Eesti uudised

Eestis on 34 000 noort ula peal (3)

Õhtuleht.ee, 23. november 2015 15:32
Foto: Toomas Huik / Postimees
Riigikontrolli aastaraportist selgub, et 34 000 inimest kõigist 15−29aastastest noortest Eestis on ula peal ehk ei tööta ega õpi.

Nende noorte kõrvalejäämine haridus- ja tööturusüsteemist on tõsine probleem, millel on kahjulikud tagajärjed nii ühiskonnale kui ka majandusele, seisis raportis.

Eurofoundi arvestuste kohaselt kulus näiteks 2011. aastal meetmetele, mis olid suunatud 15–29aastastele mitteõppivatele ja ­töötavatele noortele, Euroopas kokku 153 miljardit eurot, mis moodustas ligikaudu 1,2 protsenti nende riikide SKPst. Eestis olid need näitajad 309 miljonit eurot ja 1,93 protsenti SKPst.

Hea uudis pole aga ka see, et sotsiaalteaduste valdkonna õppurite osakaal väheneb liiga aeglaselt.

Eesti kõrgkoolides on viimastel aastatel tehnika, tootmise ja ehituse ning loodus- ja täppisteaduste erialadel vastuvõtt veidi kasvanud, kuid sotsiaalteaduste, ärinduse ja õiguse valdkonnas on vastuvõtt vähenenud, ent ületab jätkuvalt teisi õppevaldkondi tublisti.

Eurostati andmetel on Eesti valdkondlike valikute poolest jätkuvalt ELi keskmise lähedal, näiteks naaberriigis Soomes õppis sotsiaalteadusi vaid 23 protsenti üliõpilastest, tehnika, tootmise ja ehituse eriala 24 protsenti tudengitest. Eestis vastavalt 31 ja 16 protsenti.

Samal teemal

23.11.2015
Riigikontrolör: Eesti majanduse kroonilised hädad pole kuhugi kadunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee