Maailm

Prostituutidena esinevad usuõed päästavad seksiorjusest naisi ja lapsi  (7)

Toimetas Kristin Aasma, 23. november 2015 13:40
Nigeeria pealinna Lagose bordell.Foto: Vida Press
Investeerimispankuri ja filantroobi juhitav religioossete naiste päästearmee liikmed võitlevad inimkaubeldud naiste ja laste vabastamise eest ning infiltreeruvad bordellidesse 140 riigis.

2004. aastal asutatud ühenduse Talitha Kum juhiks on investeerimispanga The Backstone Group aseesimees ja filantroop John Studzinski, kes teatas, et 1100 õest koosnev võrgustik on seni tegutsenud umbes 80 riigis, kuid vajadus on laieneda, sest inimkaubandus ja orjus on globaalselt kasvamas, vahendas Reuters.

Samal teemal

Organisatsiooni andmetel kaubeldakse ühe protsendi maailma rahvastikuga, mis teeb ligikaudu 73 miljonit inimest. Neist 70 protsenti on naised ning neist omakorda pooled kuni 16aastased.

"Ma ei püüa olla sensatsiooniline, kuid ma püüan alla kriipsutada tõsiasja, et see on maailm, mis on kaotanud süütuse ..., kus tumedad jõud on aktiivsed," selgitas Studzinski. Filantroop rääkis, et mõnede inimkaubanduse ja orjuse ohvrite kohtlemine on olnud õudne. Üht seksiorjuses naist hoiti terve nädal luku taga näljas ja sunniti teda sööma oma väljaheiteid, kui ta ei suutnud päevas tosinat klienti teenindada. Teine äärmuslik juhtum oli naisega, keda sunniti seksuaalvahekorras olema 10 mehega korraga.

Studzinski sõnul töötavad usuõed inimkaubanduse vastases võitluses laiahaardeliselt riietudes sageli prostituutideks, minnes tänavale ja integreerudes lõbumajades. "Õed ei usalda kedagi. Nad ei usalda valitsusi, nad ei usalda korporatsioone ja nad ei usalda kohalikku politseid. Teatud juhtumitel ei saa nad usaldada ka meessoost vaimulikkonda," rääkis Studzinski ja lisas, et õed töötavad täieliku saladusekatte all. "Mitte keegi ei tea, et nad seal on."

Õed seisavad ka selle eest, et vanemad oma lapsi orjusse ei müüks. Selleks on loodud Aafrikas, Filipiinidel, Brasiilias ja Indias laste jaoks turvakodude võrgustik.

Samal teemal

15.02.2016
FOTOD | Islamiriigi seksiorjast iraaklanna: ühinegem kurjuse vastu!
12.11.2015
Mehhiko inimkaubanduse ohver: mind vägistati 43 200 korda!
12.10.2015
Välismaale orjatööle: võitlesime ellujäämise eest. Kui tahtsime koju tulla, lubati kätte maksta
29.09.2015
Barbaarne Ungari perekond pidas Inglismaal seksiorje