Galeriid

GALERII | Itaalias protestisid moslemid Pariisi terrorirünnakute vastu

Õhtuleht.ee, 21. november 2015 21:33

5 KOMMENTAARI

h
http://mvlehti.net/2015/11/21/anonymousin-hurja-vaite-isis-suunnittelee-iskuja-ympari-maailmaa-huomenna// 22. november 2015 07:34
m
Ma ei usu, et nüüd kõik valetavad/ 21. november 2015 22:52
Moslemid ja kristlased on ennegi EL-s teinud ühiseid demonstratsioone äärmusislami vastu. Ma olen aru saanud, et islamiusuliste seas on nö mitu kihti. Euroopa põhiprobleem on hetkel fundamentalistid ehk radikaalid. Samas islami radikaliseerumine on siiski islamiusuliste probleem. Me kõik otsime alateadlikult oma juuri või põhitõde. Väga olulised on seejuures siiski teatavad väärtushinnangud või alateadlikud tabud. Nt enesetapp - kristlaste jaoks patt; neile kes usuvad ümbersündi jällegi hirm, et saavad järgmises elus karistatud; ateistidele ei ole see reeglina omane (tegemist individualistidega); lääne inimene on tuttav psüholoogiaga ning siiski otsib vajadusel ka abi. Loomulikult on eriolukordi (nt depressioon), mil inimene murdub. Sama on tapmistega - seadused ja usk ei õigusta omakohut ega tapmist (jama igal juhul, va väga väga põhjendatud olukod). Moslemid aga ei püüa end niivõrd kuulata (ei pöördu sensitiivide jne juurde) - pigem otsitakse end usus. See võib viia äärmuseni (milles ei tohi kahelda) ning kuna kusagil tuleb see uskmatute vihkamise ja jihadi teema sisse, siis ongi tulemus käes. Ajupestud islamiusklik ei kahtle paraku selles, mis talle räägitakse (olgu see ISIS või keegi muu).
m
Mulle tundub veel, et/ 21. november 2015 23:00
inimesed vajavad veidigi vabadust. Sportimine, mängud, huvitegevus, suhtlemine on siiski olulised. Kui isegi malemäng on teatud moslemitele suur patt + igasugused keelud, siis otstaksegi võimalust end realiseerida. Ühelt poolt: 1) naine on teisejärgulise tähtsusega (ei oma sageli võrdseid õiguseid, ei pea austama, vaid naine peab kuuletuma) + seksuaalsed piirangud. Selle asemel, et luua normaalne suhe või end lihtsalt elada, otsitakse ettekäänet, et kedagi vägistada. Justkui nagu õigustust. Mida pakutakse ISISe võitlejatele paradiisis? Ikka neitsid ja väga palju korraga (lisaks veel nende teenijad) ja oma naised takkaotsa. Naistele vist pakuti igavest neitsi staatust, et seksid aga saad uuesti neitsiks. Rasedaks ei jää? Vabandust kui ma eksin aga mingis videos ISISe kohta justkui kuulsin. Ma ei räägi ka tavamoslemitest hetkel. Nii, et ärgu solvugu.
a
21. november 2015 22:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
A H/ 21. november 2015 22:35
j
21. november 2015 22:55

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee