Pariisi terrorirünnakute organiseerija Abdelhamid Abaaoud sai surma 18. novembril Prantsuse julgeolekujõudude reidide käigus Saint Denis's. Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 19. november 2015 15:49
Täna kinnitas Pariisi prokurör, et 13. novembri Pariisi terrorirünnakute arvatav korraldaja, keda eile Saint Denis's jahiti, on surnud.

28astane Abdelhamid Abaaoud identifitseeriti sõrmejälgede järgi, kirjutas BBC.

Abaaoudi surm on terrorivastases võitluses läbimurre, sest teda peeti suure tähtsusega isikuks Islamiriigis. Abaaoud ei olnud üksnes reedeste Pariisi terrorirünnakute korraldaja, vaid ta vastutas ka kaks kuud tagasi olnud Thalys' rongirünnaku eest. Arvatakse, et ta oli kaheksanda terroristi Salah Abdeslami lähedane sõber. Abdeslam on seni veel tabamata.
Samas on Abaaoudi tapmine kergitanud mitmeid küsimusi. Mees oli Prantsumaa ja Belgia tagaotsitavate tippnumbreid, kuid ometi õnnestus tal reisida Süüriast otse Prantsusmaa südamesse.

Pole selge, kuidas Abaaoud suri, kas ta laskis end õhku. Tema surnukeha leiti purustatud korterist purukskistuna kuulidest ja šrapnellidest pärast seitse tundi kestnud tulevahetust ja piiramist.

Abaaoudi isiku tuvastamine võttis pikka aega seepärast, et hoone oli kokku varisenud, kui ta sugulane end õhku laskis. 

Eile Saint Denis's korraldatud politseireidiga arreteeriti kaheksa inimest ning tapeti vähemalt kaks. Teine surnu oli Abaaoudi lähisugulane 26aastane Hasna Aitboulahcen, kes end pommivööga õhku lasi.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Kõik sellised 24. november 2015 12:35
pasatskid on eelnevalt noorest peast ajupestud ja neile on kõvasti propagandat tehtud,kes juhtus vaatama pealtnägijat möödunud nädalal siis palun,just niimoodi need terroristid sünnivadki. Ja kui sa oled kord end selle jamaga sidunud ja kui ei meeldi miskit ja ära põgened siis lõigatakse sul jäse küljest selle eest et sa teaks kes on ISIS. Kahju et inimestest tehakse mingid robotid kes ainult käsku täidavad. Süütute inimeste veri on nende kätel ja nad ei pääse taevasse,kogu see jura mis neile on pähe tambitud et eneseõhkamine viib paradiisi on üks ajupesu mida nad usuvad siiralt. Kahjuks terrorostiks ei sünnita vaid saadakse mingi protsessi käigus kus sinu mõttemaailma kujundatakse ja püütakse muuta arusaamu et süütute tapmine on ok.
juhuu 20. november 2015 14:06
Araabia Emiraatidesse ei taha pagulased ja terroristid minna,sest seal peab tegema tööd ja pahategijad sõelutakse kohe välja.mis aga peamine terroristide kõik pereliikmed saadetaks kohe maalt välja,olenematta,kas laps või rauk nii on seal rahulik,miks meil Euroopas nii ei tehta,et kogu suguselt minema.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS