"Köök"Foto: TEET MALSROOS
Marko Tiidelepp 23. november 2015 22:41
Peakokk üritab Helenaga kohtumisele minna ja ööseks jääda, aga see osutub kaelamurdvaks väljakutseks. Ilmar segab vett ja kiilub ennast sügavamale Saskia ja Maksi vahele. Ta korraldab Maksile sellise jama, millest on peaaegu võimatu välja ronida.

Nii räägitakse telekavades tänase "Köögi" kohta. Näib, et tulekul on üsna põnev osa! Peakokk üritab ööseks Helena juurde jääda!!! Ja tegelikult, mina arvasin, et Ilmar on juba eilne uudis, kuid võta näpust, mees on ikka platsis!!! Ja mis jama ta Maksile korrraldab?
Alguses mainin ka seda, et ärge minu lookest suure kirjandustaiesena võtke ja ka kriitikat ei kavatse ma siin sulest välja imeda. Minu lugu on kokkuvõte ekraanil nähtust ja lisaks mõned isiklikud emotsioonid...

Hääl ekraani taga ehk Maks (Kristjan Kasearu) räägib, et mõnedes suhetes, nagu arvutimängudeski tuleb mõnikord ühelt tasemelt edasi, uuele tasemel liikuda.
Viktor kiidab, et parti oskavad nad Helena restoranis valmistada küll, kuid desserti peab ikka tema restorani minema proovima.

Helena teeb hoopis teistsuguse ettepaneku, desserti võiks ju süüa küll, aga mõni teine kord, kuid kohvi võiks juua ja seda hoopis tema juures!
Viktor ei saagi esialgu aru, mis Helena ütles ja ta hakkab rääkima kohvi kahjulikkusest enne ööd, kuid äkki ta taipab!

Meie peakokk kinnitab, et tema joob kohvi hea meelega ka õhtul hilja! Vot selline kõva mees!

Ettekandja Saskia (Miina Vilo) võtab riidekapist tööl oma koti ja lahkub. Hetk hiljem poetab kellegi käsi tema riidekappi imekaunid kõrvarõngad, millel on ka kiri: „Sassu, head nimepäeva Sulle! Armastan! Maks!" Kas tõesti Maks! Ilus!

Peakokk Viktor helistab koju Leinole (Jaanus Mehikas) ja kinnitab, et ärgu ta teda täna koju oodaku, ja ärgu Leino ema talle hommikul kohvi tehku. Leino uurib, kus peakokk ööbib, kuid Viktor vastab, et see pole sugugi mitte Leino asi.

Samas on see ju üsna kummaline, et peakokk elab hoopis abi-peakoka kodus ja veel koos ka tema emaga! Ega see ka Viktorile ju väga meeltmööda pole, ta ju ikkagi täiskasvanud mees! Kuid eks me mäletame ju küll, kuidas peakokk on oma rahadega ümber käinud ja mängusõltlasena paljust ilma jäänud!

Samal ajal heliseb ka Helena telefon – helistajaks on tema poeg, kes kinnitab, et ta ei saagi täna Reykjavikki sõita, sest ilm on kehv, lennuk ei sõida sinna! Ta tuleb hoopis koju!

Nüüd teeb Helena ettepaneku minna Viktori koju, kuid sinna ei saa minna, sest Viktor kinnitab, et tema emale ei meeldi hilised külalised. Mida teha? Kuhu minna?
Ei jäägi muud üle – igaüks läheb oma koju... Seekord sedasi...

Köögis eputab uute kõrvarõngastega ettekandja Saskia (Miina Vilo). Ta tänab Maksi, sest ta on sellistest kõrvarõngastest juba pool aastat unistanud! Maks ei saa mitte midagi aru! Mis kõrvarõngad! Mis pool aastat! Saskia näitab Maksile ka kaardikest, milles kaunid nimepäeva õnnitlused. Seda kirjakest näeb köögis ka Sergo (Lauri Pedaja), kes palub, et Maks võiks ju ka talle midagi nimepäevaks kinkida? Mitte küll kõrvarõngaid, aga näiteks krossikindad või suusaprillid?

Saskia võtab taldriku toiduga ja ruttab saali tagasi, kuid Maksi juurde tuleb Ilmar (Jaanus Tepomees).
Selgub, et Saskia endine poiss-sõber, kes mõned aastad tagasi pikale reisile läks ja eelmises osas naases, just tema kinkis need Saskiale Maksi nimel!!!
Ilmar torkab Maksile, et Saskia poleks neid ju tema käest vastu võtnud ja sellistel nagu Maks, no sellistel pole ju lihtsalt raha!

Maks kinnitab, et ta ei mõista, mis Ilmaril plaanis on, kuid ta käsib need Saskial Ilmarile tagasi anda!
Restoranisaalis on Saskia õnnelik ja tänab Maksi. Mitte ükski teine kutt pole talle midagi nii ilusat kinkinud! Kõik kadestavad teda ja mitte ainult kõrvarõngaste pärast. Ikka ka Maksi pärast!
Maks ei saa ju seda ilusat hetke ära rikkuda, öeldes, et anna need kõrvarõngad hoopis Ilmarile tagasi...

Köögis uurib Maks Ilmarilt, kui palju need kõrvarõngad maksid?
Vastus on lühike – 1000 eurot!
Maks lubab, et homme maksab ära!
Sellist raha meie abikokal kindlasti kusagilt võtta pole!

On hommik. Restoranide hoovi saabuvad Viktor ja Helena. Näib, et nad on tulnud igaüks oma kodust ja nad musitavad hoovis. Kaugemal istub autos La Foret' omanik härra Koloman (Mart Aas), kes räägib omaette, et tavaliselt peaks konkurendile ikka vastu tatti panna, mitte lihtsalt tatti panna! No eks see nii ole jah...

Oleme meie peakoka kabinetis, kus on ka härra Koloman. Viktor kurdab, et tal pole kuhugile naist kutsuda. Koloman vihjab hotellidele. See ei meeldi Viktorile, hotellis on kuidagi labane ja äkki soovitab Koloman neil ka autos seda asja proovida, nagu teismelised! Koloman sellega päri pole, Viktor on auto jaoks liiga suur! Seejärel teeb Koloman ettepaneku kutsuda Viktoril Helena hoopis enda juurdes restorani, eks ole ka Koloman Viktori kabinetis intiimselt aega veetnud! Seal on olemas ju isegi koht, kus pikali visata!

Maks otsib kodus sõrmust, mille ta kavatses kunagi restorani administraatorile Vikale kinkida. Siis, kui nad veel paar olid. Maksil on plaan sõrmus maha müüa, et vajalikud 1000 eurot saada.

Peakokk on õhtuks oma kabinetti valmis seadnud joogid ja maitsvad palad. Ta helistab, et Helena võiks tulla nüüd tema restorani, tal on isegi üllatus valmis! Helena tulebki, uurib, kus on üllatus ja Viktor juhib teda oma kabineti poole. Ja äkki Helena karjatab ja nad tulevad kabinetist koos Viktoriga tagasi. Hetk hiljem tulevad sealt välja ka baarman Kaspar (Veljo Reinik) ja ettekandja Natali (Carmen Seljamaa), kes kangesti riideid kohendavad! Kas ka nemad? Peakoka kabinetis? Oi-oi-oi!!! Helenale on see üsna šokeeriv ja ka Viktor Paulus saab aru, et see polnud siiski kõige parem mõte!

Maks on järgmisel päeval köögis ja uurib teistelt, kas keegi saaks talle raha laenata. Keegi ei taha sellest mitte midagi kuulda. Ilmar on see, kes tõdeb, et tema võib laenata, kuid Maks pole sellega nõus!

Oleme peakoka kabinetis. Koloman uurib Viktorilt, kuidas eelmisel õhtul läks? Viktoril ei jää muud üle, kui tõdeda, et ei õnnestunud. Koloman saab valesti aru ja tõdeb, et ikka võib tõrkeid tekkida, kuid selleks on ju igasugu maitsvaid tablette? Viktor selgitab, et Helena pole nõus seda restoranis tegema. Koloman teeb ettepaneku, et Viktor võib ju oma „elukaaslased" minema saata! Kuhu? Saatku nad teatrisse, balletti vaatama! Viktor on mõtlik, kuid äkki lööb nägu särama, sest Koloman on andnud üllatavalt hea mõtte!

Leino ema olevat just hiljuti maininud, et ta pole 30 aastat balletti vaatamas käinud!!! Ta küsib Kolomanilt vaba päeva ja restoerani omanik on lahke – mingu Viktor ja lasku oma hormoonid uitama, muidu on need viimased 30 aastat vaid jalgpalli ja viskit näinud.

Peakokk on Leinoga restorani tagaruumis. Ta uurib, miks pole Leino oma ema balletti vaatama viinud? Leino ei oskagi midagi vastata, kusjuures Leino on üsna sageli selline tummahammas. Ta lubab, et ta kindlasti millalgi viib, kuid Viktor tõdeb, et viib kohe täna! Nad lähevad rongiga Tartusse, piletid on tellitud ja peakokk annab kaasa ka sõiduraha, et kohvikus käia. Loomulikult on see raha laenuks ja Leino peab selle järgmisel palgapäeval tagasi maksma ja ka kaks vaba päeva kähevad Leinol kirja! Peakokk on ikka väsimatu! Ise tahab minema saata ja nüüd peab veel Leino kannatama!

Köögis on Maks ja Sergo. Hetk varem on oma riidekappi just Sergo toppinud suure kamaka liha! Maks küsib Segolt laenu. Kust Sergol seda raha võtta on! Tagaruumis aaskeldab ka Koloman. Sergo teeb ettepaneku, et küsigu Maks omaniku käest! Ja Maks küsibki! Koloman ei saa päris täpselt aru, mida temalt tahetakse, kuid mõistes küsimust, pole ta loomulikult nõus raha laenama, kuid Maksi jultumuse kiidab poissi! Sergo naerab Maksi kõrval, kes siis omanikult raha laenab! Kurat küll, hetk varem sa ise seda ju soovitasid! Uskumatu mees see Sergo! Kogu aeg kaitseb oma nahka!

Koloman on arveid kontrollides Viktori kabinetti magama jäänud, Vika tuleb teda äratama. Koloman ütleb, et lähebki koju. Võtab oma pintsaku ja katsub seda – rahakott on kadunud! Tema enda restoranis on tema enda rahakott pihta pandud! See ei saa olla tõsi!

Köögis on inimesed kokku aetud ja Koloman üritab välja selgitada, kes on tema rahakoti pihta pannud! Ta käsib tagasi kutsuda ka Leino ja Viktori, las köögiülikud tulevad samuti tagasi ja näevad, mis neil seal juhtub. Koloman lubab kõikide töötajate kapid läbi otsida ja selle tõpra tabada! Sergo hakkab jälle „väristama", Maks („Rümp Laikna") oli ju see, kes laenu tahtis saada! Mida sa mökitad mees! Koloman käsib Maksil kapi lahti teha. Seal ongi tema rahakott. Seda oligi arvata, kuid siiski mitte seda, et Maks selle varastanud oleks, Maks ju pole selline kutt!

Koloman on nüüd eriti vihane (kes poleks!). Maks teenida ei oska ja nüüd paneb veel rotti, tuleb kutsuda politsei. Vika suskab vahele, et politseid pole ju vaja, kuid Maksi võib lihtsalt lahti lasta! Ma ei tea, kuid mitu korda Maksi selles firmas lahti on lastud! Ja äkki avab oma suu Ilmar – teeb tegi seda, kuna tahtis, et Maks lahti lastakse, sest tema armastab ikka Saskiat! Ta esitab seda sedavõrd veenvalt, et keegi ei näegi, mis paganama mängu Ilmar mängib. Ka Koloman rahuneb maha ja tõdeb, et edasistes Romeo ja Julia-mängudes paluks tema rahakott rahule jätta!

Hetk hiljem on Sergo Maksi nina all ja üritab vabandada, sest tema teadis, et Maks pole mitte midagi varastanud, kuid ta ei saanud lihtsalt oma kappi avada, sest seal ju suur lambakits!

Saskia tõdeb Ilmarile, et tema tegu oli lame ja ütleb Maksile, et ta oleks võinud ju kõrvarõngastest rääkida. Saskia lahkub.

Hetk hiljem jõuab kööki Leino. Näib, et ta on rongijaamast tagasi jooksnud ja uurib, kes varastati paljaks. Köögis on veel vaid Maks, kes kinnitab, et nähtavasti on see just tema.
Ja olemegi jõudnud tänase osa lõppvaatuseni.

Helena on koos Viktoriga. Nad on küll Leino ema kodus, kus on väljas ka palju fotosid, millel on koos Leino ja Leino ema, kes Viktori kinnitusel on ju tema ema! Helena ei mõista, miks on see piltidel nii, et just Leino on koos Viktori emaga? Peakokk kinnitab, et Leino on nagu oma inimene, keda oli vaja aidata, keda li vaja võtta enda juurde elama. Helena kinnitab, et Viktor on õilis inimene, kuigi ta esialgu arvas hoopis teisiti. Viktor lisab, et ta on nagu Dorian Gray!

Ja äkki – tuppa siseneba Leino ema! Nad polegi Tartusse on saanud, sest tema poeg kutsuti restorani tagasi! Nüüd on Helenal kõik selge ja ta üritab kiiruga lahkuda.
Kahjuks, tegelikult õnnesks, ei saa Helena korteriust lahti ja Viktoril on võimalus olukorda selgitada. Ta ei tahtnud ju öelda, et 50-aastane mees ekab koos sõbra ja sõbra emaga! See oleks ju Helenale väga halva mulje jätnud. Ta ei tahaks ju Helenale endast halba muljet jätta. Viktor kartis, et ta ei meeldi Helenale! Kusjuures Viktor räägib tõtt, seda on tema silmadest näha.

Helena jääb Viktorit kuulama, ja on näha leebumist. Heliseb ka Helena telefon. Poeg helistab, ta on pääsenud siiski lendama ja ta ei tule nädal aega koju!
Helena räägib, et Viktoril vedas, väga-väga vedas, et Reykjavikis läks just pilvituks! Viktor ei saa mitte midagi aru! Helena käsib Viktoril mantli võtta. Ta kordab seda käsku mitu korda, sest Viktor ei saa mitte midagi aru. Ah jaa, mantel! Viktor lähebki mantlit tooma.

Järgmine hommik. Viktor ja Helena ärkavad koos, ühes voodis! Maksi hääl ekraani taga räägib: „Ja ikkagi, elu pole päris arvutimäng. Elus on keeruline uuelt tasemelt tagasi vanale saada. Nagu midagi poleks juhtunud. Samas on hea, kui tagasi ei tahetagi."
Viktor ja Helena on õnnelikud, sest nende suhe ongi liikunud uuele tasemele! Viktor avab silmad ja ütleb vaid: „Hommik! Ilus hommik!"
Helena uurib, kas ta võib hakata Viktorit Vikiks kutsuma? Ainult ühel juhul, kui Viktor võib teda Leenuks kutsuda!

Köögi tagaruumis, riietusruumis on Saskia ja Maks, kes kallistavad. Maksi hääl ekraani taga räägib: „Palju hullem on, kui sa arvad, et mitte midagi pole muutunud, aga sinu uus tase on juba alanud."
Saskia kinnitab, et andis kõrvarõngad Ilmarile tagasi, kuid teleekraanil näeme me hoopis midagi muud – ta üritas neid tagasi anda, kuid Ilmar palus need türdukul endale jätte, mida Saskia ka tegi... see ei saa hästi lõppeda! Mulle tundub nii...

Selline osa. Palju keerulisi inimsuhteid, kuid ka õnnelikke hetki. Mõnedel hakkavad asjad õigetesse radadesse minema, mõnedel on asjalood keerulisemad. Loomulikult oli ka huumorit ja nalja, nii nagu „Köögis" olema peabki.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Täielik 24. november 2015 16:03
geidele jama ja see paks hull ka sees kes Jämejalas hullumajas oli.Kas tal hullu paberid ka on.
24. november 2015 08:30
Kristjan,ära aja noorte tüdrukute päid sassi---hoia neist meeleheitel noortest eemala.
sa nimeta 24. november 2015 15:59
miks sa kaks korda trükkisid,kas midagi haigus närvidega.Jämejalas hetkel mõni koht veel vaba
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS