Maailm

LeParisien: 6 isikut võeti kinni, vähemalt 1 haavatu

OTSEBLOGI | Belgias vahistatute hulgas on üks Pariisi terrorirünnakus kahtlustatav (12)

Õhtuleht.ee, 23. november 2015 21:27
Foto: Reuters / Scanpix
Belgia pealinnas Brüsselis toimus pühapäeval suur politseioperatsioon, politsei ja sõjaväeüksused arreteerisid pühapäeva õhtul ja ööl vastu esmaspäeva 16 ja hiljem veel viis terrorikahtlusega isikut. 

 

21:27

Belgia peaminister Charles Michel kinnitas, et riigi terroriohu taset ei alandata. vahendas BBC. Pealinnas Brüsselis plaanitakse siiski kolmapäeval taas ühistransport liikuma saada ja koolid avada.

20:37

Belgia politsei arreteeris pühapäeval mehe, keda peetakse Pariisi terrorirünnakute korraldamises osalenuks, vahendas BBC.

15:53

Belgias arreteeris politsei veel viis inimest. Kokku on terrorivastaste operatsioonide käigus alates pühapäevast Belgias vahistatud 21 inimest. Lisaks on läbi otsitud seitsme inimese korterid.

09:30

Brüsselis jääb  kehtima neljas ehk kõrgeim terroriohu aste, mis tähendab "otsene ja vahetu". Mujal riigis kehtib kolmas aste, mis tähendab, et rünnak on "võimalik ja tõenäoline", vahendas ERRi uudisteportaal välismeediat.

09:23

Belgia politsei arreteeris pühapäeva õhtul ja ööl vastu esmaspäeva 16 isikut, kelle seas 13. novembri Pariisi terrorirünnakutes osalejat Salah Abdeslami ei olnud. Pühapäeval viidi Brüsselis ja Charlerois läbi 22 politseireidi, ütles prokurör Eric Van Der Sypt.

00:47
Õhtuleht.ee

LeParisien: operatsioon on lõppenud, 6 isikut võeti kinni, vähemalt 1 haavatu.

00:33
Õhtuleht

Kuna politsei palus Brüsseli elanikel mitte tviitida operatsiooni detailidest, hakkasid inimesed massiliselt Twitterisse selle üleskutse toetuseks postitama kassipilte.

00:27
Õhtuleht.ee

Belgia ringhääling RTBF: käimas on "tõsine" operatsioon.

00:24
Õhtuleht.ee

Hetki politseioperatsioonist

00:22
Õhtuleht.ee

YLE: Lisaks kesklinnale käivad politseioperatsioonid veel kahes linnaosas, kuid operatsiooni detaile kohalik ajakirjandus politsei palvel ei avaldada. Politsei on teatanud, et teeb kohe pärast operatsiooni lõppu pressiteate.

00:16
Õhtuleht.ee

Belgia parlamendiliige George Dallemagne ütles, et võimaliku terrorirünnaku oht on Brüsselis väga kõrge ja sellist olukorda pole Belgia pealinnas olnud alates II maailmasõja lõpust. "See on ajalooline hetk. Ma pole kunagi varem oma linna sellisena näinud. On üllatav, et Euroopa pealinna elu on seiskunud vaid üksikute isikute tegevuse tagajärjel," ütles ta.

23:44
Õhtuleht.ee

23:43
Õhtuleht.ee

Polisei pressiesindaja teatel viisid politsei ja sõjavägi täna õhtul läbi "mitmeid erinevaid operatsioone", teatas AFP.

23:36
Sander Silm

Belgia politseinikud on palunud ajakirjanikel mitte tviitida operatsiooni detailidest, sündmuste jälgijad paluvad Twitteris pidada nö eetrivaikust ja mitte avalikustada politsei positsioone.

23:22
Sander Silm

BBC ajakirjanik Christian Fraser tviitis, et politsei on osad tänavad lahtiblokkinud.

23:17
Õhtuleht.ee

Euroopa Komisjon teatas, et tühistab homme terroriohu tõttu kõik vähemolulised kohtumised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee