Eesti uudised

Erkki Koort: Euroopa Liidu sisejulgeolek vajab rohkem raha (18)

Toimetas Piret Pappel, 20. november 2015 07:53
Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki KoortFoto: MARI LUUD
Eile siseministeeriumis erakorralise koosolekule kogunenud terrorismivastase võitluse nõukogus arutati terrorismiohuga tekkinud olukorda ning arutati ettepanekuid, mida esitada Vabariigi Valitsuse julgeolekukomisjonile terrorismivastase võitluse tõhustamiseks Eestis, samuti arutati Eesti ettepanekuid Euroopa Liidu tasandil.

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koorti sõnul olid arutluse all mitmed ettepanekud seoses õigusruumi, terrorismivastase võitluse meetmetega ning vajadusega täiendavateks investeeringuteks. „Mitmed tänastest ettepanekutest on juba varasemalt planeeritud või juba töös. Oluliseks pean kontrolli tõhustamist sadamates, et kindlustada pileti ostnud isiku ja laevale siseneja isikusamasus. Samuti tuleb rakendada sadamates turvakontrolli. Oluline on kiiremas tempos jätkata Eesti välispiiride tugevdamist ja väljaehitamist,'' lausus Koort.

Oluliseks ettepanekuks oli ka majutusasutuste kasutajate registri kasutuselevõtt 2016. aasta jooksul, mis ühtlustaks majutusasutuste külastajate registreerimisandmed. Nende indikaatorite põhjal saame tulevikus täpsema ülevaate Eestis viibivate kahtlaste väliskülaliste kohta.

Rääkides Euroopa Liidu suunalistest meetmetest, ütles Koort, et eelkõige tuleb tõhustada kontrolli välispiiridel. „Tuleb astuda reaalseid samme nende riikide suhtes, kes ei suuda või ei soovi täita oma kohustusi oma piiride kontrollimisel. Samas peame osutama igakülgset abi nende riikide piirivalve võimekuse tõstmisel. Välja tuleb ehitada Euroopa Liidu välispiirid ning selleks tuleb taotleda täiendavat rahastust, ja seda mitte vaid merepiirile. Oluliselt tuleb suurendada vahendeid Euroopa sisejulgeoleku tugevdamiseks, täna moodustavad sisejulgeoleku vahendid EL eelarvest vaid 1,55%,'' rõhutas Koort.

Terrorismivastase võitluse nõukogu on Vabariigi Valitsuse julgeolekukomisjoni alakomisjon, mida juhib siseministeerium. Nõukogu ülesandeks on valmistada ette terrorismivastase võitlusega seonduvad strateegilised dokumendid ning toetada asutuste vahelist koostööd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee