Eesti uudised

Kilk on puhas poiss: uurimine Weroli lepingu sõlmimisel kelmust ei tuvastanud (14)

Ärileht, 24. november 2015 12:42
Rein KilkFoto: Teet Malsroos
Keskriminaalpolitsei poolt läbi viidud uurimise käigus ei tuvastatud kelmust ärimees Rein Kilgiga seotud ASi Werol ja ASi Eesti Energia vahelise lepingu sõlmimisel. 

Selle aasta septembris esitas ühe meediaväljaande ajakirjanik Lõuna ringkonnaprokuratuurile infomatsiooni ja dokumente, mis kajastasid AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahelist katlamaja tehingut ning dokumentide esitaja viitas võimalikule pettusele Eesti Energia AS-i suhtes.

Samal teemal

Esitatud dokumentides kajastatud andmete kontrollimiseks alustas prokuratuur kriminaalmenetluse, mille eesmärgiks oli välja selgitada, millised andmed võttis Eesti Energia AS aluseks AS-ile Werol Tehased kuuluva katlamaja väärtuse määramisel hoonestusõiguse seadmise lepingu sõlmimisel ning kas katlamaja väärtuse osas võis keegi esitada Eesti Energia AS-ile valeandmeid.

Kriminaalmenetluse raames tehtud toimingute tulemusel on tuvastatud, et 2011. aasta jaanuaris AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahel lepingu sõlmimisel võeti katlamaja seadmete väärtuse määramise aluseks objektiivsed andmed, sealhulgas oli nende hinna kindlakstegemiseks määratud ekspertiis.

Uurimise käigus kogutud tõendid kinnitasid, et Eesti Energia AS-ile ei esitatud mainitud lepingu sõlmimisel valeandmeid.

Refereeritud artikli täistekst Delfi Ärilehes.

Samal teemal

25.11.2015
Rein Kilk lasi tema ärinippe tutvustava raamatu "Kaval Kilk ja kaksteist lolli" lettidelt ära korjata
07.08.2014
Weroli eksjuht Meelis Virro läheb kohtu alla
19.09.2013
Weroli haldur nõuab Kilgilt kuut miljonit eurot
05.08.2013
Täna arutab kohus Kilgi ärikeeldu