Eesti uudised

ALKOHOOLIKU LÄHEDASED: millal ta ometi ära sureb? Saaks vaevast lahti! (146)

Kristiina Tilk, 23. november 2015 06:00
SURNUD RING: Alkohoolikut ei saa aidata enne, kui ta ise saab aru, et vajab abi. Mida aga teha, kui ta ei saagi kunagi aru? Kas siis ongi lähedased sunnitud surmani tema pärast muretsema ja aitama tal elus püsida?Foto: Vida press

Tekitatud võlad, mahajoodud kodud, väsimus ja väljapääsmatuna näiv olukord on viinud lähedased viimase piirini. 

"Sureks see joodik ükskord ometi juba ära!" anuvad pudeli külge klammerdunud pereliikme lähedased pärast aastaid kestnud tulutut püüdu alkohoolikut aidata. "See on meie viimane appihüüd, sest tema tekitatud väsimus, võlad ja solvangud on muutnud elu põrguks." Kas sellest keerulisest olukorrast on aga olemas ka muu väljapääs? 

Möödunud aastal suri alkoholi liigtarvitamise tagajärjel 462 inimest, kellest suurem hulk olid 55-64aastates mehed ja naised. Alkoholist tingitud haiguste tõttu pöördus perearsti või eriarsti vastuvõtule 9727 inimest. Üks neist 9727 inimesest on viie lapse ema Anu (nimi muudetud), kelle maks on aastatepikkuse alkoholi tarvitamise tõttu läbi. Peale selle on Anul tugev sõltuvushäire, mille küüsist lähedased on püüdnud teda juba aastaid päästa. Paraku tulutult.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.02.2017
Alkohoolikud said Tartus oma päevakeskuse
01.12.2015
USKUMATUD FOTOD | Alkohoolikust hiinlane palus end viinanäljast üle saamiseks ketti panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee