Eesti uudised

Homöopaat hirmutab asjata lapsevanemaid

Mattias Tammet, 25. november 2015 06:00

13 KOMMENTAARI

a
aet/ 25. november 2015 15:14
Mis idiootide armee Eestis küll marsib? Küll antakse lastele raviotstarbel pesuvalgendit, küll pannakse titedki maltsadieedile ning nüüd on iseõppinud targad d-vitamiini meie päikesevaeses kliimas ära jätnud. Mina saadan kindlasti sellistele hulludele katsetajatele lastekaitse kaela. Moepärast osatakse naabrinaise "tarka" nõu kuulda võtta, aga asjatundjatelt või kasvõi netis ei osata normaalset ja tõepõhist infot otsida. Ja ärge tainapead perekooli foorumist küsige, otsige kasvõi "arst vastab"-taolistelt lehtedelt.
f
Fakt/ 25. november 2015 15:11
D vitamiini preparaat on loomulikult kunstlikult toodetud .Ja ta ON hormoon. Punkt.Mille üle üldse vaidlus käib?Kas väidetakse , et too spetsialist ütles midagi valesti????
t
Teeline/ 25. november 2015 15:37
Vitamiini D saab vaid loomsetest toiduainetest: kalaõli, maks, munakollane, või, pärm
Vitamiin D (üldnimetus kaltsiferoolid) hõlmab antirahhiitilisi rasvlahustuvaid ja väga lähedase ehitusega ühendeid, mis inimorganismis toimivad hormoonidena.
Ei ole kuulnud sünteetilistest munadest, kalamaksaõlist võist...
Ja ta toimib hormoonina, mitte ei ole hormoon.
h
..../ 25. november 2015 14:30
homöopaatia on teadlik hirmkallis (või hirmkasumlik - sõltub vaatekohast) pettus! Suhkrutera ja veetilk ei ravi ühtki reaalset haigust, paraku on aga neiski nn.homöopaatilistest ravimitest leitud hoopiski - antibiootikume ( http://www.wired.co.uk/news/archive/2014-03/25/homeopathy-contains-medicine ).
m
mee/ 25. november 2015 13:34
need statistikad mis on tehtud, neid ei saa uskuda. mul on päris mitu tuttavat, kes ei ole andnud oma lastele d-vit aga perearstile ütlevad et manustavad küll, lihtsalt vältimaks mõttetut vaidlust ja arstipoolset ajupesu. Nii et neid lapsi, kes ei saa d-vit ja saavad vegan-toitu, on mitmeid ka siin eestis, aga statistikas on nad kui segatoitujad ja lisanditarbijad.
m
mnjaa/ 25. november 2015 12:05
Eks see ole küsitav teema, jah. Minu lapse sünni aegu, 13 aastat tagasi oldi ka D-vit manustamise vastu. Ma ei andnudki, aga ma teadsin, kui tähtis on igapäevaselt õues liikumine, st. et ma ise liiguksin, jalutaksin, ning et ma lapsega võimleksin. Jalutasimegi iga ilmaga 2x 3h ja õhtuti tegin beebivõimlemist, massaaži. Tollal öeldi, et D-vit peavad manustama need, kes oma lapsi nagu lastekodulapsi kasvatavad ... Ortopeedi juures saime ainult kiita, kuna kõik oli lapsega suurepärane. Ja ta ei saanudki ca 11 aastat tilkagi sünteetilist hormoonilaadset D-vitamiini. Mõned aastad tagasi tuli müügile D3 vitmaiinid, mida olen aeg-ajalt siiski talle toidu sisse nüüd tilgutanud. Täna on ta ülitugev spordipoiss, kes veedab ka nüüd palju aega õues sportides.
D-vit norm tase organismis oleks aga ülivajalik, ka. jälgida, selge see.
Samas pole ma veel suutnud seda analüüsi ei endale ega lapsele perearstilt nö välja pressida.
Ma ise olla saanud lapsena kohe topletkoguses D-vitamiini - ni ütles ema uhkusega -, aga mu jalad on ikka x-is ja kahjuks ka kilpnääre kahjustatud.
l
Lase ise d-vit analüüs teha/ 25. november 2015 15:49
kui Tallinnas või Tartus elad. Synlabis maksab see 8,22 +2.50 verevõtt. Vastus paari tunni pärast e-mailile.
v
Värdi/ 25. november 2015 09:51
Kas ta ikka oli homöopaat? Äkki hoopis psühhopaat nagu need kloordioksiidi soovitajad?
p
punkt/ 25. november 2015 08:46
Meie keskkonnas põhjamaal ei saa inimesed nii palju päikest kui vajalik ja seetõttu tuleb manustada d-vitamiini.
s
s/ 25. november 2015 13:23
meie kliimas võib mustanahalisel probleem olla, mitte meil endil. suvekuudel saadud d-vit varuga elab talve kenasti üle. muidugi talvel ka igapäevaselt väljas käia valge ajal ja liikuda. ja mille järgi on seatud d-vit norm? minul ei ole d-vit lisaks vaja ja ei võta ka. võtab kes usub et tal vaja, aga kohe kindlasti ei saa rääkida teiste eest
a
Ahahh/ 25. november 2015 15:55
Ja mille alusel sa väidad, et sul ei ole d-vitamiini juurde vaja? Oled anlüüsi teinud? Mina arvasin ka, et super tase, olen palju väljas päikese käes, kreeme ei kasuta jne. Tulemus - näit oli nii madal, et isegi kaltsium imendumine oli seetõttu raskendatud.
t
täiesti õige/ 25. november 2015 08:07
mõnepäevasele on ainus õige toit rinnapiim mitte mingi sünteetiline möga ja vaktsiini elavhõbe

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee