Pilt on illustratiivne (KAAREL TIGAS)

Facebooki rühma kogunenud täistaimetoitlastest ehk veganitest emad kirjeldavad lastel vitamiinipuudusest tingitud hädasid, kuid ei kuula arstide nõu ega loobu lapse tervisega mängimast. 

'Tallinna lastehaigla endokrinoloogiateenistuse juhataja doktor Ülle Einberg on veganite terviseprobleemidega tuttav. Eestis on vegandieedile pandud lastega seni õnneks veel olnud vähe raskeid juhtumeid. "Ma ei tea, et Eestis oleks mõni surmaga lõppenud juhtum, aga on palju rauavaegust ja B12 vitamiini defitsiiti. Meil on kaks last, kes on tulnud krampidega haiglasse ja on tuvastatud seos, et B12 vitamiini tase on väga madal ja on kujunenud neuroloogiline kahjustus. Neid lapsi uuriti põhjalikult ja kõik muud haigused on välistatud. Neuroloogilised kahjustused tähendavad, et lapse areng pidurdub, tal võivad olla krambid ja aju magnettomograafia võimaldab leida muutusi ka ajust," selgitas Einberg. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

39 kommentaari

T
tainapead ju!  /   12:47, 22. nov 2015
V
Vanast Postimehest:  /   12:45, 22. nov 2015
"Järva maakohtus kestab protsess, kus taimetoitlasest emalt proovitakse teist last ära võtta, sest ema olevat väikest poissi poolenisti näljas hoidnud ja andnud talle süüa vaid köögivilju ja putru, vahendab Postimees Online SL Õhtulehte."

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis