november 2015 11:49
Aga miks seda DNA analüüsi siis vaja oli? Ikka raha saamiseks? Ühes naises peaks ikka niipalju eneseaustust olema, et ei lähe mehelt kohtu kaudu raha nõudma. Kui mees vabatahtlikult lapsele isa ei ole, siis sunniviivilislet pole teda ka võimalik isaks teha. Lõppkokkuvõttes ka lapsele parem, ei pea vanaduses selle nn isa hooldekodu arveid maksma.
Ise olen naine, aga seda meestelt alimentide taga ajamist ei mõista. Kas tõesti on rahaimu nii suur, et mürgitatakse nii enda kui lapse elu? Vaevalt see pidev kemplemine ka lapse elu paremaks muudab.
n
nõus/ 26. november 2015 00:32
Jah, ja tavaliselt on ju isal siis juba uus pere ja omad lapsed uue naisega, lisaks laenud-liisingud uue elamispinna hankimisel ja palju muidki väljaminekuid. Südametud eksnaised ei mõista, et need uued väiksed lapsed peavad siis ju nälga jääma.
v
vastus järgmine:/ 26. november 2015 01:53
Uusi väikseid lapsi pole kuigi kuldses keskeas.
k
kõrvaltvaataja/ 26. november 2015 02:13
Olen nõus, aga ootasin mõne isa arvamust. Miks anda aastaid noorele armunud partnerile lootust ja siis saba jalge vahele tõmmata, kui oleks aeg vastutad? Ja lõpuks aastaid hiljem lapse elu mürgitama hakata sellega, et teda ära kasutades lapse emale kätte maksta... Laps saab lõpuks enne kooliikka jõudmist teada, et tal siiski on isa - kes siis peale oma kättemaksuaktsioone kaob taas. Miks ja mille eest selline lapse jaoks tundmatu "isa" siis lapsele kätte maksab? Mis toimub sellise inimese peas?
p
parveppoiss/ 25. november 2015 09:36
last näen paar päeva kuus nüüd aga alati läheb poiss tagasi nutu ja pisaratega .ütleb et tahab minuga olla mitte oma emaga .järgmine nädal järgmine kohus hooldus õiguse üle (muide nõuab last omale )
p
parvepoiss/ 25. november 2015 09:35
sama teema .naine üttles et armastus sa läbi ühelpäeval.aga samas mis välja tuli oli endale uue leidnud töö juurest .nüüd alimendid kaelas.ja ikka nõuab aina juurde ja juurde ...nõuab last omale kohtus ,ühesõnaga paras peavalu.aga milles mina süüdi olen et uskusin ja lasin tal niinimetatud sõbrannadega välja minna .kui tegelt käis litutamas .ja mehed on need kõige hullemad jajah.
n
Naine/ 25. november 2015 09:54
Huvitav kelle juurde need naised lähevad vast ikka teise mehe juurde...kuidas on siis naised hullemad?
n
naine2/ 25. november 2015 10:14
huvitav, miks mehed nii laisaks muutuvad ja lasevad naise minna? Naine vajab ka hellust ja soojust ja kui diivanil kodus on külm mees, kes naist naeratama ei pane, siis ma ei imesta (kui pikalt koos oldud)...Ise tuletan iga kuu mehele meelde, et sorry aga nüüd ma vajan soojust..nõme on ise küsida seda, mingi aeg võiks juba ise ka arvestada naise vajadustega, aga no vähemalt toimib. Mõelge nüüd, kui tuleb mees, kes pakub seda küsimata..kas ei teki kiusatust?...ja paljud naised ei julgegi küsida,sest see käib ego pihta ja naine tahab tunda naisena end (mitte koristaja ja emana koguaeg). Paljud mehed unustavad selle ära või ei tule selle pealegi.
t
to naine 2/ 25. november 2015 10:31
Milleks neid lolle vabandusi? Enda rahustamiseks?
Vaadake peeglisse, väga vabameelseteks olete te, naised , muutunud. Aint üks litutamine käib.
Miks saan seda öelda? Olen vaba mees ja nii abielus kui ka kooselavatelt naistelt tuleb ikka päris palju pakkumisi.
Jutustate samu lugusid, mida mehed varem - oleme ainult lapse pärast koos, ta ei paku enam midagi, tal pole tööd, istub kodus jne. Piinlik.
Unustasite, mida altari ees lubasite - et koos nii heas kui halvas?
t
To to naine 2/ 25. november 2015 11:06
Mis vaheltharija sina siis oled? Ja ei hoora need naised üksi, ikka teine pool peab ka olema.
t
to To to naine 2/ 25. november 2015 14:21
Kas sa näe...tundsid end puudutatuna? :)
Miks ma ei imesta...oled ilmselgelt samasugune..heh.
m
Mees2/ 25. november 2015 08:14
Ka isal on õigus lastega olla ja sageli ongi nii, et lapsed parem isa seltsil olla tahavad. Kes hoidis lapsi kui ennast tuulutamas käisid? Naistel makasavad kohtukulud ja annavad juriidilist infot tasuta igasugused naisõiguslaste liidud ja seltsid kuid isa on selle murega täiesti üksi ja peale väljanõutud toetuste peab ka kõik kulud ise maksma. Räägime siis võrdõiguslikusest!
j
just../ 25. november 2015 09:44
Kusjuures täpselt nii ongi. Kõik ametnikud ja kohtunikud on naised ja sellepärast saavadki naised oma tahtmise. Isasid ei kaitse ükski seadus, paraku nii on..

3
34000 ühiskonnale kadunud last/ 25. november 2015 08:12
Veel üks perekond,kes lahutasid õnnelikena,lahkusid sõpradena ja leidsid järgmise unistuste armastuse. Eesti selliseid staare täis. Mida tunneb laps,pole oluline.Uue egoistliku Eesti trend.
m
Mees/ 25. november 2015 07:57
Jah, miks lahutasite? Oma mees tundus igav, keegi teine pani liblikad kõhus lendama? Kui sedasi selg keerata nagu naised peresid lõhuvad, siis tuleb ka tagajärgede peale mõelda. Enne veel kui mujalt "liblikaid" otsima hakata...
Kes see lahutuses süüdi on kui mitte osapooled? Saite hakkama, siis ärge halage.
v
Vitka/ 25. november 2015 07:16
Ise sama läbi teinud... Ei saanud last, ei ole makstud elatist jne... Jama kestab juba aastaid ja kuna süsteemis pole kedagi kes tsiviilasjade otsuseid tagaks siis teine pool irvitab ainult näkku... Nüüd kolm aastat kohtuuksi kulutatud ja tulemusena läks kogu vastutus vanavanemate kanda. Mahlakaim kohtuniku (50+ naine) komentaar mis on meelde jäänud: Mis te kiusate vastaspoolt elatisenõudega teil ju hea palk....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee