Maailm

Uudist täiendatud kell 15.18!

VIDEO | Türgi õhujõud tulistasid alla Vene hävitaja (97)

Õhtuleht.ee, 24. november 2015 10:30
Türgi õhujõudude F-16Foto: Reuters / Scanpix
Kaks Türgi sõjalennukit tulistasid täna alla Venemaa hävitaja SU-24, mis kukkus Põhja-Süüriasse. Türgi väitel tungis Vene lennuk Türgi õhuruumi, kuid selle piloodid ei reageerinud korduvatele hoiatustele. Venemaa kaitseministeerium väidab, et nende nävitaja ei tunginud Türgi õhuruumi. 

Su-24 asus 6000 meetri kõrgusel, lennuk kukkus Põhja-Süüriasse ning pilootide saatust uuritakse, öeldi Vene kaitseministeeriumist Interfaxile. 

Samal teemal

Venemaa kaitseministeeriumist kinnitati, et lennuk asus kogu lennu ajal Süüria territooriumil. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov kommenteeris, et juhtum on "väga tõsine", kuid hoiatas, et järeldusi on veel liiga vara teha.

Üks alla tulistatud Vene pilootidest leiti ja peeti kinni kohalike türklaste poolt, teine piloot tapeti, teatas Türgi meediakanal hurriyetdailynews.com. Hävitaja allakukkumise piirkonda uurivad praegu Vene helikopterid.

Telekanali CNNTürk andmetel tulistasid Türgi õhujõud Vene sõjalennuki alla Türgi õhuruumi tungimise pärast. Pilootidel õnnestus katapulteeruda, lennuk kukkus Süüriasse Jamadi külla, kus ajutiselt elavad telklaagris Süüria türklased. BBC vahendas, et Süüria mässuliste teatel sai lennuki allakukkumise tagajärjel surma üks inimene.

Türgi sõjaväeametnike teatel tulistas Türgi hävitaja F-16 alla lennuki pärast seda, kui olid korduvalt hoiatanud selle piloote, et nad on rikkunud Türgi õhupiiri, vahendas BBC. Videokaadrid näitavad, et lennuk kukkus Süürias Latakia provintsi mägedesse.

Türgi välisministeeriumi kutsus eelmisel nädalal välja Venemaa suursaadiku, kuna Venemaa oli teinud õhurünnaku Süürias Türgi piiri lähedal. Türgi hoiatas Venemaad tõsiste tagajärgede eest juhul, kui õhurünnakuid kohe ei lõpetata.

Homseks kavandatud Vene välisministri Sergei Lavrovi visiit Ankarasse bilateraalsetele läbirääkimistele jääb Türgi välisministeeriumi allikate sõnul jõusse, vahendas hurriyetdailynews.com.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee