Foto: Freeimages
Õhtuleht.ee 21. november 2015 22:39
Täna õhtul ründas 39- aastane raskes joobes mees Viljandimaal Halliste vallas tööülesandeid täitnud politseinikke noa ja kirvega. Ohu kõrvaldamisel sooritasid politseiametnikud mitu lasku teenistusrelvast, millest üks kuul tabas politseiametnike ründajat õlavarde. Arstid osutasid mehele abi, pärast mida viidi ta jälgimisele psühhiaatriakliinikusse.

Täna, 21. novembril kella 16 ajal helistas hädaabinumbrile kodust eemal viibinud naine ning teatas, et tema elukohas on tugevas joobes abikaasa, kes ähvardas teda telefonitsi vägivallaga ning viitas tema kasutuses olevatele relvadele. Pere elukohta saadeti politseipatrull.

Lisajõuna suunati sündmuskohale ka teine patrull. Kuna ründaja ei allunud jätkuvalt politseinike korraldustele, vaid lähenes ka hiljem sündmuskohale jõudnud politseinikele nuga käes, sooritas üks politseinikest veel kolm hoiatuslasku ja viis suunatud lasku nuga hoidva käe tabamiseks. Kasutades ära ründaja tähelepanu hajumist õnnestus ametnikel mehel käed raudu panna. Mehe kinnipidamisel tuli kasutada ka kilpi ja teleskoopnuia. Pärast mehe kinnipidamist tuvastati, et üks lastud kuulidest tabas ründajat õlavarde ning ta toimetati haiglasse. Arstid osutasid mehele meditsiinilist abi ning jätsid ta esialgu jälgimisele psühhiaatriakliinikusse.

Viljandi politseijaoskonna juht Künter Pedoski sõnul püüab politsei olukordi alati esmalt lahendada sõnadega. "Kui korraldustest pole abi ning ründaja paneb ohtu politseiametnike või juuresviibijate elu ja tervise, siis kasutatakse olukorra lahendamiseks jõulisemaid võtteid. Tulirelva kasutamine politseinike poolt ei ole väga sage ning veel harvemad on suunatud lasud ohu tõrjumiseks. Siiski peab teenistuskohustuste täitmisel relva kasutamiseks valmis olema, kui muul moel ei ole võimalik inimeste elu ja tervist kaitsta," sõnas Pedosk.

Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb vägivalda võimuesindaja vastu. Kohtueelset menetlust juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

Kommentaarid  (49)

23. november 2015 09:01
Politseile peaks kuulipilduja andma, siis saadakse purjus inimesest kindlasti matsuga jagu.
Vana södalane 22. november 2015 23:36
Politseinik peab kooli minema.Vöi vähemalt laskmiskoolitusele koos harjutustega .Viis SUUNATUD lasku ja pole teada kas tabas kätte vöi jalga.Pole ju normaalne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS