Maailm

Tšehhi peaminister: terroristid sõitsid Süüriast Prantsusmaale läbi Praha (6)

Toimetas Kristin Aasma, 20. november 2015 13:16
Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka Foto: AFP / Scanpix
Pariisi terrorirünnakute organisaatoriks peetud Abdelhamid Abaaoud soovitas islamistidel sõita Süüriast Euroopasse läbi Praha, teatas täna Tšehhi meediaväljaanne viitega riigi peaministrile Bohuslav Sobotkale.

"Eriteenistuste informatsioon tõendab seda, et terroristid kasutasid Tšehhit transiitmaana," ütles Sobotka.

Samal teemal

Abaaoud olevat soovitanud Prahat transiitkohana islamistile, kes ajalehe Le Mond andmetel peeti kinni tänavu augustis Prantsusmaal ja tunnistas ülekuulamisel, et Euroopasse saatis ta Süüriast Raqqast just Abaaoud, vahendas Interfax. Lisaks nõuandele sai terrorist kaasa USB-võtme arvutiprogrammile ja 2000 eurot. Abaaoud olevat sõdalasele soovitanud rünnata kergesti ligipääsetavaid objekte nagu kontserdisaalid, kus on võimalik kõige hulgalisemalt inimesi tappa.

Tšehhi peaministri sõnul valisid Islamiriigi võitlejad Praha transiitpunktina sellepärast, et Prantsuse julgeolekuorganid pidasid Tšehhit ohutuks riigiks. Tšehhi siseminister sõnas, et praegu ei ole Tšehhi islamistidele enam lihtne marsruut, kuna viimastel kuudel on riik pööranud oma riigist läbisõitjatele pidevalt tähelepanu, vahendas Lidovky.cz.

"Meie eriteenistustel on tõendeid selle kohta, et Prahat kasutatakse transiitkohana, kuid samas ei käi jutt sugugi mitte sellest, et see oleks ainult Tšehhi Vabariigi probleem," rääkis Sobotka, kelle hinnangul on vaja mitte piire sulgeda ega tarasid ehitada, vaid jälgida kurjategijaid kaasaegse tehnoloogia abil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee