Eesti uudised

Oot-oot! Kas Laasi ja Toobal on Keskerakonnast välja heidetud või mitte? (2)

Õhtuleht.ee, 20. november 2015, 15:39
Enn EesmaaFoto: Peeter Langovits / Postimees
Keskerakonnas valitsevad erimeelsused on nähtavad suisa igas küsimuses. Kui Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa ütles, et süüdimõistev otsus tähendab automaatselt Laasi ja Toobali väljaheitmist, siis erakonna pressiesindaja sõnul see nii pole.

Keskerakonna juhatuse aseesimehe Enn Eesmaa sõnul ei jäta praegune erakonna põhikiri teist võimalust ja riigikohtus süüdi mõistetud Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ja liige Lauri Laasi tuleb erakonnast välja visata.

Samal teemal

"Praegu kehtiva põhikirja järgi me, jah, arvame nad välja," lausus Eesmaa, kelle sõnul ei pea selleks juhatus eraldi kogunema. "See on üsna automaatne. Kui otsus on juba jõus, siis see täpselt nii lähebki, " ütles ta Delfile.

Erakonna pressiesindaja Taavi Pukk ütles aga, et erakonna põhikirja punkt 2.5.3.1.2. sätestab erakonna liikme erakonnast välja arvamise juhul kui tema suhtes on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. Järgnevalt sätestab põhikirja punkt 2.5.3.6, et erakonnast väljaarvamise otsus jõustub kui erakonna juhatus on selle kinnitanud.

"Seega on erakonnast välja arvamiseks vaja vastavasisulist Keskerakonna juhatuse otsust. Automaatne välja arvamine pole põhikirja järgselt võimalik," selgitas Pukk.

2 KOMMENTAARI

t
tõdemus 20. november 2015, 16:29
Muidu tark mees, aga liiga püüdlik mõnes küsimuses.Esialgu võtaks hoo maha ja tutvuks Põhikirjaga, mis peaks aseesimehel juba ammu selge olema. Ausam ...
(loe edasi)
k
Kas Ennul 20. november 2015, 15:51
on plaan üle jooksta?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee