Eesti uudised

Lisatud peaminister Rõivase kommentaar!

Kaitseminister palub pikendada kindral Terrase ametiaega (11)

Toimetas Geidi Raud, 23. november 2015 10:22
Riho TerrasFoto: Arno Saar
Kaitseminister Hannes Hanso tegi kindralleitnant Riho Terrasele ettepaneku jätkata kaitseväe juhatajana veel kaks aastat. Täna tutvustab ta ettepanekut riigikogu riigikaitsekomisjonile.

Hanso sõnul tegi ta kindralleitnant Terrasele ettepaneku jätkata, et tagada kaitseväe juhtimise ja arengu järjepidevus praegusel julgeolekupoliitiliselt keerukal ajal.

"Samuti on Terrasel rahvusvaheline autoriteet ja võimekus meie huvisid kaitsta kõige kõrgemal tasemel. Järgmisel aastal ootab ees NATO tippkohtumine kokkusaamine Varssavis, kus tehtud otsused tuleb ka kiiresti ellu viia. Seetõttu on järjepidevus ja järjekindlus esmatähtsad."

Peaminister Taavi Rõivas teatas, et ta toetab kaitseminister Hannes Hanso ettepanekut pikendada kindralleitnant Riho Terrase kaitseväe juhataja ametiaega 2018. aasta detsembrini. "Kindralleitnant Terras on oma ametiaja jooksul arendanud Eesti sõjalist riigikaitset läbimõeldult ja nii, et Eesti sõjaline kaitse tugineb reaalsetel, varustatud ja väljaõpetatud ning kiiresti reageerivatel üksustel. Eesti kaitseväe kõrget suutlikkust ning kindral Terrase professionaalset kaitseväe juhtimist kinnitas suurõppuse Siil edukas läbiviimine selle aasta kevadel," kiitis peaminister.

"Terras on väga hinnatud oma NATO ja Euroopa Liidu kolleegide poolt. Ma hindan kõrgelt tema sõjalist nõu ning soovin talle meelekindlust ja jõudu Eesti kaitseväe arendamisel," lisas Rõivas.

Vastavalt kaitseväeteenistuse seadusele on kaitseväe juhataja ametiaja pikkuseks viis aastat, valitsusel on võimalik seda pikendada veel kahe aasta võrra. Kaitseväe juhataja ametikohale nimetab valitsus kaitseministri ettepanekul, võttes arvesse riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukoha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee