Eesti uudised

Judas Priesti kitarrist: kas Eestis lõhet saab püüda? (6)

Ülo Külm, 19. november 2015 17:46
Judas Priest on Eestis esinenud ka 2005. aastal. „Oli jõuluaeg, mäletan, et teil oli seal väga suur jõululaat,” meenutab bändi kitarrist Glenn Tipton toonast külastust. BullsFoto: Bulls
Legendaarsemast legendaarne hevibänd Judas Priest annab juba 7. detsembril Tallinnas Rocca al Mare suurhallis tuuri „Redeemer of Souls” kontserdi.

Bändi ühe originaalliikme, kitarrist Glenn Tiptoniga avanes Linnalehel eelmisel nädalal võimalus telefoni teel vestelda. Jutuajamise ajal selgus, et tal on hulk hobisid, näiteks helikopteriga lendamine ja kalapüüdmine. „Muide, kas teil Eestis saab lõhet püüda?” uuris muusikust kalamees ning lisas, et on suurima kala välja tõmmanud merest Austraalias. Väiksematest veekogudest on ta aga välja õngitsenud pea kümnekilose lõhe.

Tõsisemaks minnes: Tipton lubab, et Tallinna kontserdil tutvustab bänd uusi lugusid viimaselt albumilt, aga ka vanemaid lugusid, näiteks „Desert Plainsi”. „Tegelikult on Judas Priesti mängukava kokkupanemine tõeliselt „võimatu missioon”. On raske, väga raske panna sellist listi kokku, et absoluutselt kõik fännid oleksid rahul,” tõdeb kitarrist.

 

Imestan sellegi üle, et ikka ja alati mängite kõikidel kontsertidel sellist kerglast pala nagu „Living After Midnight”...

Heavy metal’is reegleid pole. Me üritamegi luua žanri jaoks uusi mängumaid. Peaasi, et lugu publiku käima tõmbab, et publikul oleks kontserdil hea olla.

 

Käivad jutud, et K. K. Downingu asemiku, uue kitarristi võtsite ära otse Iron Maideni nina alt?

Maidenil on niigi juba kolm kitarristi, see ei vasta tõele. Tõsi on see, et Richie Faulkner mängis Iron Maideni bassisti Steve Harrise tütre Lauren Harrise bändis. Kui me teda alguses Judas Priesti mängima kutsusime, siis ta ei vastanud meile. Arvas, et tegime nalja! Kui nägin Richiet mängimas, olin veendunud, et see on lihtsalt ime. Richie osaleb meil ka muusika kirjutamises.

 

Jah, oleme küll. Mingil Earth Festil oleme kunagi koos olnud. (Vabandavalt) Ma pole kuupäevade suhtes, ja aasta koha pealt, eriti hea mäluga. Kuid jah, me tuleme samast kandist, Birminghamist, ja Black Sabbath on suurepärane bänd, tal on suurepärane muusika.

 

Paari aasta eest kiusasite fänne sellega, et lubasite karjäärile punkti panna. Õnneks nii ei läinud. Kuid ikkagi, mida arvad, kui kaua Judas Priest edasi tegutseda jaksab, ehk viis aastat?

(Naerab.) Pole kindel, et neli või viis aastat veel. Praegu ei lõpeta. Pärast tuuri teeme väikse vahe, siis ehk hakkame ka uut albumit tegema, see pole täpselt paigas. Oleme väga uhked oma viimase albumi „Redeemer of Souls” üle, tahame vähemalt sama hea albumi teha!

 

Millal tundsid, et sinust peab kindlasti kitarrist saama?

(Naerab.) Alustasin päris hilja. Enne kui olin 18 või 19, ei võtnud ma üldse kitarri kätte. Siis aga algas tõsine töö! Varasemast oskasin hoopis klahvpille mängida.

 

Kui tihti sa praegu kitarri sõrmitsed?

Noh, ma harjutan küll endiselt, kuid vahepeal tuleb pikem paus sisse. Seejärel tekib jälle nälg ja mul tekib uusi ideid. Siis kirjutan ja praktiseerin palju.

 

Kõige meeldejäävam kontsert, mille Judas Priest on kunagi andnud?

US Festivalil USA-s, esinesime orus, sõitsime sinna helikopteriga. Rahvast oli meeletult, ehk kuskil 400 000. Samuti Live Aid, heategevuskontsert. Seal mängisid väga paljud bändid. Mulle väga meeldib, et esinesime seal õige asja eest!