Eesti uudised

Kas Eestil ikka oleks võimekust piirikontroll taastada? (13)

Teet Teder, 21. november 2015 08:00
PASSILAUD: Eesti ei soovi piirikontrolli taastamist selliselt, nagu see enne Schengeni viisaruumi tulekut oli. Kui palju maksaks passi­laudade uuesti mehitamine ja kas selleks oleks piiavalt inimesi? Foto: Mati Hiis

Terroriohu ja pagulasrände tõttu räägitakse üha enam Schengeni ajutisest peatamisest, et piirid kontrolli alla võtta. Eesti on sellele vastu. Kui palju piirile raha ja inimesi kuluks, ministeerium ei vasta.

Kuigi USA presidendi Barack Obama Eesti visiidi ajal taastati piirikontroll avaliku korra tagamiseks paariks päevaks naksti, ütleb siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort nüüd, et Eestil ei ole plaanis oma sisepiiridel alaliselt piirikontrolli kehtestada, kuid võimekus selle ajutiseks taastamiseks on olemas.

"Eile (neljapäeval) arutati terrorismivastase võitluse nõukogus vajadust ja võimalusi piirikontrolli tugevdamiseks nii Eestis kui ka Euroopas," märgib Koort. "Hetkel käib jutt piiri tugevdamise lisameetmetest, näiteks kontrolli tõhustamine sadamates, et kindlustada pileti ostnud isiku ja laevale siseneja isikusamasus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.01.2016
Rootsi kehtestas Taanist saabujatele piirikontrolli
04.12.2015
Euroopa Liidu riikide piirid pannakse lukku?
20.11.2015
Eesti valitsus tõmbab soomlaste piirikontrolliplaanile pidurit
18.11.2015
Vambola Paavo | Vastu Schengeni loojangule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee