Eesti uudised

Euroopa Komisjon kaebas Eesti juhilubade tõttu kohtusse (26)

Õhtuleht.ee, 19. november 2015 14:44
Foto: Arno Saar
Euroopa Komisjon on otsustanud kaevata Eesti, Itaalia, Portugali ja Sloveenia Euroopa Liidu Kohtusse, kuna nad ei ole ühinenud ELi juhilubade võrgustikuga (RESPER), nagu on nõutud juhilube käsitleva direktiiviga 2006/126/EÜ.

RESPERi kasutuselevõtmine võib aidata liikmesriikidel üksteisega koostööd teha ja tagada, et juhiload antakse välja kooskõlas ELi õigusnormidega. Teabevahetus RESPERi kaudu oleks pidanud algama 19. jaanuaril 2013, teatas komisjon.

Euroopa Komisjon algatas rikkumismenetlused 2014. aasta juulis. Põhjendatud arvamus saadeti liikmesriikidele 2015. aasta veebruaris. Kuna liikmesriigid ei ole suutnud täita direktiiviga 2006/126/EÜ ette nähtud kohustusi, otsustas komisjon anda asja Euroopa Liidu Kohtusse.

Direktiiviga 2006/126/EÜ kehtestati muu hulgas uued juhiloakategooriad ja juhilubade ühtlustatud kehtivusaeg. Samuti loodi sellega juhilube käsitleva teabe vahetamise võrgustik (RESPER).

RESPERi kasutamine aitab liikmesriikidel tagada, et isikul on vaid üks juhiluba. Samuti on see vajalik selleks, et juht juhiks üksnes sellise kategooria sõidukeid, mille juhtimiseks on tal vajalik kvalifikatsioon ja luba. See aitab saavutada üht direktiivi põhieesmärki, milleks on liiklusohutuse suurendamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee