Juhtkiri

Juhtkiri | Pensionisammas - olla või mitte olla?

Õhtuleht.ee, 23. november 2015 06:00

8 KOMMENTAARI

v
vaatleja/ 25. november 2015 16:25
Lihtrahvast on kogu aeg nöögitud ,valitsejad toompeal teevad ainult omale üüratud töötasud ja jumalteab mis tasud veelpealekauba ,samal ajal kühveldavad rahva raha jordaania ja ameerika maa kõrbe,härrad millal hakkab eesti riigile sealt kõrbest raha natukest tagasi voolama,see et inimesele ei lähe tööaasta kirja ühe töötatud aasta eest on küll hullu inimese vaimusünnitis ,ega palka ei saa ju inimene omale nõuda mida ise soovib,palk on see mis sulle ettevõtja suurest armust näpuotsast poetab!!
n
Neiki Hestor/ 23. november 2015 14:16
2009 - "Ansip: pensionifondid on teinud väga kehva tööd"
http://epl.delfi.ee/news/eesti/ansip-pensionifondid-on-teinud-vaga-kehva-tood?id=51165027
2013 - "Eesti pensionifondid on OECD riikide kõige kehvemad"
http://majandus24.postimees.ee/2590044/eesti-pensionifondid-on-oecd-riikide-koige-kehvemad
Mis on muutunud selle 6 aastaga mil Reformierakonnast peaminister lubas meetmed tarvitusele võtta, et euroopa kehvemaid tulemusi tegevad pensionisambad liistule võtta? Muutunud on ainult see, et selle 6 aastaga on pangad võtnud sadu miljoneid eurosid endale haldustasudeks.
Ja ärgem unustagem, et täna sotsialistide poolt algatatud seadustega on 1983 ja hiljem sündinud noored KOHUSTATUD sinna röövlipessa oma igakuisest raskelt teenitud palgast osa andamiks maksma, olenemata sellest, kas 6 aastaga on tehtud tulemust ning euroopa kõrgemate haldustasude poolest tuntud pangad seda ka väärt on!
m
Mida nüüd öelda?/ 23. november 2015 09:18
Vaadake, kõigepealt leidis (1999.a.) Nestor, et kes ei saa Eesti keskmist palka, pole väärt normaalsele pensioni hüvitisele. Ehk tööaasta ei lähe arvesse pensioniaastana. Siis tulid need "targad" sambad. Ometi on meil kõrval Põhjamaad, kelle kogumspensioni süsteem töötab laitmatult. On, kust õppida, kui vaid tahad õppida. Siis leiutati, et nii pensionirahad kui kõik muud rahad, kaasa arvatud santide rahad, tuleb kõik liita riigikassasse. Kas saate aru, mida teie armastatud valitsus plaanib? Pikkamööda teha teist valitsusest sõltuvad, truud, võlgu elavad maksumaksjad. Et teil ei oleks ühtegi senti, mis valitsusele (riigikassasse) ei kuuluks. Et teil ei oleks mingit jaksu enesekaitsele (juristide palkamiseks). Keskerakond mainis enne valimisi, et valitsusse pääsedes, toob tagasi vana seaduse aasta aastale pensionistaažis. Seda aga ei märgatud, sest propagandamüra on nii suur. On meil EKRE, Vabaerakond, ka Ojulandi partei. Need on aga väiksed. Need neelatakse valitsuse poolt alla. Kõige lihtsam valitsusele, tuleb võimalikult palju kahju teha kõige kadetavamale vaenlasele, Savisaarele, koos tema kesikutega. Kui need kõrvaldatud, läheb IRL, sotsid ja magustoiduks kõik väikesed peale. Tulemus, "imen, puhun, poon ja lasen" partei. Väga sarnane Kommunistliku Parteiga. Kes kaalukalt mõtleb, taipab. Kes rabistades tormab, saabki sellise partei.
a
Absoluutselt nii / 23. november 2015 08:06
peaks see olema. Ehk siis oleks ka halduritel huvi, et raha tõepoolest kasvaks ja inimene ei soovi oma sammast lõpetada. Kui hallata ei suuda, võtangi raha välja , kogu pidu!.
m
Meie/ 23. november 2015 06:22
pensionifondi koefitsent on siis euroopa viimase 10a keskmise arvestuses kõige viimane!Seda tänu Ansipile ,kes jättis mitu aastat järjest pensionid tõstmata! Uskuge veel refformierakonda ja juttu viie rikkama riigi hulka jõudmisest
p
punalipp/ 23. november 2015 14:17
Reform on selles ainult kaudselt süüdi, et on vaikivalt pealt vaadanud kuidas rahva raha laiali riisutakse. Antud sammaste süsteemi on ikkagi sotsialistide eestvedamisel koostatud.
s
Sa taipad vist ainult kaudselt,/ 23. november 2015 16:52
kuidas refiid tegelikult rahvalt raha riisuvad, võrreldes sotsidega.
t
Teeline/ 22. november 2015 23:26
Miks ei räägita sellest, et teise sambaga liitunutel pensioniikka jõudes vähendatakse riiklikku pensioni? Inimene ju kasu ei saa. Mis teisest sambast juurde tilgub, see võetakse esimesest sambast ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee