Maailm

Piinlik aps infosõjas: Venemaa infosõdalased ei oska inglise keelt (2)

Õhtuleht.ee, 19. november 2015, 11:16
Venemaal läbiviidud infooperatsioon sai piinliku lõpu, kui selgus, et kiri, mille väidetavalt saatis välja USA Riigidepartemang, kubises õigekirjavigadest.

Venemaa valitsusmeelne ajaleht Izvestija avaldas artikli, milles süüdistas USA Riigidepartemangu katses laimata Venemaa kõrgeid ametiisikuid, viidates nende homoseksuaalsusele.

Nimelt ütles Venemaa geiaktivist Nikolai Aleksejev raadiojaama "Ehho Moskvõ" saates, et sellised juhtfiguurid nagu presidendi administratsiooni juhi Vjatšeslav Volodin, Serbanki juht German Gref ja Šerementjevo lennujaama juht Mihhail Vasilenko on homod.

Izvestija tõi aga artiklis ära justkui häkkerite poolt kätte saadud Aleksejevi ja USA Riigidepartemangu vahelise kirjavahetuse, kus siis USA Riigidepartemang avaldab tänu Aleksejevile koostöö eest.

Seega leidis väljaanne, et laimukampaania taga on USA.

Paraku kubises väidetavalt USA Riigidepartemangust saadetud kiri õigekirjavigadest, mistõttu USA suursaatkond Moskvas avaldas kirja parandatud versiooni oma Facebooki seinal, kirjutades juurde ka iroonilise kommentaari: "Lugupeetud Izvestija toimetus! Järgmine kord, kui kasutate võltsitud kirja, saatke see enne meie juurde. Parandame hea meelega kirjavead! Siiralt Teie Riigidepartemang."

Samal teemal

22. veebruar 2017, 20:13
Venemaal loodi uus väeliik: infooperatsioonide üksus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee