Eesti uudised

Riigikontrolör: Eesti majanduse kroonilised hädad pole kuhugi kadunud

Toimetas Sander Silm, 23. november 2015 13:40

7 KOMMENTAARI

j
jama/ 24. november 2015 08:01
- Samuti on suurem osa neist, kes on tahtnud ja jaksanud, ka endale töökoha leidnud. -
Tõesti või? Mina 55 aastane naine olen püüdnud (lasknud lati nii madalale) kas või koristajana tööle saada kuid -ei võeta. Isegi ei vastata . Mis moodi ma tööle saan ehk Karis oskab anda nõu nn tutvusteta inimesele et kuidas tööle saada. Olen pidanud loovutama oma pearaamatupidaja koha(erialane haridus+koolitused) noorenevale kollektiivile e. koolist just tulnutele. Ettevõtte tegevdirektor vahetati noore vastu välja ja kohe algas nn nõukaaegsete tööliste kontorist väljavahetamine. Nüüd nägin ükspäev kuulutust kus nad otsiva oma kollektiivi noort töötajat ning oli seatud vanusepiir 35 aastat. Selline on eesti elu nn depressiivsetes väikelinnades. Raha pole et suurlinna kolida ja seal tööd otsida. Vihaseks teevad need ütlused et KES tahab see leiab. Ega ikka ei leia kui pole noor ja nn sõprusringkond väike.
m
mees/ 23. november 2015 21:55
Ei tee see valitsus midagi majanduse elavdamiseks ja probleemide lahendamiseks.Pigem loob neid koguaeg juurde. Isikud kes nimetavad end poliitikuteks ,lokkav korruptsioon, ministrite karussell ministrikohtadel ,jne
d
djaval/ 23. november 2015 17:37
Vale jutt puha. Kroonilised hädad kadusid koos krooniga. Nüüd on ainult pisikesed europrobleemid.
k
kkk/ 23. november 2015 14:32
Üks sõlmküsimustest on seotud tööturu toimimise ja tootlikkusega rahvastiku kahanemise tingimustes. Rahvastik kahaneb ja sisse tuuakse eluaegseid ülalpeetavaid, samas kevadel oli jutt, et töökohtade arv väheneb lähiaastatel 70% , kuidas Riigikontroll selliseid kääre ei näe? Millest hakkab elatuma see 70+ % elanikkonnast, maad ei le, millega inimeed ise ennast toidaks, tingimusteta toetused on ainult pagulastele. Kärvame maha lähiaastatel koos töökohtade kadumisega või imporditakse pommimehed, kes platsi puhtaks teevad?
Poliitiliste otsuste tegemisel ei koti kedagi mingi info ega sellega ümberkäimine, praegune valitsus aga peamiselt ainult poliitilisi otsuseid teebki, millel ei ole midagi pistmist eesti riigi ja rahva tulevikuga.
Riigikontroll ei märka selliseid pisiasju?
Projektikesed ongi ühekordsed olnud juba oma 20 aastat jutti, marginaalne osa õnnetunud projektidest saab püsiva rahastuse, enamus lastakse peale projekti lõppu õhku. Milleks ja kellele on vaja sellist ressursside mõttetut raiskamist? Ainult poliitikutele näo tegemiseks, et midagi tehakse, aga milleks tehakse ei olegi oluline?
s
See kahanev maj.tõus on/ 23. november 2015 14:21
arvudega susserdatud. Tegelik põhjus on: valitsus ees, rahvas taga, üks ärapanemine. Just valitsus on loonud riigis õhkkonna, kus keegi kedagi ei usalda, ei salli. Ise üritavad, maksku, mis maksab teised erakonnad ümbert hävitada. Söödavad rahvale ette viha õhutavaid artikleid, ainult ennast ülistades. Rahvas läheb massipsühhoosiga kaasa. Nii ei märka ei valitsus ise, ega rahvas kui sügavale sohu on selline vihaõhutav valitsemise stiil riigi viinud. Mis ühisest riigi ülesehitamisest saab juttu olla? Eriti kõva "tegija" on Reformierakond. Mitte ükski opositsiooni ettepanek ei tohi arutlusele tulla, veelvähem läbi minna. See on eht maffiavalitsus. No kuidas sellist kurnavat valitsust veel nimetada? Ainult kogu rahva ühine vastuhakk saaks selle peatada. Üksikud väiketegijad naerdakse lihtsalt välja. Seega, pole lootustki paremat elu näha.
k
23. november 2015 14:39
Kullakene, seda nimettaksegi jaga (aja lõhki, lammuta, ässita) ja valitse, rahva omavahelise vaenu otsas see valitsus püsibki, võltsvalimised ja avalik riigi hävitamine, tehakse veel hullemaid asju võimu hoidmiseks, kuni vastsündinute vereohvriteni välja. Kõik need tehnoloogiad on vabalt internetist leitavad!
m
Mina saan aru, sina ka saad aru./ 23. november 2015 16:03
Kui aga lugeda artikleid lehtedest, vaadata TV-d. Igal pool on suunatud, ässitavad kõned opositsiooni vastu. Hea küll, las suunavad, ässitavad. Kurb on aga see, et rahvas (väga suur hulk) läheb pimesi sellega kaasa. Rahvas ei märka, kuidas teisi süüdistades tegelikult tasapisi nende kõride ümber nööri pingutatakse. Poliitika on peen ja kaval haltuura. Kas meelitava või haleda näoga pannakse rahvas uskuma, et teised on äpardustes süüdi. Pean siin ära mainima Keskerakonna süüdistamise, eesotsas Savisaarega. No ei saa olla üks nii halb, et mitte kuhugi ei kõlba! Ei usu sugugi Savisaarest, kelle iga sammu jälgitakse, et selline rebane altkäemaksu õnge läheb. Ja veel nii labaselt. Aga kahju toovad sellised vihkamised kõvasti. Mitte poliitikutele, ega Savisaarele niivõrd kui just rahvale. Oleks paljust kirjutada. Selleks peab terve lehe tellima. Aga kes usub kui rahvast on tehtud kuulekas lammas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee