Maailm

TERRORIOHT: Brüsselis jäid tänavad nädalalõpul inimtühjaks (3)

Tõnis Erilaid, 23. november 2015 06:00
GROTE MARKT: Vaid mõni inimene usaldas tulla Brüsseli vanalinna Suurele väljakule. Kostusid vaid sõduri-saabaste rasked sammud.Foto: Reuters / Scanpix

"Me kahtlustame mitut inimest, kes kavandasid Brüsselis Pariisi veretööga sarnanevat rünnakut," ütles Belgia siseminister Jan Jambon põhjuseks, miks võeti nädalalõpul Belgia pealinnas tarvitusele erakordsed turvameetmed ja patrullima toodi tuhatkond sõdurit. Kolid, kõrgkoolid ja metroo jäävad Brüsselis suletuks ka esmaspäeval, ütles Belgia peaminister Charles Michel. 

Suletud oli metroo, suuremad kaubanduskeskused, jalgpallivõistlused ja kontserdid jäeti ära, oma uksi ei avanud ka muuseumid. Ühendriikide saatkond hoiatas ameeriklasi linnas liikumast ja giid Stephane Bruno jäi asjatult ootama turistirühma, kellele ta pidi tutvustama Brüsseli vaatamisväärsusi.

Jan Jambon nõudis kurikuulsa Molenbeeki linnaosa võimudelt, et seal käidaks ukselt uksele ja kontrollitaks, kes majades elab. "Meil puudub täpne ülevaade sealsete inimeste alalistest asupaikadest, see tuleb nüüd koostada," märkis Jambon, kelle sõnul on 130 koju tagasi pöördunud Süürias võidelnud belglasest 85 leidnud endale eluaseme just Molenbeekis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.03.2016
Terroristid jahtisid peaministrit?
16.12.2015
MASENDAV: Terrorist pääses arreteerimisest, sest Belgia seadused ei luba öösel politseil eluruumidesse siseneda
01.12.2015
Tundmatu päritoluga ese ajas Londoni kesklinna paanikasse
25.11.2015
Brüsselis avati koolid ja metroojaamad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee