Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Marianne Mikko kooseluseaduse vastastest: vanad mehed on varmad kõike põhja laskma (81)

Karoliina Vasli | VIDEO: Teet Malsroos, 24. november 2015 16:42
Foto: Teet Malsroos
Riigikogulane Marianne Mikko (SDE) nendib, et kooseluseaduse rakendusaktid ei pruugi riigikogust toetust leida, ta näeb selle taga sedagi, et riigikogus on lihtsalt liiga palju vanu mehi, kes sallivust ei toeta.

"Keeruline öelda. Võtmemängija on Keskerakond ja seal muutuvad asjad ju minutitega. Kerge see tõesti ei ole," arutleb kooseluseaduse toetaja Mikko selle üle, kas rakendusaktid saavad vähemalt 51 toetushäält. Ta rõhutab siiski, et 1. jaanuarist on kooseluseadus olemas ja vajadusel saavad nad ka rakendusaktide eelnõu uuesti esitada. 

Samal teemal

Samas on osa riigikogulasi esitanud juba ka eelnõu, et kooseluseadus üleüldse tühistada. "Mina arvan, et mehed 60 pluss-miinus on vägagi varmad nii-öelda: laseme kõik põhja! Meil on tegemist 21. sajandi Eestiga, seal ei domineeri ainult üle keskea vana mees. On ka teisi hääli ja teisi nägusid, muu hulgas ka päris palju seelikuid," ütleb Mikko.

Ta leiab, et kui kooseluseadus tühistada, saadaksime Euroopale signaali, et siin konservatiivsuse laine. Ta ütleb, et see heidab varju ka meile kui nutikale ja avatud riigile. "Kui me oleme avatud, peame olema ka sallivad," arvab ta. "Miks me peame võitlema? Kellelt võtab kooseluseadus midagi ära? Kui keegi vastab, kellelt võetakse midagi ära, siis selle inimesega ma hea meelega debateeriks."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee