Foto: Tauno Tõhk/Peaministri kommunikatsioonibüroo
Eesti uudised
23. november 2015, 11:54

GALERII | Peaminister Rõivas sõitis delegatsiooniga Hiina (18)

Peaminister Taavi Rõivas alustas koos äridelegatsiooniga ametlikku visiiti Hiina Rahvavabariiki, kus toimub Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina tippkohtumine. Peaministril on plaanis kahepoolsed kohtumised Hiina presidendi, peaministri ja rahandusministriga.

Peaministri sõnul on visiidi peamine eesmärk luua võimalusi majanduskoostöö edendamiseks Hiinaga. Eesti ettevõtjate  sealhulgas logistikasektori, energeetikaettevõtete ja toiduainetööstuse  huvi Hiina turu vastu on märkimisväärne.

Täna hommikul kohtus peaminister Rõivas Shanghai linnapea Yang Xiongiga, kellega arutati koostöövõmalusi 24 miljoni elanikuga Shanghai ning Eesti vahel. Kohtumisel leiti, et Eesti infotehnoloogia-alane kogemus kattub hästi Shanghai strateegiliste arengusuundadega.

Lisaks andis Rõivas Eesti e-riiki ja ettevõtluskeskkonda tutvustava loengu Shanghai Teadus- ja Tehnikaülikooli tudengitele ning avas Eesti kunstniku Reti Saksa näituse ülikooli Balti- ja Põhjamaade kultuurikeskuses.

Peaminister kohtus Shanghais ka kohalike eestlastega.

Peaministrit saatvasse äridelegatsiooni kuulub 13 ettevõtet. Äridelegatsiooni visiit on ette valmistatud koostöös EASiga.

Peaminister naaseb Eestisse reede õhtul.