Eesti uudised

Laaneots: alla tulistatud Vene lennuk sattus Türgi õhuruumi pilootide hooletuse tõttu (18)

Delfi, 24. november 2015 13:18
Ants LaaneotsFoto: Aldo Luud
Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikme Ants Laaneotsa hinnangul oli täna Türgi hävitajate poolt alla tulistatud Vene lennuki sattumine Türgi õhuruumi pilootide viga ja selle taga ei ole kõrgemalt antud käsku.

Laaneotsa sõnul on pärast Vene lennuväe segapolgu saabumist Latakiasse ja lahinglendude alustamist olnud Vene lennukite poolt mitu Türgi õhuruumi rikkumist. "Türgi avaldas selles osas protesti, Moskva lubas, et need ei kordu, need kordusid, kusjuures Türgi ähvardas, et ta laseb piiririkkuja alla, ja täna ongi siis see juhtunud," ütles endine kaitseväe juhataja Ants Laaneots.

Samal teemal

Laaneotsa hinnangul on Putin on vägagi huvitatud headest suhetest Türgiga. Ta toonitas, et pooled ei tohiks kirglikuks minna ja hüsteeriasse sattuda, vaid peaksid objektiivselt lahkama, mille pärast see vahejuhtum aset leidis.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Kaks Türgi sõjalennukit tulistasid täna alla Venemaa hävitaja SU-24, mis kukkus Põhja-Süüriasse. Türgi väitel tungis Vene lennuk Türgi õhuruumi, kuid selle piloodid ei reageerinud korduvatele hoiatustele. Venemaa kaitseministeerium väidab, et nende nävitaja ei tunginud Türgi õhuruumi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee