Eesti uudised

Teadusajakirjanduse sõber on Jaak Kikas 

Õhtuleht.ee, 19. november 2015, 08:58
Jaak Kikas ALDO LUUD
Eesti Teadusajakirjanike Selts annab tänavu viiendat korda välja teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul. Selle saab Tartu Ülikooli füüsikaprofessor Jaak Kikas.

"Professor Jaak Kikasega on ajakirjanikel vaid head ja väga head koostöökogemused. Ta on alati valmis andma asjakohast infot ja selgitama keerukaid teadusteemasid üldarusaadaval moel. Suurepärane teadlane ja populariseerija, koostöövalmis intervjueeritav ja ka meeldiv inimene," räägib auhinnažürii esimees Priit Ennet.

Silmapaistev on olnud Kikase tegevus füüsika ja materjaliteaduse populariseerijana. Tema sulest on ilmunud ridamisi reaalteadusi populariseerivaid kirjutisi. Ta on veebikeskkonna "Materjalimaailm" looja ja haldaja ning aidanud tõhusalt kaasa noorte teadussaate Rakett69 eduloole.

Auhinnakuju – keraamik Piret Kändleri loodud Ökuli – annab teadusajakirjanike selts Kikasele üle 19. novembril Tallinna laululava klaassaalis toimuval Eesti Teadusagentuuri korraldatud koostöökonverentsil "Mida üks ei või, seda üheksa võivad".

Jaak Kikasele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Ulvar Käärt, Helen Arusoo, Ylle Rajasaar ja Priit Ennet.

Jaak Kikas on varem pälvinud Eesti teaduse populariseerimise auhinna (2009) ja Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2014).

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu (2011), füüsik Mart Noorma (2012), merelainete uurija Tarmo Soomere (2013) ja klimatoloog Ain Kallis (2014).

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee