Eesti uudised

FOTOD | Peaminister Rõivas arutas Hiina kolleegiga majanduskoostööd (7)

Toimetas Geidi Raud, 24. november 2015 07:48
Foto: Tauno Tõhk/Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivas kohtus teisipäeval Hiina Rahvavabariigi peaministri Li Keqiangiga, et arutada kahe riigi majanduskoostööd ning Eesti ettevõtjate ligipääsu Hiina turule.

Hiinas Suzhous toimunud kohtumisel räägiti koostööst logistika, toiduainetööstuse ning turismi ja põlevkivitehnoloogiate vallas.

Samuti on maailma suuruselt kolmanda põlevkivivarudega Hiina huvitatud Eesti Energia kaasaegseima põlevkivitehnoloogia kasutamisest ja ka koostööst kolmandatel turgudel. Näiteks Eesti Energia ja Hiina suurettevõtete ühisprojekt Jordaanias.

Turismist rääkides sõnas Rõivas, et ehkki Eestit külastavate turistide seas näitavad kiireimat kasvu just Hiinast pärit turistid, on kasvuvõimalusi veel rohkelt. Eesti oma kultuuriväärtuste ning puhta loodusega on hiinlaste jaoks atraktiivne sihtkoht. Tema sõnul võiks pikemas perspektiivis luua otseühenduse Eesti ja Hiina vahel.

Rõivase sõnul on üks Hiinast enim huvituvaid sektoreid Eestis ka toiduainetööstus. "Peaminister Li andis selge signaali, et Hiina on huvitatud oma turu avamisest Eesti põllumajandustoodetele."

Detsembris külastab Hiinat maaeluminister Urmas Kruuse koos Eesti toiduainetööstuse ettevõtetega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee