Hasna Ait BoulahcenFoto: Vida Press
Õhtuleht.ee 20. november 2015 14:24
Pariisis Saint Denis's korraldatud politsei reidi ajal end õhku lasknud Hasna Ait Boulahcen armastas varem pidutseda, kuid mitte ammu oli ta vahetanud armastatud kauboikaabu kogu nägu varjava peakatte vastu. Kooliõde ütles, et Hasna lapsepõlv ei olnud kerge.

Prantsusmaa esimesest naissoost enesetaputerroristist, 26aastasest Hasna Ait Boulahcenist, sai islamiäärmuslane alles poole aastat tagasi. Venna sõnul Hasna usu vastu suurt huvi ei tundnud, vahendas The Local.

"Ta oli ebakindel, ta lõi omaenese mulli. Tundus, et ta ei uurinud religiooni – ma pole kunagi näinud, et ta oleks Koraani avanud," rääkis Hasna vend AFPle.

Endine koolikaaslane Khemissa kirjeldas Hasnat kui kergesti haavatavat ja õrna tüdrukut, vahendas BBC. Ta olevat olnud "normaalne tüdruk", kes sai koolis häid hindeid, kuid lapsepõlv ei olnud tal kerge ning ta hakkas käima kasuperede vahet. 

Üleeile korraldasid Prantsuse julgeolekujõud Pariisi äärelinnas Saint Denis's rea reide, et tabada 13. novembri terroriaktide organiseerijat Abdelhamid Abaaoudi ja korraldajat Salah Abdeslami. Ühe reidi käigus laskis Abaaoudi sugulane Ait Boulahcen end pommivööga õhku. Surma sai ka Abaaoud ise. Täna leidsid uurijad varisenud korteri rusudest veel ühe naise surnukeha.