Muusika

Krista Lensin näosaates laulmisest: "Mõtlesin, et kukun lihtsalt ümber!" (12)

Silja Ratt, 23. november 2015, 15:40
KÄSI VÄRISES: Lensin tõdeb, et laval laulmiseks tal närvi pole. Autor: Mardo Männimägi, TV3
"Võrreldes kõikide erinevate Kroonika ürituste, nagu näiteks Eesti meelelahutusauhindade galadega Estonia teatri laval või mis iganes suurte projektidega, mida ma olen juhtinud, siis see minut oli minu jaoks kõige raskem," kirjeldab viimases näosaates Ameerika džässlauljaks Dinah Washingtoniks kehastunud Krista Lensin. 

Samal teemal

Ajakirja Kroonika peatoimetaja esitas saates "Su nägu kõlab tuttavalt" Dinah Washingtoni pala "Mad about the boy". "Mul käsi värises ja selline tunne oli küll selle minuti jooksul kaks korda, et ma kukun lihtsalt ümber. Seda närvi mul ei ole kindlasti, et minna lavale ja laulda," tõdeb Lensin. "Ma tükk aega kaalusin, kas see hullumeelsus on mulle vastuvõetav. Samas me oleme ju kõik hullusi teinud, nii et üks asi on mul nüüd jälle tehtud."

Ometi pidanuks Lensin end mikrofoni taga üsna enesekindlalt tundma, sest muusikaline taust on naisel tugev. "Ma olen lõpetanud Nõmme laste muusikakooli klaveri erialal ja õppinud Georg Otsa muusikakoolis muusikateooria ja klaveri erialal, laulnud Ellerheinas," märgib Lensin tagasihoidlikult, et natuke musikaalsust tal ilmselt on. "Enam pole ma sellega muidugi aastaid tegelenud, muusika jäi lapsepõlve."

Naine usub, et tema lapsepõlves tegelesid laulmisega kõik, kes vähegi viisi pidasid. "Muud tarka meil teha ei olnud ja muusika oligi tore tegevus," meenutab ta. "Ma arvan, et ma käisin terve oma lapsepõlve kuskil koorides."

Vaatamata muusikaga tegeldud aastatele ütleb Lensin, et lauljaks pole ta tahtnud kunagi saada. "Tegevusalad on tänaseks teised. See oli vaid katsetus."

Miks valis Lensin näosaates ümberkehastumiseks aga just Dinah Washingtoni? "Tema muusika on mulle hingelähedane. Mulle meeldib selline muusika kõige rohkem, sellised meloodiad ja selline stiil." Lensinile meeldib enim bluus, džäss ning ta armastab 50ndate bigbände ja orkestreid. "Selline tilulilu muusika, mida paljud tänapäeval armastavad, mulle ei sobi. Muusika peab olema võimas ja suursugune, tekitama judinaid."

Näosaates osalejate kohta arvab naine, et kõik on väga andekad. "Aga suurim üllataja on Saara, kes kehastub ümber nagu kameeleon. Ta on võtnud absoluutselt maksimumi sarnasust ära kõikidest persoonidest, keda ta jäljendas."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee