Eesti uudised

Poliitkarjääri restart: Priit Toobal ja Lauri Laasi jäid osaliselt süüdi ka riigikohtus (7)

Juhan Haravee, 21. november 2015, 08:00
Lootus elab edasi: Vaevalt üha populaarsust koguv Keskerakond oma raudvara Lauri Laasi (pildil vasakul) ja Priit Toobali tööta jätab.Foto: Teet Malsroos

Varasemate kohtuastmete tingimisi määratud vangistuse muutmata jätnud riigikohus leidis siiski, et poliitikud Priit Toobal ja Lauri Laasi pole oma kunagist noort kolleegi Ivor Onksionit sõnumisaladuse rikkumisele kihutanud, sest sõnumi-saladust saab rikkuda vaid sõnumi saatmise ajal.

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis oma eile tehtud otsuses, et poliitikud Priit Toobal ja Lauri Laasi on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises. Samuti nõustusid riigikohtunikud alama astme kohtute seisukohaga, et Toobal ja MTÜ Eesti Keskerakond on toime pannud ametiga soetud võltsimise. Samas sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises mõistis riigikohus Toobali ja Laasi õigeks.

Riigikohus loeb tõendatuks, et just Toobali ja Laasi mõjutusel asus Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni nõunik Onksion kasutama fraktsiooni arvutisse salvestunud sotsiaaldemokraat Hannes Rummi G-maili parooli. Toobali ja Laasi soovil printis Onksion võõrast elektronpostkastist välja ja edastas neile 455 leheküljel e-kirju ning ühe e-kirja skaneeringu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. november 2015, 10:46
Toobal: kui kuritegu teeb keegi teine, pole vaja mõelda
27. november 2015, 06:00
Toobal ja Laasi endiselt erakonnas
23. november 2015, 16:06
Toobali koha ERR-i nõukogus saab Eesmaa
21. november 2015, 08:00
Süüdimõistetud Lauri Laasi: "Ma ei ole midagi ebaseaduslikku teinud!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee