Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Artur Talvik: reformierakondlased suruvad agressiivselt kooseluseadust peale (33)

Karoliina Vasli | VIDEO: Teet Malsroos, 24. november 2015, 16:13
Foto: Teet Malsroos
Vabaerakondlane Artur Talvik ütleb, et kooseluseadust toetavad reformierakondlased teevad riigikogus aktiivselt propagandat, et kõik ikka rakendusaktide poolt hääletaks. 

Ta toob võrdluse: "See on nagu see, kui ema paneb lapsele supitaldriku nina alla. Laps vaatab, mhh, see kõige paremini ei lõhna, aga võiksin süüa... Ema ütleb: sa pead sööma! Tekib tõrge ja terve elu laps ei taha seda suppi enam." Artur Talvik ise praegusel kujul näidatud rakendusakte ei toeta. Ta ütleb, et vabaerakondlased on seaduse toetajatele magus saak. "Kuidagi väga ebameeldivalt ja pealesuruvalt käituvad need inimesed, kes rakendusaktide rakendamise poolt. Eriti Reformist, sotsid on väga leebed ja rahulikud. Mulle tundub, et reformierakondlased on närvis, et need ei tarvitse läbi minna," arutleb ta ja lisab: "Minul inimesena on väga ebameeldiv, kui keegi tuleb jõuga agressiivselt ja ütleb, kuidas peaksin hääleta, milline peaks mu mõte olema."

Ta leiab, et kooselu võiks olla reguleeritud, aga praegusel kujul rakendusaktid vaid tekitavad ühiskonnas veel vastasseise. Ta ütleb, et praegusel kujul kooseluseadus praktiliselt võrdsustab kooselu abieluga ehk tekitab paralleelse abielusüsteemi, mis pole tänases seisus õige. Vabaerakond on ise tulnud välja uue variandiga, mis esitati paarkonna seaduseelnõu nime all.

Samal teemal

7. detsember 2015, 18:12
Artur Talvik: Eesti meremajandus on nagu peata räim
25. november 2015, 16:36
Kooseluseaduse rakendamise eelnõu oleks peaaegu prügikasti visatud
25. november 2015, 06:00
MEELEOLUD TOOMPEAL: kooseluseadus tõmbab uttu!
24. november 2015, 16:44
ÕHTULEHE VIDEO | Varro Vooglaid: praegu kooseluseadus, peagi homoabielu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee