Eesti uudised

ALKOHOOLIKU LÄHEDASED: millal ta ometi ära sureb? Saaks vaevast lahti!

Kristiina Tilk, 23. november 2015 06:00

146 KOMMENTAARI

j
Jaa, tean.../ 27. november 2015 07:25
Läbi tehtud. Alles nüüd, pensionieelikuna olen saanud maiku, mida tähendab alkohoolikuvaba elu. Miks nii hilja ärkasin - laps muretses emale uue kodu. Nii saingi ära minna. Ääretult raske, ääretult ruineeriv. Et sellises elus hakkama saada, lapsed üles kasvatada, peret vedada, selle juures tekkivad ka võlad. Nüüd helbin neid veel mitu aastat takkajärgi. Kõikidele, kelle peres alkohoolik - MINGE ÄRA! Alkohoolik EI PARANE! Kõik parandamisekatsed omal nahal läbi tehtud. Nii meditsiinilises kui igasugused alternatiivvõtted. Müju on vaid lühiajaline.
o
25. november 2015 08:01
a
aivar/ 24. november 2015 20:30
need joodikud on jubedad,tulin maalt ära linna elama,neljas aasta jookseb kui võitlen seinataga oleva noore joodikuga,päeval magab ja öösel laamendab,politsei ei taha enam seda aadressi kuulda-näha,õudne mõelda et pensionär peab hakkama kolima 38a skisofreenik-joodiku pärast ja muud abi pole kusagilt loota,häbi öelda et ootan ta surma,enne riigikogu valimisi vastas fakeboocis küsimustele viljandist(kus minagi elan) endine sotsminister ja ta lubas mind aidata,nüüd on valimised läbi ja minu küsimus on unustatud,ja joodikud praalivad edasi,riik maksab töötu abiraha,arstid pidid hakkama kontrollima,kuid see oli ainult paberi määrimine,nokk kinni saba lahti...
j
Joodikutest tõeselt/ 24. november 2015 18:12
Fakt on see, et maine meditsiin ei oska alkoholismi ravida. Ampulli suudab mõnigi jota lõpuks ära petta. Hitler oli väidetavalt toiminud teistmoodi. Temal olid spets erilaagrid, kuhu jotad kokku koguti. Neile anti riigi kulul tasuta jooke piiramatus koguses. Eesmärk oli terad sökaldest eraldada. Kes tahtis end surnuks juua, see jõigi end surnuks. Kes aga veel otsustas, et tahab elada ja normaalne olla, sellele anti riigi poolt tuge tavaellu naasmisel.
Vene ajal vähemalt oli ette nähtud sundravi, nüüd ei saa sedagi...
l
L@SSIE/ 24. november 2015 12:53
Võta üks sõltuvus ära, tuleb teine asemele. Meil oli majas mees, kes jättis joomise maha. Pärast ei suutnud keegi lugeda üle seda naistekarja, kelle ta läbi tõmbas. Vallaslapsed siin ja seal. Oma naine palvetas, et hakaku ometigi jooma. Lõpus hakkaski.
A
Alkoiida/ 23. november 2015 22:55
Alkoholism on raske sõltuvus. Sellest saab vabaneda kas siis spetsjaalse ravi abil või siis kavalusega. Sõltlased on nõrga iseloomuga inimesed kellel puudub elus tegevus mis neid kõidaks ja mille omamise eest teised neid kiidaksid. Kui joodikud on koos siis nad tavaliselt kiruvad kõiki teisi kes ei ole nende pundis. Nad leiavad niimoodi üksteiselt tuge - leiavad inimese kes mõistab nende probleeme ja neid ühendab alkohol mida nad samal ajal koos olles tarbivad. Kui tahad joodikust inimest teha siis tuleb talle leida joomise asemel teine tegevus mis neid seoks teiste inimestega, leida inimesed kes suudaks mõista nende elu probleeme. Vägisi ja inimest alavääristades me ei suuda kedagi muuta. Selliste tegelastega nagu see tuleb ilmselt kõigepealt alustada sund võõrutusraviga, see peab toimuma meditsiinilise järelvalve all, sest elu ilma alkoholita võib olla algul neile eluohtlik. Siis pärast tuleb neile leida mingi tegevus mida tehes nad tunneksid end ühiskonnas vajalikena ja, et nad saaksid aru, et nad on just kainena teistele vajalikud. Inimest tuleb harjutada jooma nii, et ta võtab pitsi ja siis rohkem ei võta, ükskõik kui palju teda ka ei sunnitaks. Inimene ütleb sõpradele, et kõik rohkem ei joo ja nii jääb. Kui sõbrad sellega ei nõustu siis ta peab neid hakkama eemale tõrjuma või siis juba tugeva isiksusena neist eemale hoidma. Elukeskonna vahetus aitab tihti. Joodikut ei saa käskude ja keeldudega terveks ravida. Põhiline, et inimeseni jõuaks arusaamine, et ta on kainena teistele vajalik, et ta saaks aru, et temast sõltub midagi siin maailmas.
e
eit/ 24. november 2015 04:21
lapsejuttu päris huvitav lugeda ...
k
Kordan veel:/ 24. november 2015 10:29
Alkoholism on ravimatu ainevahetuse häire. Mis spetsiaalsest ravist sa, lapsuke, jahud? Alkoholiravi pole olemas, ega tule.
m
24. november 2015 18:28
ma pakun, et minuga võrreldes oled siiski sina lapsuke.
a
Aed ja aiaauk/ 23. november 2015 17:01
Joodikuid on mitut liiki. Kes mõtleb haritut ja pidevas napsivines, kuid tööl käivat indiviidi, kes aga on kokku puutunud end lootuselt põhja joonud ja inimväärse käitumise kaotanud sopakaga. Siit ka erinev suhtumine ja arusaam kommentaarides.
a
Alkoholism on/ 23. november 2015 16:19
ravimatu ainevahetuse häire. Alkohoolikut saab vaid aidata. Ainult siis kui ta tunnistab enda alkosõltuvust. Ravimatuks jääb ta elulõpuni. Ainult tahtejõud, hiljem harjumus, suudavad teda kainena hoida. Kes veel ei tea, võin hiljem lihtsalt seletada, kuidas see kuradi ainevahetus muutub, mida tagasi enam ei saa.
p
24. november 2015 13:07
peamiselt muutub AJUKEEMIA

n
naljakas on/ 23. november 2015 13:38
surnuga kakelda ja veel kätte maksta.Keegi teine peab teie kunagiste valikte pärast maksma.
c
Caty/ 23. november 2015 13:37
Loen seda lugu ja mul hakkab halb. Kuidas saab inimene loota lähedase surma??? Kas tõesti inimesed ei mõista elu väärtust? Minul on lähedane sugulane viinavea tõttu lahkunud. Ei pidanud ma pidu, vaid nutsin ta matustel. Inimesed, kes loodavad teise inimese surma - ausalt, peaksite hoolivust minema õppima!!!
k
23. november 2015 14:17
j
23. november 2015 15:17
järelikult ei ole sa seda piiri tundnud, mis sinnamaani viib.
e
et siis/ 23. november 2015 15:47
Võta mõni joodik enda juurde elama. Kantselda teda ja silita pead. Siis näiteks 2 aasta pärast tule räägi hoolivusest jne. Olen kindel, et oled hoolivuse sõna ka selleks ajaks unustanud. Inimesed elavad aga 10-15-20 aastat joodikutega, nad on oma joodikust mehest, naisest, lapsest ise surmani väsinud. Võistlus käibki sellepeale kelle tervis enne ülesütleb. Kas siis joodiku või temaeest hoolitseva lähedase inimese.
r
Ruuben/ 23. november 2015 17:10
Kas matustel nutsid sellepärast, et said aru, et üks eluetapp on läbi? Kas said aru, et vabanemine on käes? Môistsid, et nüüd on midagi lôplikult möödas? Sellepärast, et nüüd on vaja likvideerida rahalised vôlad jaa siis oled Vaba......
Kas Sa pidid vastutama oma lähedase sugulase eest, kas elasid temaga koos, kas kannatasid tema joomise tôttu nii rahaliselt, moraalselt ja füüsiliselt? Millegipärast tundub, et teed ainult tühje sônu.
a
ahh/ 23. november 2015 20:43
mõned on alkohoolikud, mõned jälle masohhistid. sobivad hästi kokku ja toetavad teineteist truult. sellest ka see lein ja kaotus.
S
.../ 26. november 2015 09:43
Sa Caty ei tea veel elust nii palju , et oskaksid aduda tegelikke probleeme. Kui asi on äärmustes viimse piirini , siis tekib viimaks nii talumatu seisund , et tekib valik , kas sõltlane või tema ema (või muu sugulane) - valik ! Aga kumb siis ? Surem enne ema , aga sõltlane terroriseerib edasi teisi - lõpmatu ring?
f
finito/ 23. november 2015 13:35
Aga maailm tundub ilusam kui valad viina kõrist alla , kehv lugu et märjuke kipub lõppema.
t
Tervitan Liviko töökat kollektiivi./ 23. november 2015 13:52
Igas kodus võiks olla üks kraan veel.
s
23. november 2015 16:21
siis mine ela oma lilleaias kuskil mujal, mitte ära ruineeri teiste ajusid
h
Helluminati/ 23. november 2015 13:35
Noh, ärgme ilustagem asju. Alholism on sõltuvus, mis sai alguse valikust. Inimene hakkas joome sest alguses ei näe keegi selles halba. Pits siin, pits seal-pühad ja sünnipäevad; nädalalõpud ja peod. Lõpuks hakkas iga päevane õlle teleka ees kah noprmaalne tunduma. Me ei märka, kui kiiresti harjume pahedega sest ei näe nendes pahet. Keegi ei unista saada alkohoolikuks ning kõik arvavad, et on võimelised lõpetama kui tahavad. Kuid, kui see on nii, siis miks nad ei lõpeta? Aga sest nad ei taha. Ja inimene, kes ei taha midagi hakkab kümne küünega vastu isegi neile, kes teda toetavad ja aidata püüavad. Minu isa elas alkoholismiga 40 aastat. Ma nägin kõike-iga päevast pohmelli, sõimu, õhtuseid laamendamisi ning olid ka korrad, mil leidsin ta alkokoomas. Olin siis 13 ning iga kord kartsin, et isa on surnud kodus. Ta ei tahtnud muutuda. Talle sobis selline elu. Tal oli kodu, naine, lapsed ja töö ning tal oli iga päev lisaks sellele ka alkohol. Saatuslik hetk saabus siis, kui ta esimest korda olles 56 sai infarkti. Haiglas avastati tal maksatsirroos. See ehmatas ta nii ära, et poolteist aastat ei joonud ta tilkagi alkoholi, hakkas liigutama ning trenni tegema ja tervislikumalt toituma. Nägime, kuidas meie silme all isa transformeerus alkouimas degenerandist noormaalseks ja tubliks meheks. Olime rõõmsad ja üle pika aja saabus meie perre rahu. Kuid see ei kestnud kaua. peagi hakkasin pühad ja sünnipäevad taas teda alkoholi poole tõmbama ning üks pits muutus kiiresti pooleks liitriks ning igapäevased õlled tulid tagasi. Ta on kokku üle elanud 4 infarkti ning iga kord see ehmatab teda pisut kaineks. Paraku, aja möödudes, pöördub ta taas pudeli poole. Nii, et mõelge, KUIDAS te toetate alkohoolikut. Hoolitsus, armastus ja lootus ei muuda midagi joodiku elus. Raha kasutab ta alkoholi ostuks. Mis jääb üle? Karm ja reaalne ultimaatum ning professionaalne abi. Joodik vajab abi, kuid mitte haletsust. Joodik on haige ning nõrk inimene, kes tirib endaga kaasa lähedasi ühel või teisel viisil.
"
23. november 2015 14:13
"Ta ei tahtnud muutuda. Talle sobis selline elu."
Täpselt nii ongi. Neile sobib selline elu - teised hoolitsevad tema eest, tunnevad kaasa, haletsevad, hoiavad kätt, pistvavad pudru lusikaga suhu jne.
Kuid sellised on võtnud nõuks ka teisi endaga kaasa tirida, ühel või teisel viisil. Sest kui temal on halb elu, miks peab siis teistel hea olema?
o
oh/ 23. november 2015 20:22
alkohooliku kõige suurem sõber on alkohol- see aitab sul õhtul koti pähe tõmmata ja mitte lasta uinumist segada, sest hommikul algab uus tsirkus pihta ja kestab selleni, kui olukord elamises on rahulikuks muutunud ja saad voodisse lõpuks pikali teleka ette und ootama- see podiseb omaette hommikuni. Ööse kell 4 või 5 kuuled taas liikumist ja kargad kiirelt püsti, sest nii on lootust, et kuskile pole veel jõutud loiku lasta ja suudad wc kasutusõpetuse une pealt kiirkorras teha. öösel meeled lülitavad teleka heli lihtsalt kinni ja algab teiste helide kontroll, mida sa ei soovi öösel teha- lapiga täiskustud korterit koristada! Mu elukaaslane ka ei pidanud sellisele katsumusele vastu ja tegi jehkat- ilmselt ei pidanud kainena vastu, aga mul pole valikuvariante- veidi vindisema peaga ei hakka nii kergesti öökina!! No selline on oma haige esivanema eest hoolitsemine! Ma võiks siitkohast veel jätkata seda elukorralduslikku jama, aga seaduses peaks olema säte, et kui lapsed ei ole nõus, siis eakat pensionäri ei tohi tööle meelitada ja samaaegselt südametunnistusele koputada, et muud varianti pole, kui asendada kedagi! Lõppes see lugu kurvalt ja poole aasta pärast tekkis riikliku struktuuri poolt tekitatud invaliidiga, - tänan à30 eurose invaabi eest!!!! Kas uued paberid ajate ise korda, või pean järjekordselt seda tegema mina? Inimese invaliidistasite, aga jooksma peavad sugulased ja riik annab 26eur, kui ma paberid korda ajan! idiootsus! joon, suitsetan ja tapan oma tervist, maksan selle eest aktsiisi et siis saaksite mõnusalt ultramõnusat tasu minu asemel minu lastelt mu vanemate kusise vanadekodu eest hingehinda küsida! Aga oh häda selle hooldekandeasutusega- vanainimene visati hoolekandeasutusest välja st. lõpetati leping ära!- minu esivanem on 40 aastat riiklikus struktuuris töötanuna saanud vanurist pätiks! ega mul muud üle jäänud, kui see nn kaak oma elamisse võtta- inimene oli muutunud taas titeks- wc on taas ulme, aga küll ma selle kasutamise aja jooksul jälle ära suudan õpetada!
Tervisi joodikult
k
kainik/ 24. november 2015 10:13
Mitte essugi ei saanud aru mis sa öelda tahtsid.
k
Krõõt/ 24. november 2015 18:30
Mida sa üldse öelda tahtsid? Nii segast lugu pole ammu lugenud.
m
mortale/ 25. november 2015 11:02
saab aru küll kui süveneda. loete pealiskaudselt või pole kokku puutunud.
k
Kaastunne/ 23. november 2015 12:15
kõikidele alkohoolikutele ja nende peredele. Tavainimene ei suuda selle haiguse ravimiseks midagi ette võtta, küll saaks siin riik appi tulla, aga ei, sest meie riigis ei ole raha inimese aitamiseks.
Täna saab ainult joodik ise otsustada, ka ta vajab ravi või ei. Loomulikult ei, sest ükski joodik ei tunnista oma staatust. Riigi suunamine ravile võib juhtuda vaid siis, kui korda on saadetud kriminaalne kuritegu. Me võime ära keelata alkoholi reklaamid, aidata väärkoheldud pereliikmeid, aga see ei ole lahendus. Alkoholism on haigus ja seda peab ravima, kasvõi sundkorras. Selleks peaks seadust muutma, mida ei tehta, sest exeli tabel ütleb -liiga kallis.
m
Mohhamad/ 23. november 2015 12:06
Vahetagu usku! Kristlus ongi väga amoraalne ja õpetab inimesi jooma. Juba kirik sunnib veini jooma ja kodus võetakse peale. Näiteks moslemid ei joo, ega varasta. Hoolivad pere eest, ega lituta ringi. Abi on väga lähedal.
m
23. november 2015 12:16
maga välja end oma islamiga
t
Terrorism on teater, millel pole islamiga midagi tegemist/ 23. november 2015 18:02
Alkohol on kristlik uimasti.
r
RAHMAN/ 23. november 2015 12:46
Minu naabri mees Norras on kurd,joob ja teeb kõiki lääne trikke,aga omad ei tea sellest piisakestki. See ongi ilmselt see "hea" moslem,kes plakatitega Pariisis ja teatab, et tunneb kaasa...? Ringi litutavad moslemimehed hoolega, ei seda pane keegi pahaks.Ainult oma kogukonna sees on nad jumalale ja pealikule meelepärased,väljaspool "silmi" on asjaolud teised. Allah teab ja kiidab.
e
ei/ 24. november 2015 13:49
ei-ei,see oli nii,et nii kaugele allah ei näe,,
k
Kirik ei sunni kedagi veini jooma/ 23. november 2015 12:50
Meie koguduses on armulaud viinamarjamahlaga. Nii, et ära räägi patujuttu. Tõelised kristlased ei ole amoraalsed ega vägivaldsed.
o
ole parem vait! / 23. november 2015 15:47
esimese laksu saab vastsündinu koos K-vitamiiniga vitamiin segus mh alkoholiga.
e
et siis/ 23. november 2015 15:56
Näiteks moslemid ei joo, ega varasta. Just ei varasta aga uskmatutelt asjade väljapetmine on täiesti lubatud tegevus. See ei ole ju vargus.
n
Näe und/ 23. november 2015 16:47
et islamiusulised ei joo. Elan Soomes ja siia on palju moslemeid tulnud. Nüüd alles kirjutati lehes, et nad on ruttu soome joomiskultuuri omaks võtnud. Igatahes poes ostavad nad üsna aktiivselt õlut...Islamipiirangud kadunud ja aeg hakata ka elu nautima.
j
Joodik valib ise teadlikult oma tee ja saatuse/ 23. november 2015 11:52
Aitasin majanduslikult oma sugulast 15 aastat,teadmata,et temast on ajapikku saanud joodik ja ta on kodus ka vägivaldne. Seda saladust hoiti minu eest hoolikalt palju aastaid, sest raha ju vaja. Kui sellest kuulsin,lõpetasin päevapealt ka toetamise. Tagajärjeks oli rõvedast rõvedam sõim, minu pere vihkamine ja meie laimamine vahendeid valimata kõikide tuttavate ees. Pole vaja siin kommenteerida,et joodikutele tuleb kaasa tunda, neid tuleb aidata ja toetada, sest joomine ju haigus. Joodikuks ei sünnita, vaid joodikuks saadakse vabatahtlikult, pikema aja vältel. Ikka õlle- või viinapudeliga käes.
T
Alkoiida/ 23. november 2015 11:52
Tõepoolest ennem kui te inimese üle kohut mõistma hakkate vaadake end peeglist. Ma arvan, et igaühega teist võib selline asi juhtuda. Meie tulevik on ettearvamatu. Selle asemel te võiksite hoopis midagi teha, et teda sellest päästa.
h
hästi öeldud.../ 23. november 2015 12:42
T
11:52, 23. nov 2015 -le/ 23. november 2015 12:48
Tulevik ON ettearvamatu,aga on ka olemas eelsoodumus.Vaadake sugupuud! Ohjake geene!
m
23. november 2015 12:51
Mida teha? Teda kätel kandma? Talle kaasa tundma ning tema käekest hoidma? Kasima teda? Toitma ning potile viima? Taluma tema vägivaldsust ning sõimu? Sest vastupidisel juhul me ju mõistame tema üle kohut?
s
23. november 2015 15:50
selged piirid tuleb panna nagu lapsega, viinaraha ei saa, kasib enda järel ise, keegi viina koju ei too, joodikule alkoholiga jooke ei pakuta.... Mõelge natuke, mis teie joodiku joomist toidab.
n
23. november 2015 18:07
Naabrid ei saa mingile märatsevale joodikule selliseid selgeid piire panna ning öelda talle et viinaraha ei saa.
m
minu nimi/ 23. november 2015 13:57
Alkoiida -asja tuum ongi selles, et alkohooolikut kahjuks 95% juhtudel ei saa aidatada. Proovid korra, proovid veel, proovid ka kahekümnendat korda ja siis tunned kuidas lootus kustub, jõud kustub ja ainukene võimalus ongi "sein vahele" ehitada ning oma teed minna. Muidu tõmbab sinu ka allakäigule. Nii see KAHJUKS on....
t
23. november 2015 15:34
Täiskasvanud inimesel on õigus elada, kuidas heaks arvab - kui meeldib, siis elab koos alkohoolikuga .... kui meeldi, läheb alkohoolikust lahku ... ja alkohoolikul on ka õigus elada nagu tahab - kui tahab, joob ennast surnuks

j
Janxter/ 23. november 2015 11:46
Koik kommijad, kas toesti olete ikka urinud alkoholismi...Ma motlen TOELISELT UURINUD... Lugedes teie komme, te olete ikka vaga tite-mahkmetes alkoholismi suhtes ... Palin uurige-puurige asja...
e
23. november 2015 15:57
Enamusel peredest on kogemused joodikutega olemas, paljud ei taha tunnistadagi, et on alkoholismi langemas, mis see klaas veini/pudel õlut, igal õhtul, ikka teeb suhtumisega on paljudel kokkupuuteid, aga sellest vaadatakse nii kaua mööda kuni asi väljub kontrolli alt.
Kohe tuleb hakata tegutsema, vot ei joo igal õhtul, igal nädalavahetusel, pudel r viina korraga jne.
k
KOGEMUS JOODIKU MEHE ABIKAASANA/ 23. november 2015 11:19
KÜÜRAKAT, LIIDERDAJAT ja JOODIKUT parandab ainult HAUD (vanasõna)
k
KOGEMUS JOODIKU MEHE ABIKAASANA/ 23. november 2015 11:19
KÜÜRAKAT, LIIDERDAJAT ja JOODIKUT parandab ainult HAUD (vanasõna)
n
nekrofiil/ 23. november 2015 11:39
Nii ongi, kaevad natuke ja taas nii hea inimene ja 2ravisatud.
n
nekrofiil/ 23. november 2015 11:39
Nii ongi, kaevad natuke ja taas nii hea inimene ja 2ravisatud.
l
Lihtne/ 23. november 2015 11:49
Anna voimalus, too , ja kodu
h
Huvitav!/ 23. november 2015 12:29
Andsin võimaluse! Sebisin tőőkoha ja iga hommiku näen suurt vaeva ülesse ajamisega ja kohvi pudrukausiga ka voodi, et tõuseks ja tőőle jõuaks.Olen võtnud ta oma katusse alla ja pakkunud korralikku hubast kodu koos soojade õhtusöökidega.. Nüüd olen väsinud.......Keeldub välja kolimast ja lausub, et lahkub see kellel on halb. Hetkel tundubki , et lahkun ja joodikule jääb mu kodu, mida olen ehitanud oma kätega!
s
Sa .../ 23. november 2015 15:35
....hakka oma mõttejõudu kasutama , usu see aitab kõigest üle ! Suuna mõtted temale nii , et ta kas lahkuks su kodust või muutuks paremaks inimeseks .Uuri selliste asjade kohta - su elu hakkab ülesmäge minema . Mingilgi juhul ära lahku OMA kodust , seda ta just soovibki.Kodule kaitse peale ja kui suudad oma mõtetes ise rahu ja heatahtliku üleolevuse saavutada ja säilitada , siis hakkavad su probleemid lahenema.Aga sa pead oma mõtetest negatiivsuse kaotama , enne asjad ei hakka muutuma ,Kui mingi negatiivne mõte pähe kargab , kohe mõtle sellele vastupidist ,..Pole vaja mingeid keerulisi tegevusi ehk n.ö. nõidumisi -kõike saab väga lihtsalt saavutada , kui hakkad oma mõtteid jälgima . See on tõesti õige ütlemine , et kõik oleneb mõtlemisest! Ole siis tubli ja saa tugevaks !
n
23. november 2015 16:05
No kui abielus ei ole (kui oled siis saab lahutada) ja kodu sinu oma siis ei ole tal mingit õigust sinna jääda, päris nii ikka ei ole, et vastu omaniku tahtmist keegi sees elab.
Üldiselt siiski ei maksa joodikut oma koju elama lasta, põhimõtteliselt on see raisatud aeg ja mõttetu vaev.
M
.../ 23. november 2015 10:56
Mix Te tööl pole..
Kribate siin..
Selge kell on 10.00 läbi ..esimene surakas sees ja näpud kiirelt käivad...
Pada söimab katelt..
e
23. november 2015 19:50
k
23. november 2015 10:43
kui inimene ise end aidata ei taha, ei saa seda ka teised teha. keegi ei tohi ka kellegi alkoholismi ega sõltuvusi süvendada, neile kõike ette-taha ära tehes, raha andes jne- nii ei tahagi keegi ise muutuda ja, miks ta peakski kui nii lihtne on kõik nii. kui inimene ei taha end aidata, seda eelkõige iseenda pärast, ei ole midagi ka teha- las siis vajub põhja. mitte ükski inimene ei peaks enda õnne, kodurahu ega heaolu phverdama selle pärast, veel vähem peaksid kannatama lapsed. olen ise pärit sellisest perest ja liigagi palju näinud seda ka kõrvalt, olnud ka sie selle keskel pereliikmete näol. kui armastad ennast, päästa ennast ja ära pühenda oma elu ühegi joodiku ega sõltlase peale, kes ei kavatsegi muutuda. elatakse teiste kulul, valetades, varastades, osad on ka vägivaldsed jne, mille tagajärjel vajuvad ka kõik teised aina sügavamale. kas tõesti peavad kõik kannatama ühe inimese suutmatuse pärast? seni kuni kõik ümber on mõjutatavad, kellega saab manipuleerida ja, kelle kukil elada ning, kes ka seda kõike neile võimaldavad, seni ei muutugi miski. hakake end kehtestama ja enda eest seisma ja kui tahavad juua, laaberdada, kasiinodes käia, narkot tõmmata, siis tehku seda mujal.....laske lahti nendest lihtsalt. te ei saa inimesi muuta, ainult nemad ise saavad seda teha kui mõistus peaks koju tulema ja näevad, et asi on enda teha siiski.
V
#/ 23. november 2015 10:47
Väga õige! Liiga palju on selliseid naiivseid naisi kes loodavad, et vot just minu armastus suudab ta päästa. Ema Teresad :D
j
23. november 2015 11:03
Jah aga kui alkohoolik on sinu laps? Mis siis teha, lahti lasta nendest?
s
23. november 2015 11:12
sa ei vastuta enam täiskasvanud inimese elu ja tegemiste eest. ka lastest tuleb lahti lasta ja mitte nende küljes elu lõpuni rippuda ja püüda neid koguaeg kõigest läbi vedada ja aidata. inimesed peavad ise oma asjadega hakkama saama ja õppima ka ise läbi elu minema. keegi ei saa kellegi eest elada või peavad vanemad laste elu elama oma elupäevade lõpuni? neid teenima? nende eluaset maksma? söötma jootma? elage ise ja laske teistele elada ja see, kudias keegi seda teeb, on tema enda valik. kui tahab juua, joogu või surnuks, enda valik. mida kiirem teised oma elu elama hakkavad ja neid ei orja, seda suurem on tõenäosus,et mõistus altpoolt üles hakkab jõudma.
a
23. november 2015 14:35
Aga kas sa seda ei tea, et kõik alkoholi liigtarbijad ei ole sellised, kelle eest pead eluaset maksma, söötma-jootma, ei vaja kõik materiaalset tuge, kõik alkohoolikud ei ole töötud, sissetulekuta, kõik ei ole sopajoodikud, ometi on alkohoolikud. Sina lase oma lapsel end surnuks juua, kõik nii ei mõtle.
o
23. november 2015 15:14
on olemas pühapäeva napsutajad, nädalavahetuste pidutsejad, tsükli joodikud ja need,kes on igapäev täis, siis tulevad alkassid, kes joovad juba kõike.need, kes on majanduslikult küll mingil hetkel kindlustatud, siis ühel hetkel enam pole ja see olemasoleva raha läheb ka suures osas sõltuvusele. kes tahaks sellisega koos elada, kus sa ei tea kunagi, millal see lõpp tuleb ja enam kodu ega midagi pole- kõik on maha joodud. kui praegu ei ole, siis tulevikus ikka ollakse, sest asi ei poarane, vaid läheb hullemaks- inimene joob enda ajurakud ära, kus ta ei suuda enam varsti selgeid otsuseid teha ja kui naine maha jätab lõpuks, läheb ikka põhja. nad on nagu abitud inimesed, kellel peab koguaeg kätt hoidma ja aja küsimus, millal tuleb see moment, mis ikka ta sinna põhja viib, sest ta ei ole suuteline ise siin elus hakkama saamagi. teie, kes te nende inimeste abitust aina süvendate, ei tee head ei neile ega endale- te võtate ära teise inimese elu õppetunnid ja võimaluse ise hakkama saada. aita kui inimene tahab end ka ise aidata ja on seda palunud, et toeks ollakse, aga need ennasttäis idioodid, kes kõiki ära kasutavad vaid, manipuleerivad ja tõmblevad pidevalt, neil peaks laskma tõesti minna. igal inimesel on õigus ka endal õnnelik olla, mitte joodikuid katseldada terve elu.
k
Külaelu nagu ta on/ 23. november 2015 10:23
Väga lihtne ju. Ostke talle 10l viina. Teeb ise omale lõpu peale.
Varuvarjandina toimib petrooleum 100%.
Vähemalt meie saime nii ühest varastavast joodikust lahti. Sai küll proovitud politsei ja erinevaid raviasutusi kuid see tekitab mõttetuid tülisi ning ajaraiskamist.
Lihtsam on lasta end surnuks juua.
p
Peeter/ 23. november 2015 10:04
Olen ise ka selle haiguse küüsis. Praegu küll poolteist aastat absoluutselt ilma alkoholita aga kas ka suudan lõpuni vastu pidada, ei tea. Usun seda, et see on väga ja väga raskelt ravitav haigus. Selle pahega olen teinud oma lähedastele meeletut valuja muret ja ka iseendale pöördumatut kahju. Kuid mul on ka meeletult vedanud oma lähedaste näol. Nemad on minu toed ja abid selle haigusega võitlemisel aga kellel selliseid inimesi ei ole........? Selge on aga see, et sellistest asjadest tuleb täie häälega ja ilma valehäbita rääkida, kirjutada. Ongi raske arusaada miks Delfis muutus artikkel tasuliseks. Meie riigis ja meedias pööratakse narkomaaniale tunduvalt rohkem tähelepanu kui alkoholismile. Aga neile kes selle pahega võitlevad, soovin ainult jõudu ja jaksu. Kui meist alkohoolikutest mõnigi võidab ja joomisest lahti saab on seegi juba võit meie peredele, sõpradele. Jõudu Teile!
o
OLED/ 23. november 2015 10:45
see SINA- PEETER M_G_ ? Kui oled, siis õnnitlen ja soovin edu!
1
10:45-le/ 23. november 2015 16:28
Minu sugupuus teda ei ole...(Mägi)
n
naisuke/ 23. november 2015 10:48
Edu ja tugevat tahet Sulle, Peeter! Kui on julgust ja arusaamist seda tunnistada, siiso n ka lootust mitte võta see esimene pits! Ja täna oma lähedasi, et nad Sul alles on, ja Sina neil. Parimat!
n
naisuke/ 23. november 2015 10:50
i
inxu/ 23. november 2015 10:00
Ühe Mulgimaa valla sots. töötaja vastab küsimusele,miks saab alkohoolik nii lihtsalt puuet taotleda ja riigilt abiraha vastusega,kus ütleb,et alkohoolik on riiki toetanud alkoholi ostuga,seega igati väljateenitud abi riigi poolt. Diplomaatiline vastus-kõik on kiidetud ja kellelegi ei tehta liiga...
i
irww/ 23. november 2015 10:51
Meie oma ütleb, et öelge talle, et ta enam ei võtaks! Sama teeb välja...
j
Janxter/ 23. november 2015 11:04
See ju ongi puue - anna talle voimalus, tuge, ja arusaamist... Kui alkohoolik toesti soovib oma elu muuta, ta teeb koik. Vaikesed allakaigud on oky, vaikesed. On erandeid loomulikult kes on liiga sygavale on vajunud... Alkoholism on depresioon, geneetiline invaliitsus, vagivald - millal kyll seda moistetakse... Alko polnud leiutatud end lolliks juua ning omi lapsi idioodiks muuta... Arenda end vahe, how about that!!!
m
23. november 2015 14:41
Minul on näide olemas, kuidas pere toel tuli inimene küllaltki sügavast august välja.Kui oleks olnud teistel temast ükskõik, kes teab kus ta oleks praegu või kas üldse oleks. Praegu on aastaid sellest möödas, muidugi oht jääb alati.
n
23. november 2015 23:14
No mis miinustate, ei ole meeltmööda, et niimoodi läks või?
j
jah/ 23. november 2015 11:38
ja see abi läheb jälle riigile tagasi alkoholi ostu näol

t
turva/ 23. november 2015 09:59
Imestan ka, et igasugused liiminuusutajad jt kesklinna kõigile tuntud alkohoolikud elavad aastaid ning suudavad liikuda ja kõigi ülejäänute tervist rikkuda aga ise maha ei sure. Tean, et ühte kesklinna kõige hullemat hoiab elus mingi kristlik org. mis teda toidub. Et kõigil ikka hirm ja masendus oleks kui sellist toksikomaani näevad.
Alkohoolikud on halva loomuomadustega indiviidid. Jäärapäisus, kangekaelsus, halastamatus, viha kõige vastu jm moodustavad sellise kompoti mis teeb neist asotsiaalid ja varem või hiljem ka alkohoolikud.
j
Janxter/ 23. november 2015 10:43
Raagib teine turva... Kulla inimene, kui sa koolis oleksid rohkem tahelepanu pooranud ning vaevunud ka oppima, siis sihukest juttu sa ei ajaks. Alkoholism on genetiliselt edasi kantav haigus. Kui isa oli tais ema lapseootele pannes, siis on soodumus alkoholismile suht suur. Kui ema pani tina raseduse ajal, hiljem on tema lapsel alkohooliga hakkamasaamisel raskisi. Alkoholism on epideemiline yle kogu maailma. Paljud alkoholikud on vaga onnetud ning pyyavad koigest et abi saada, kuid neid monitatakse ning tehakse maha... Loomulikult on ka erandeid nagu alati. Ma ei kaitse alkoholismi, samas ei tee ka maha, tuleb moista.... Kaldun arvama et SINA just oled yks nendest kes keevitab taiega aga ei tunnista, otsi abi kulla mees!!!
j
joodik/ 23. november 2015 11:06
Minu isa võttis haruharva pitsi mingit likööri, mitte kunagi viina. Ainult üks kord jõi ta teeklaasitäie viina korraga, peale seda. kui oli kolm päeva oma koera mägraurust välja püüdnud kaevata, kuid see lämbus ikkagi sinna. Minu ema pole kunagi suutnud peolauas oma pitsi tühjaks juua. Kuidas siis meie kõik kolmekesi oleme joodikuteks saanud? Kelle geenid meil on?
t
23. november 2015 19:51
Tihtipeale sellised geenid löövad välja hoopis üle põlve. Näiteks vanavanemad võivad olla musikaalsed, nende lapsed mitte ja siis jälle lapselapsed on musikaalsed. Sama lugu ka alkoholismiga.
a
abi/ 23. november 2015 09:45
Millal ta ometi sureb? Selliseid sõnu ei tasu kunagi öelda, kuna tavalisti tuleb ta endale ringiga tagasi. Ta on Teie ema ja sellist soovi ei tasu kunagi tahta. Kas lapsed on uurinud põhjust miks ta joob? Pigem oleks vaja uurida tema minevikust, mis on selle joomise põhjus. Kui pole seda uuritud ja lapsed ei tea miks ta joob. Kui on tema minevikus mingi juhtum mis iga aastaga järjest süveneb ja inimene oma valu vastu haarab käe pudeli järele. Algul pits siis kaks ja lõpuks juba pudel. Uurige pigem oma ema stressori põhjust. Enamasti on stressi põhjusteks katastroofid , elusündmused ja töö. Nõrk inimene ei suuda leevendada oma valu muud moodi, kui joomisega. Selja pööramisega ja tema surma ootamisega asja ei paranda. Otsige talle abi kõik koos vastava spetsialisti kaudu ja ka sellega aitate ka teda ja ennast. Hukka mõista kõikide poolt on väär, kui keegi ei tea põhjust miks see kõik nii on läinud. Aidata saavad teda ainult lähedased. Kui aga lapsed soovivad aitamise asemal tema surma siis mul on nendest lastest pigem kahju. See näitab laste enda julmust ja ka nemad vajaksid abi koos emaga.
m
mnjaa/ 23. november 2015 09:54
Mis Sa arvad, et abi ei ole otsitud? Ikka väga eluvõõras, isegi rumal!
K
#/ 23. november 2015 10:45
Kui ema jomise pärast on lapsed pidanud nii palju häbi taluma? Ise hakkama saama ja vaatama kuidas riided puhtaks ja kõht täis saaks. Need lapsed on sellistes tingimustes korralikeks inimesteks kasvanud! Mina mõistan miks lapsed sellist ema tundagi ei taha!
j
Janxter/ 23. november 2015 10:55
Exactly!!!
Aidata saab vaid kui aidatasoovija soovib abi... Nous! Alkoholism - alati tehakse maha, ei syveneta, pere eemaldub, arsri/spetsialisti abi on kallis, rohud yletavad igasuguse piiri... Kena ari muidugi neile kes loikab kasu sellest epideemiast, me ju koik teame kes voi mis!!! Palun moistke, avage oma uhtunud mottevali, alkoholism ei ole yhe isiku personaalne allakaik, see on rohkemat. Palun harige ennast...
"
23. november 2015 11:41
"Palun harige ennast... "
Ära sa räägi. Nii et siis oma suures hariduses peame alkohoolikutele vaid kaasa tundma, isegi siis kui alkohoolik võtab kätte ning muutub oma alkoholilembuses lausa agressiivseks ning eluohtlikuks? Neid tuleb ju sel puhul mõista, eksjuu?
r
Ruuben/ 23. november 2015 17:26
Oota, küll targad inimesed opetavad, et lastelt on vaja nôuda ka ülalpidamistoetust. Oli ka meie väikelinnas selline ema, kes jôi. Lapsed kasvatasid suureks riik ja sugulased. Ôppisid, lôid pere ja käivad tööl. Nüüd tekkis kohale alkassist emmeke, kellele anti raha ja abistati. Alkohoolikule, kes on vanuse järgi 46-48, välja näeb nagu 70+, oli sellest vähe ja hea sots.töötaja luges kôigepealt lastele moraali vanemate abistamise kohta ja hiljem aitas vormistada hagi elatise nôudmiseks kohtusse. Jätame rääkimata needxlood, kus emake käis laste töökohas raha pommimas vôi lastelaste koolis ôiendamas. Ilus elu, eks ole? Kôigepealt rikutud lapsepôlv, siis alkassi tegude kinnimaksmised ja elatis!!!
t
tean/ 24. november 2015 15:21
Sotstöötaja võib vorpida kohtusse pabereid kui palju tahes, lastel on ka tunnistajad olemas. Sugulased teavad ja riigil on dokumendid. Lapsed Ei pea niisugusele emale mingit elatist maksma. Ainult kohtus tuleb oma õiguste eest seista, vajadusel tuleb võtta advokaat.
Mis elatis 48-aastasele inimesele? Kobigu tööle või elagu sotsabist.
ö
ÖIGE JUTT/ 23. november 2015 09:35
l
lugeja/ 23. november 2015 09:22
Millegipärast alkosõltlasti mujal Euroopa maades ravitakse. Meil ütleb psühhiaater: ainult alkohoolik ise saab enda aidata! Siis ongi nii, et kõik jääb perede õlule. Sest alkohoolik on sõltuvushaige, kelle tahte - selle ISE - on tema haigus hävitanud.
k
küsimus/ 23. november 2015 10:33
mujal Euroopas ravitakse tähendab, et määratakse sundravile kinnisesse asutusse??
l
lugejale/ 23. november 2015 10:41
Ravitakse? Meil ka ravitakse. Kas Sa pead silmas, et inimene suletakse eluaegselt kinnisesse asutusse, kus ta tilkagi alkoholi kätte ei saa? . Kui inimene lahkub raviasutusest , siis hakkab ta uuesti alkoholi tarvitama - nii lihtne see ongi ehk alkohoolik saab ennast ainult ise aidata!
s
Snowhare/ 23. november 2015 11:12
Pole vaja palju, tean juhust kus vaike hall janku aitas perel alkost jagu saada - nad ostsid maja, said ametid... Tuleb vaid KUULATA JA MOISTA, on see siis toesti nii raske...
t
to Snowhare / 23. november 2015 13:13
Mine kasvõi sinna linnaossa, kus neid joodikuid on massiliselt. No näiteks kasvõi Koplisse ning kuula neid ja mõista neid. Kuid vaata et sa pudeliga vastu pead ei saa.
n
naisuke/ 23. november 2015 09:17
2 EUROT maksta joodikute lugemise eest? Kes teab, teab niigi ja kes ei tea, ei tahagi ega saakski aru!
m
mmm/ 23. november 2015 09:36
n
naisuke/ 23. november 2015 09:55
Ikkagi ilusam, kui mmm või ka lihtsalt m:))
v
viinakurat/ 23. november 2015 09:15
Alkohoolikul on kõige raskem amet, üks aastat joomist võiks lisada tööstaasile kaks aastat.
j
jou/ 23. november 2015 10:58
ja 50protsenti võiks maksta liviko ja ülejäänud riik. miks sest riik seisab viina najal püsti.
j
jaah-.../ 23. november 2015 20:19
....sama raske nagu riigikogulastel.....
k
kk/ 23. november 2015 08:43
tunnen kaasa nendele peredele kes seda põrgut läbi peavad elama olen ise sellises peres üles kasvand ja tean väga hästi kuidas mõjutab sellise inimesega üheskoos elamine sinu elu
a
23. november 2015 09:41
Alkohoolikud ei tee elu põrguks mitte ainult oma lähedastel, vaid ka oma naabritel. On piisavalt juhtumeid, kus alkohoolikud jäävad oma alkoholiuimas magama koos põleva suitsuga või nende kõrbev toit pliidil tekitab tervele majale tulekahjuohu. Ise aga magavad sealjuures õndsat und. Nad ei suuda olla tänulikud isegi siis, kui nad oma tuksi keeratud tervisega juba voodi külge on aheldatud ning mõned ta tuttavatest halastaja-samaarlastest naabrinaised ta elamist käivad kasimas ning ta tervist üles putitamas. Ta võtab kätte ning "tänutäheks" hakkab hiljem hoopis tundide viisi vihasel sõimama ning taob oma kargu või kepiga vastu põrandat, olles kogu maailma peale vihane. Paljudel lausa omapärane "haigus", mis viib neilt üldkasutatavates ruumides jalad alt otse põrandale magama, kuseloik enda all ujumas.
Kuid teised peavad talle kaasa tundma, sest ta on.....haige.
a
Alkbun/ 23. november 2015 11:38
Oled sa kunagi syvenenud alkode probleemide ; veriste haavade tekitamisele, vagistamisele, lapsekaotusele, isa/ema kaotusele/ilmajaamisele, majailmajaamisele, vagivallale, hirmule, yksindusele... Oled sa kuulanud omi joodikuid oma peres, joomas yldiselt jahutakse mis hingel... Vot nii... Shot upane find freaking hep, how about that! Aww, no speak enges, too bad.. THINK!!!
o
23. november 2015 13:07
On inimesi, kes jäävad inimesteks ka siis kui nende elus on mingi suur murrang toimunud. Allakäigutrepist allaminek on kõige lihtsam - nõutakse omale lisaks veel ka haletsust: tundke kaasa, minu elu on vilets olnud.
Kui nõrk on võtnud nõuks olla nõrk, siis mitte keegi teine ei saa teda teha tugevaks, Ei arstid, ei lähedased ega ka naabrid. Kas arvad, et teised peavad lausa kohustatud olema kuulama joodiku lalinaid ning taluma tema märatsemisi? Kõik selle nimel et just temal on halb elu olnud? Aga et ta teeb ka teiste elu põrguks, see ei lähe talle mitte sugugi korda.
Oled sa kunagi kuulnud, millal joodik lõpetab oma lalina? Ei, ta ei lõpeta - ta alustab oma juttu ikka uuesti ja uuesti ja uuesti ja ketrab sama asja lausa tundide viisi.
Kannatust sulle siis tema lalinate ja sõimu kuulmisel...ja ära unusta ka talle inglise keelt õpetamast.
e
eestlane/ 23. november 2015 08:41
Tänapäeval ei saa joodikut saata ravile,kui ta nõusolekut ei anna.nõuka ajal sai saata ravile,sundida tööle minema ja pandi ka alimente maksma.täna on see inimõiguste rikkumine.
a
aga/ 23. november 2015 08:53
kelle õigusi rikutakse sellega rohkem?

j
Jaanus/ 23. november 2015 08:30
Tean ka selliseid häbematuid lapsi , kes haigeks jäänud vanemad hülgavad . Ootavad ema - isa surma , et saaks pärandi kätte .
h
hea pärand küll,/ 23. november 2015 09:13
c
cc/ 23. november 2015 10:16
Sama teevad osad vanemad oma invaliidistunud lapsega, igasuguseid on olemas.
t
to hea pärand küll/ 23. november 2015 10:18
Miks peab keegi sulle midagi pärandama, kelleks sa ennast pead?
j
jah/ 23. november 2015 11:00
teenige ise oma pärandused välja .
h
Heh/ 23. november 2015 10:54
Häbematud lapsed hülgavad oma vanemad? Pigem ikka vastupidi ju? Ega ikka ei ole küll, et lihtsalt lapse sünnitamise eest eluks ajaks tänu väärid! Kui vanemad terve elu joovad ja lapsi peksavad, normaalset elu võimaldada ei suuda ja igal võimalusel kohta kätte näitavad ja alandavad, siis tõesti - need inimesed ei väärigi seda, et keegi nende eest hoolitseks ja kaasa tunneks. Eraldi naerukoht on see päranduse jutt :) Mida sellisel joodikul pärandada on???
j
Jaanus, ja/ 24. november 2015 20:15
kes need häbematud lapsed kasvatas?? Kardan, et need Inglitest vanemad!
k
kaile/ 23. november 2015 08:28
Alkohoolikut saab aidata, kui ta ise selleni jõuab ja kui ei jõua? Siis tuleb perel oma eluga lihtsalt ilma temata edasi minna. Keegi ei pane kohustust tema kõrval ise ja oma lastega vireleda. Ei olda ju kinnipidamisasutuses, et sealt välja ei saa.
N
:(/ 23. november 2015 08:40
No aga kuhu lähevad näiteks ema ja isa, kui laps on viinaveaga ja elab kodus. Viskavad lapse, mis siis et võib-olla juba 30-35-aastase tänavale? Siinkohal öelda, et siis tuleb endale otsa vaadata; alati ei ole nii, kui vanemad on karsklased, teised lapsed korralike kommetega. Alkoholism pidavat haigus olema. Vähihaiget ei visata ju tänavale, eks sama kehtib ka alkoholismi korral. Samuti nagu üks pereliige võib põdeda vähki, teine on südamehaige aga kolmandal on alkoholism. See viimane on veel kõige hirmsam haigus.
a
23. november 2015 09:44
Alkohoolikul on vähemalt teoreetiline võimalus öelda endale, et kõik, aitab, võtan end kokku ja saan "haigusest" vabaks. Kas ta tahab seda ja teeb, on iseküsimus, aga tal on see võimalus!
Vähihaige ja südamehaige ei saa endale öelda et vot nüüd ma hakkan terveks ja olengi terve. Enamjaolt haigus jääb.
a
aga/ 23. november 2015 09:56
o
oo/ 23. november 2015 09:33
Mida siis teha? Alkohoolik lihtsalt ukse taha jätta ja mitte enam sisse lasta. Kas joodikul on õigus sisselaskmist nõuda? Kui ikka ei lasta sisse, siis tuleb joodikul politsei kutsuda, et see aitaks tal oma koju sisse pääseda. Ja joodikul on selleks seaduslik õigus.
Tõepoolest, kui peres on alkohoolik, siis las jääb korter, maja, temale ja pere ostku uus korter või maja. Võib ju ka üürida korteri nii suure kui pereliikmed vajavad ja maksta röövellikku üüri . Kas siis raha ei ole või ei raatsi uut kodu muretseda, kus seda jubedat alkohoolikut ei oleks?
Mida sa, Kaile siis otsustaksid?
k
23. november 2015 10:22
Kedagi ei koti see joodik, aga tema osale varast on vaja käpp peale saada, see on ainus põhjus, miks joodikut talutakse, toidetakse ja talle viin koju kättegi tuuakse, mida rahkem seda parem, lõpeb kiiremini maha, tavaliselt lämbub oma okses.
t
to oo/ 23. november 2015 11:14
Kidas sa seda ette kujutad, et vanemad, kes on terve elu tööd teinud ja lapsi kasvatanud, jätavad oma maja/korteri nn."joodikule", maksavad tema kommunaale ja elektrit ja ise kolivad üüripinnale elama. Kas sa tõesti arvad, et üks keskmine eesti inimene on nii jõukas, et saab lubada omale uue eluaseme ostmist. Isegi see, et osta sellele nn. "joodikule" 1-toaline ja maksta tema arved, sest ise ta seda ilmselgelt ei teeks, käib enamusele ülejõu. Need, kes räägivad "joodiku varast", mis vara nendel joodikutel on? Kui on paarkümmend aastata korralik töömees olnud ja siis jooma hakanud, sel juhul võib mingi vara olla aga kui on varastes 20ndates alustanud, siis ei ole tal mingit vara.
i
Ingel / 23. november 2015 08:19
Tere enne uurige tagavaid miks inimene muutus alkohoolikuks? Siis alles võtke sõna!
a
arvan/ 23. november 2015 08:53
et oledki ise alkohoolik
t
Tõesti??/ 23. november 2015 08:59
Alkoholism on inimese enda valik. Kas on põhjuseks geenid või lapsepõlvekodust pärinevad kehvad sotsiaalsed oskused, aga kui soovi ja tahtmist on, siis on võimalik sellest lahti rebida. Esimeseks abiks võib olla ka internetist leitav info, perearst, AA-koosolekud, psühholoog või psühhiaater jne. Abi on leitav kui seda soovitakse. Tuleb ainult tahet üles näidata. Juua ja elada võltsmaailmas ja illusioonides on kõige lihtsam....
m
meie valik on / 23. november 2015 09:19
vaid see kuidas me reageerime ... alkoholism ei ole valik ... see on tagajärg.
Oskamatus oma stressidega toime tulla.
m
mikk/ 23. november 2015 09:41
Pärast aastatepikkust joomist ollakse enamasti sellises seisus, et vajatakse arstide abi. Kahjuks vöivad seda endale lubada vaid rikkad alkohoolikud.
n
naisuke/ 23. november 2015 09:59
Alkohoolikul ei ole kunagi joomise põhjuseks geenid! Nii nagu ei ole ka vargageene olemas. On keskkond, kust saadakse eeskujud, maailmanägemus ja õpetus( loe: mitteõpetus).
2
23.11/ 23. november 2015 18:34
Hea kommentaar! Mul on just need esimesed asjad olemas, kehvad geenid ja olematud sotsiaalsed oskused. Need sain kodunt, kus oli alkohoolikust isa.Aga oh imet, nooruses omandatud amet on aidanud end üles töötada ja haljale oksale jouda. Nüüd siis vaatan siit ülevalt ja mõtisklen, miks osa alkohoolikuid kaitsevad. Neist ei ole millekski, ainult purustavad ja pasandavad kõik täis mis ette jääb. Alkohoolikut saab parandada vaid ta ise, kui veel midagi on parandada....
a
Alkoholism/ 24. november 2015 20:22
ON valik! Ära jahvata siin!! Kui inimene on oma probleemist teadlik ja midagi ette ei võta, siis on ta egoist ja mingit kaastunnet ei vääri! Mul oli täpselt selline ema: ta ei ole alkohoolik, ta on psüh!! Ja raskelt haige!! Aastakümneid aeti teda arstide juurde- tema oli endaga rahul ja piinas enda ümber olevaid inimesi oma märatsemishoogudega!
k
23. november 2015 10:36
Keegi lähedastest ja vanematest ei taha ju oma peegelpilti näha, palju on ka asju, mis tulevad ühiskonnast, isiksusest, võimetusest kohaneda oma suhete keskkonnas, mida pere ega haige ise ka parima tahtmise juures muuta ei saa, vähemalt mitte niisama lihtsalt. Kui peres on joodik, siis haige on kogu pere ja see kandub edasi põlvkonnast põlvkonda läbi käitumismustrite ja sõltuvust võimaldavate geenide. See on osa rahva valitsemise ja hävitamise tehnoloogiast, see on ka põhjus, miks riik lubab ja teeb kõik selleks, et alkohol oleks vabalt saadaval ja ravi ei võimaldata. Kellel mõistust ei jagu ennast sellest välja tõsta need uppuvad varem või hiljem.
K
/// 23. november 2015 10:54
Käitumismuster ja geen on ikka väga erinevad asjad!
a
23. november 2015 16:19
Alkoholismi puhul toimivadki mõlemad! Geneetileselt on umbes pooltel soodumus sõltuvusse jääda, aga see ei ütle, et inimesest saab joodik. Joodiku peres on iseloomulikud käitumismustrid edasi ka siis kui joodikut ennast enam ei olegi.
<
23. november 2015 08:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
KUHU.../ 23. november 2015 08:28
KIRJUTA ARUSAADAVAMALT. ERITI LÕPUPOOLE. Tänan!
KUHU ME KOOS NII JÕUAME?/ 23. november 2015 08:13
MÕTLEN ikka ENSV-- SUND --RAVI PEALE ((TALLINNAS LTP::))JA IGAS RAJOONIS
OLI PAAR TÖÖ--JA RAVIMISE KOHTA JOODIKULE_!
OLI KÜLL INIMESI ,,KEDA PIKEMA RAVIGA HOITI KA VIINAKURADIST EEMAL,,
JA NÜÜD 2015,, POLE ENAM ISEGI HIV..--EGA SUGUHAIGUSTE LEVITAJALE --NARKOMAANIDELE ÜHTEGI KINNIST ASUTUST;; POLE KARMI RIIGIJUHTE,,POLE SEADUSI
ET HULLUNUD HAIGET RAVIB JA TEISTE EEST KAITSEB::??+?
EI MINGIT TERVISE --KONTROLLI JA JOODIK SAAB KA
VABALT KÄTTE ----AUTOJUHI TERVISE TÕENDI ??? EEMALE ;;; OLI NAISI JA KA MEHI ;;"; KES ISE SUUTSID OMA PERE JUURDE
h
HrrPrr Suurtäht/ 23. november 2015 10:21
Aga sinu osas polnud abi sellestki, sest sinu ajuke oli juba pöördumatult kahjustatud.
Kahju muidugi.
t
23. november 2015 10:44
To HrrPrr- Miks solvad inimest kes kord juba on andnud selgituse, et näeb väga halvasti, prillid + 10 ja on ÜKS käsi, millega saab kirjutada. Ma parem austan seda inimest, et ta tahab ühiskonnas kaasa rääkida-kirjutada, kui oleksüksi oma murega.
K
#/ 23. november 2015 11:12
Kõik on õige aga minu antud olukorras lisaks kõigepealt ühe lause. Vabandust! Kannan prille +10, ei näe hästi ja ainult üks käsi töötab. Mitte üht solvangut ega mokakobinat ei oleks. Pigem respect! Näiteks mina kuulsin sellest esimest korda. Kustkohast me seda teadma oleksime pidanud? Kuigi lauseehitus ja mõtte edasiandmise oskus on ka väga algelisel tasemel. Väga raske on aru saada. Aga no kui piisavalt harjutab vast siis paraneb ka see?!
e
Et susi sind söögu...../ 23. november 2015 10:32
Kas Sa väikeseid tähti ei tunne või ei oska neid lugeda? Kui arvutit näppida oskad, siis otsi klaviatuurilt üles klahv CapsLk ja tee sellel klikk .....Tõesti hakkab ära tüütama Su suurte tähtedega kiri! Niigi kirjutatu maru segane....ja veel suurte tähtedega.....!
t
Tere!/ 23. november 2015 11:40
k
Ka selgitus/ 23. november 2015 13:25
See Suurtäht on ju "KUTSELINE VEO AUTO JUHT" ;), ta hõiskab selle maha pea iga nädal mitu korda ;).
Siis on ta veel kõikvõimalike teadusharude guru, alatest inimese sünnist kuni surmani teab ta kõike jne...
Vaadake, kui inimene kannab prille +10, siis ei ole ta autojuht ega ole seda ka mitte kunagi olnud. Või liikles ta kuulmise järgi?
Tegemist on siiski vaimuhaige indiviidiga, kellele kogu elu pole alkoholi liigtarbimine olnud võõras. Kõikide eelduste kohaselt just alkohol ongi tema sellisesse seisundisse viinud.
Ka ei kutsu "ühe käega" inimene kedagi kahevõitlusele, mida on kõnesolev isik korduvalt teinud.
Tema "ühiskonnas kaasarääkimine" vaimuhaiguse tasandil on muidugi trendikas, lausa meie valitsuseski.
.
/// 23. november 2015 07:43
..läheb poodi õlle järele ja tööl ei käi. huvitav, mis rahade eest? see on nagu need ülipaksud, kes liikuda ei jõua, aga aina paksemaks lähevad- omad veavad ninaalust ette aina.
a
A./ 23. november 2015 08:10
On ju kirjas, et "võlad". Sellised elavadki võlgades, küll võetakse sõpradelt laenu ja kui vaja, siis ka sms ja muid laene. Vahepeal käivad juhutöid tegemas, siis kui kainem päev on, saavad paari päevaga 30-40€ ja siis saab jälle 3-4 päeva sõpradega juua. Kui on näha, et inimene vaevleb alkoholi küüsis, siis sellisele ei olegi mingit vara vaja jätta, ise nad vaevalt suudavad endale maja või korterit osta ja kui on pärandina saadud, siis vanemad võiks sellele mõelda juba eelnevalt. Ütleme ausalt, meie riigis soodustatakse alkoholi tarbimist. Alkohoolik on lugupeetud inimene, sest sealt tuleb riigikasasse raha. Kui ikka asjaga tõsiselt tegeleda, siis võiks kõik alkoholismiga kimpus olevad inimesed olla ravil, iial ei usu, et praegusel ajal ei ole teadus nii kaugele arenenud, et anda efektiivset abi. Miks näiteks ei võiks leiutada nn. alkoholi võrusid; pannakse inimesele ümber randme ja kui alkoholi tarbib, hakkab see vilistama. Väga efektiivne oleks. Ja võrud võiks olla eri värvi, kes üldse ei tohi juua, sellele punane, kes kannab natuke, sellele sinine. Lisaks muidugi nn. ravi ja muud võimalused.
m
mnjah/ 23. november 2015 08:27
Joodikud on ju puha töövõimetuspensionärid. Mingi 200€ kuus ja õlut-viina saab selle eest küll. Paljud käivad läbi valude tööl, ei saa töövõimetust, alkohoolik on ise oma tervise tuksi pannud ja riik toetab, et ikka edasi saaks juua.
n
nojah/ 23. november 2015 07:27
Kui elad selliste lähedaste keskel siis ei ole vaelasi vajagi.
n
njah/ 23. november 2015 09:43
Sellist õnnetust nagu üks joodikuraip, ei sooviks küll vaenlaelegi kaela.
n
naine/ 23. november 2015 11:23

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee