SEINAST SEINA: Palgad kerkivad pea igas sektoris, ent samas kerkivad ka palgalõhed. Kui mõne ettevõtte juhi palk kerkib aastas mitusada eurot, siis näiteks müüja on õnnelik paarikümne eurogi üle. Kui sedagi. Foto: Vida Press
Karoliina Vasli 19. november 2015 07:00
IT-spetsialist: küsisin palka juurde ja ülemus lisaski – ühe hooga 200 eurot.

IT-spetsialist: küsisin palka juurde ja ülemus lisaski – ühe hooga 200 eurot.

Euroopa Komisjon muretseb, et töötasud Eestis väga kiiresti tõusevad. Tavainimene küsiks, mis selles halba? Rahandusministeeriumist aga hoiatatakse, et palgaralli võib päädida hoopis töökohtade kadumisega.

Keskmine brutopalk rühib viimastel aastatel jõudsalt üles, kerkides tänavu II kvartalis juba 1082 euroni. Esimese kvartaliga võrreldes kasvas see 7,1 protsenti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

No ma ei tea 19. november 2015 10:42
Võite ju lõputult rääkida tohutult kahjulikust palgasurvest, aga olukord, kus üksi elav keskmist palka teeniv inimene ei saa näiteks pealinnas üürida rohkem kui ühetoalist (või vanemat ja kehvas seisukorras kahetoalist) korterit, pole ka normaalne.
No tõesti siiber 19. november 2015 10:34
sellest sõnakõlksust. Tooge välja valdkonniti, erialade kaupa, millal, kellel ja kuipalju palk on tõusnud. tahaks tõesti teada. Minul ja minu tutvusringkonnas pole aastaid sellist meeletut palgatõusu olnud mis majandust kahjustama hakkaks. Kui 15 eurone palgatõus on palgatõus siis olen mina Taani kuninganna. Palk on eesti keskmisest valgusaata kaugusel. Aru ma ei saa! Leheruumi on ju ja statistikutel on kõik andmed ka olemas, tehke avalikuks? Mitte ärge ajage lolli mula.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS