KÄSI VÄRISES: Lensin tõdeb, et laval laulmiseks tal närvi pole. (Autor: Mardo Männimägi, TV3)

"Võrreldes kõikide erinevate Kroonika ürituste, nagu näiteks Eesti meelelahutusauhindade galadega Estonia teatri laval või mis iganes suurte projektidega, mida ma olen juhtinud, siis see minut oli minu jaoks kõige raskem," kirjeldab viimases näosaates Ameerika džässlauljaks Dinah Washingtoniks kehastunud Krista Lensin. 

Ajakirja Kroonika peatoimetaja esitas saates "Su nägu kõlab tuttavalt" Dinah Washingtoni pala "Mad about the boy". "Mul käsi värises ja selline tunne oli küll selle minuti jooksul kaks korda, et ma kukun lihtsalt ümber. Seda närvi mul ei ole kindlasti, et minna lavale ja laulda," tõdeb Lensin. "Ma tükk aega kaalusin, kas see hullumeelsus on mulle vastuvõetav. Samas me oleme ju kõik hullusi teinud, nii et üks asi on mul nüüd jälle tehtud."

Ometi pidanuks Lensin end mikrofoni taga üsna enesekindlalt tundma, sest muusikaline taust on naisel tugev. "Ma olen lõpetanud Nõmme laste muusikakooli klaveri erialal ja õppinud Georg Otsa muusikakoolis muusikateooria ja klaveri erialal, laulnud Ellerheinas," märgib Lensin tagasihoidlikult, et natuke musikaalsust tal ilmselt on. "Enam pole ma sellega muidugi aastaid tegelenud, muusika jäi lapsepõlve."

Naine usub, et tema lapsepõlves tegelesid laulmisega kõik, kes vähegi viisi pidasid. "Muud tarka meil teha ei olnud ja muusika oligi tore tegevus," meenutab ta. "Ma arvan, et ma käisin terve oma lapsepõlve kuskil koorides."

Vaatamata muusikaga tegeldud aastatele ütleb Lensin, et lauljaks pole ta tahtnud kunagi saada. "Tegevusalad on tänaseks teised. See oli vaid katsetus."

Miks valis Lensin näosaates ümberkehastumiseks aga just Dinah Washingtoni? "Tema muusika on mulle hingelähedane. Mulle meeldib selline muusika kõige rohkem, sellised meloodiad ja selline stiil." Lensinile meeldib enim bluus, džäss ning ta armastab 50ndate bigbände ja orkestreid. "Selline tilulilu muusika, mida paljud tänapäeval armastavad, mulle ei sobi. Muusika peab olema võimas ja suursugune, tekitama judinaid."

Näosaates osalejate kohta arvab naine, et kõik on väga andekad. "Aga suurim üllataja on Saara, kes kehastub ümber nagu kameeleon. Ta on võtnud absoluutselt maksimumi sarnasust ära kõikidest persoonidest, keda ta jäljendas."

Jaga artiklit

12 kommentaari

N
no  /   15:11, 24. nov 2015
kas '' mägilaste geenid '' vabandavad seda eputavat teismelise käitumist kohtuniku rollis, tundus nagu oleks tahtnud mõnele meeslauljale kaela hüpata, ei mingit väärikust---tema eas\
I
imestan  /   19:09, 23. nov 2015
hea hääl---kui ikka otse tuli

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis