Maailm

Venemaa sõjandusanalüütik: pole välistatud sõda Türgiga (57)

Toimetas Sander Silm, 24. november 2015 15:49
Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa opositsioonilise väljaande Novaja Gazeta sõjandusanalüütiku Pavel Felgenhaueri hinnangul või Venemaa lennuki allatulistamine tuua kaasa sõjalise konflikti Türgiga.

"See puudutab türkmeenide kaitset. Türgi on juba varem välja kutsunud Venemaa saadiku, teinud ettepaneku kutsuda kokku ÜRO julgeolekunõukogu, kuna Venemaa lennuvägi pommitab türkmeene, kes sõdivad Bashar al-Assadi vastu. Türgi on juba teatanud, et see on absoluutselt vastuvõetamatu," rääkis ta telekanalile Dozd.

Samal teemal

Tema sõnul tähendab see faktiliselt seda, et Türgi kehtestab Põhja-Süürias lennukeelu ala ja kavatseb seda ka kaitsta. "See tähendab, et nad lasevad alla Venemaa lennukid, kui need lendavad selles alas," rääkis ta.

Pavel Felgenhauer ei välistanud, et see võib endaga kaasa tuua lennukeelu alas õhulahingud Venemaa ja Türgi lennukite vahel.

"Pole välistatud, et Venemaa hävitajad hakkavad ründama Türgi hävitajaid, et kaitsma Vene pommitajaid. Pole välistatud lahingud ka Venemaa ja Türgi mereväe vahel. Pole välistatud ka, et Türgi sulgeb Bosporuse väina ja konflikti tõmmatakse ka teised NATO riigid. Sellise mastaabiga konflikti korral on Venemaal vähe võimalusi ilma tuumarelva kasutamata," maalis analüütik üsnagi sünge nägemuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee