Eesti uudised

Pea pooled Eesti inimestest ei saa endale lubada ettenägematuid kulutusi (26)

Õhtuleht.ee, 18. november 2015 12:33
Foto: Stanislav Moškov
Peaaegu 40 protsenti eestlastest väidavad, et nad ei saa endale lubada ettenägematuid kulutusi, mis on võrdsed nende poole kuu palgaga, selgub Intrum Justitia uuringust.

Krediidihaldusteenuseid pakkuv kontsern Intrum Justitia viib igal aastal läbi Euroopa Tarbijate Maksekäitumise Uuringut ning tänavu osales selles rohkem kui 22 400 eurooplast 21 riigist. Eestist osales sellel aastal uuringus 1061 inimest.

Uuringu tulemused olid mõtlemapanevad. Selgus, et 56 protsenti eestlastest ei säästa regulaarselt raha ja 31 protsenti vastanutest leiavad, et nad ei oma piisavalt raha inimväärseks eluks. Eelmisel aastal oli see arv 45 protsenti.

Uuringust tuli välja ka, et 11 protsenti aeg-ajalt laenab raha, et maksta arveid ja 25 protsenti hilinevad aeg-ajalt või sageli arvete maksmisega. Ja 12 protsenti kaalub rahalise olukorra tõttu teise riiki kolimist.

"Väga paljudel leibkondadel on väikesed rahalised vahendid. Iga leibkonna olukord on muidugi ainulaadne, kuid on ilmselge, et inimesed peavad rohkem ja regulaarselt raha säästma. Isegi kui igakuiselt säästetav raha kogus on väike, aitab see oluliselt kaasa perekonna rahalise olukorra parandamisele," ütles Intrum Justitia Eesti tegevdirektor Ivar Tammemäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee