Eesti uudised

Mille pärast muretsevad eestlased kõige enam? 

Õhtuleht.ee, 19. november 2015 09:42
Foto: Aldo Luud
Nielseni poolt läbi viidud tarbijate kindlustunnet ja ostukavatsusi mõõtva uuringu kohaselt muretseb oma tervise pärast kolmandik (33 protsenti) eestlastest, hirm sõja ees on vähenenud, kuid samas on kordades kasvanud hirm immigratsiooni ees.

Ülemaailmse uuringufirma Nielseni korraldatud uuringu kohaselt tunnevad Baltikumi elanikud kõige enam muret oma tervise pärast – 33 protsenti eestlastest, 29 protsenti lätlastest ja 41 protsenti leedulastest muretsevad oma tervise pärast.

Võrreldes eelmise kvartaliga on pisut tõusnud eestlaste ebakindlus oma töökoha suhtes – eelmises kvartalis oli see näitaja 10 ja III kvartalis 15 protsenti. Samas on langenud mure hariduse (18 protsenti võrreldes 20 protsendiga) ning töö- ja eraelu tasakaalu pärast (13 protsenti võrreldes 17 protsendiga).

Mure sõja pärast on eelmise aasta III kvartaliga võrreldes langenud mitu korda – Eestis on see näitaja 10 protsenti ja eelmisel aastal samal ajal oli see 21 protsenti. Lätis on need näitajad vastavalt 13 ja 30 protsenti ning Leedus 5 ja 14 protsenti. Mure immigratsiooni pärast on aga eelmise aastaga võrreldes Eestis tõusnud ühelt protsendilt 10 protsendile.